• hem şaşı, hem bacakları yamuk... ama güzel... nası ki??
  • kendisine divan örtüsünden elbise yapmışlar.

edit: şekilcilikle suçlanınca tekrar bi bakim dedim. bildiğin divan örtüsü lan işte.

al:
    lusi liyu > https://pbs.twimg.com/media/bah0avecmaeaeht.jpg
    divan örtüsü > http://www.kumasci.com/…0x500/xm4n82263kw_1720_.jpg
  • çok güzel öpüşen kadın. hayır öpüştüğümden değil ally mcbeal in bi bölümünde richard fish ile ilk öpüşmelerini izlediğimden böyle diyorum. izlerken bile içimi bi hoş etti, beni benden aldı.. bi de öpüşseydim...(bkz: aboooooooo)
  • life with louie'de okulun sert çocuğu olan glen glen dalga geçmek amacıyla, alaylı bir tonda louie'ye böyle seslenirdi.

-saat kaç lucy liu?
    -üç buçuk glen.
    -yanlış cevap! ovalama zamanı!
  • cin kokenli amerikali aktrist. guzel yuzlu, guzel dovusuyor. jackie chan'in prensesi, charlie'nin melegi.
  • yeryüzündeki en güzel, en seksi, en ağız sulandırıcı çinli..
    menopoz teyzeyi (bkz: ally mcbeal) hergün tek başına izlettirecek derecede muhteşem hatun kişisi..
  • aradı beni bugün. akşam saat 17:38 di. not aldım , oradan biliyorum. martı dedi, burcu mudur, burciks midir bir arkadaş var, lucy liu ile yattım falan diye atıyormuş sağda solda dedi. benim de bir ailem var, abim var. çok kızıyorlar dedi. bruss liu benim abim dedi.

akıllı olsun dedi.

ben de ilettim sizlere sevgili sözlük. süper bir teyzemizdir.
  • cok guzel bir insandir (cil fetisi olan beni cildirtir), yeteneklidir, hircindir falan filan. gercekten de boyle dusunuyorum ve kendisini cok seviyorum...

...ama;

vaktinde fazlasiyla amerikalilasmis, bu yuzden de cinli benligini hafiften yitirmis bir asian american'dir kendi halinde.

cok yakin bir arkadasim olan (ev arkadasim hatta) sahis cinli oldugundan, kendisinin de konu uzerindeki gorusu, benimkine paraleldir. nedense son zamanlarda ikinci jenerasyon cin kokenli amerikalilar, soyadlari cinli soyadi olsa dahi, anglo-sakson (ve hatta incil'de gecen) isimler ile anilmaya baslar oldular.

tekrar ev arkadasima donecek olursam; kendisi kanadali'dir, cin vatandasi degildir, cince'yi cok iyi konustugu gibi anadili gibi ingilizce ve fransizca konusabilmektedir, kulturludur, basarilidir, caliskandir ve herhalde en az milliyetci olan kimselerden biridir (arada sirada "keske beyaz olsam" dedigini bile duymusumdur). ancak, ismi cince'dir, cince'de ozel bir anlami vardir, kendine hastir.

lucy liu gibi amerikali bir isme sahip olanlara da uzulur, bu isimleri veren ebeveynleri "etnik kokenlerini bir nebze inkar eden insanlar" olarak tanimlar, ancak herhangi bir kin beslemez.

pek tabii cince isimler gayet zordur amerikalilar icin. ozellikle show biz icinde olan insanlar icin amerikali bir isim almak kacinilmazdir. durum, (hem ev arkadasimin hem de kendi gozumde) bir kulturel yozlasma olmadigi gibi, amerika'da yasamak icin gereken adaptasyonun sartlarinin getirdigi bir asimilasyondur.

kotu birsey degildir, ancak uzucudur.

yine de lucy liu'yu veya herhangi bir on ismi baska bir dilden olan asyalilari sevmememiz icin bir sebep degildir. severim lucy liu'yu pekala. ruyalarima girmese bile, bazen taparcasina sevdigim bile olur.
  • bir saçlarını savurması yaklaşık on dakika sürüyor... (bkz: charlies angels)
  • şurdan bi resmine ulaşılabilir: http://www.milliyet.com.tr/…esim/86-20030108-07.jpg
hesabın var mı? giriş yap