• katiyen nirvana şarkısı değildir; shocking blue şarkısıdır, nirvana'nın olsa olsa cover'ıdır. shocking blue ülkemizde pek ses getirmemiş hak ettiği saygıyı hala görememiş, aslında dışarda 68 kuşağının taptığı gruplardan biridir. love buzz nedense nirvana'nın zannedilir, tıpkı venus'ın bananarama'nın şarkısı zannedilmesi gibi. pek tabii love buzz'ın orijinali de venus'ın orjinali de coverlarından çok daha mükemmel, gaz ve 70ler havasındadır.
  • nedense bu şarkıyı her dinlediğimde sanki bir türk grubunun, türk motifli şarkısını dinliyormuşum gibi hissediyorum. hatta dikkat edin, "heart" kelimesini ne kadar garip söylemektedir cobain, nasıl yanık yanık okumaktadır şarkıyı.
  • nirvanin beste bolumunde ne kadar muhtesem bir grup oldugunu guftesini baska bir yerden arakladiginda gosterebildigini kanitlayan mukemmel bir sarki..nirvana coverinda ki bas sololar bir cok turk gencinin bas gitara gonul verip futboldan uzak durmasina neden olmustur..bu sarki olmasa simdi bir recep cetin bir hami mandirali olacaktim diyorum size bak..
  • -nirvana versiyonu müziğiyle büyüler beni..

sözleri $öyledir:

would you believe me when i tell you
    you are the queen of my heart
    please don't deceive me when i hurt you

just ain't the way it seems

can you feel my love buzz?

-orjinal versiyonunda bu kısım $öyle geçer:

would you believe me when i tell you
    you are the king of my dreams
    please don't deceive me when i hurt you

it just ain't the way it seems

can't you hear my love buzz?
  • aslı shocking blue'ya ait olup nirvana'nın bleach isimli albümünde yer alan, başarıyla coverlanmış bir parça. aslında cover'dan da öteye gidilip cobain(r.i.p) tarafından lyricleri de epeyce değiştirilmiştir.
  • nirvana'nın "smells like teen spirit" ve "mtv unplugged"tan ibaret olduğunu sanan yüzeysel nirvana fanlarına verilebilecek en iyi yanıt.
  • shocking blue'yu seven biri için, nirvana cover'ı o kadar da iyi değildir.
    her yer woodstock kokuyor lan.
  • prodigy bunu evirmiş çevirmiş phoenix yapmış always outnumbered never outgunned'da. dinlemelere doyulmuyor. daha iddialı da konuşurdum ama nirvanacıların üzerime gelmesinden korkuyorum; en az nirvana coverı kadar şahane diyeyim siz anlayın.
  • gaye su akyol kişisi tarafından katledilmiş güzelim şarkı. zaten sevmediğim vokal tarzı nedeniyle acaba tahmin ettiğim kadar kötü olmuş mu merakıyla açtığım şarkı oryantal elektronik soundu ve avam türkçe sözleriyle beklediğimden de kötü çıkarak başkası adına utanma duygusunu sağolsun iliklerime kadar yaşattı.
  • (bkz: google buzz)
hesabın var mı? giriş yap