• iyice başlık işinde bokunu çıkarmış durumda. hürriyet’e döndü amk. başlığa girmeden hiçbir sik anlaşılmıyor.

--- spoiler ---

wwdc 2020 için şaşırtan söylenti, apple’dan önemli yeni bilgiler

apple’ın gizemli arm tabanlı “macbook” modeli için dikkat çeken yeni bilgi

yeni apple imac tasarımı için ortaya çıkan kafa karıştırıcı görsel

apple’ın planladığı çok büyük değişim için tarih verildi

--- spoiler ---

teknoloji haberciliğinin yüz karası haline geldi. acilen çeki düzen vermeleri lazım.
  • ingilizce'de kutuk demek..
  • (bkz: lamb of god)
  • madencilik ve jeolojide ;
    sondaj kuyusunda geçilen tabakaların, tabaka yapıları ve şekillerinin grafik olarak gösterimi.
  • newsstandten indirilebilen ilk yerli elektronik dergidir:
    http://www.log.com.tr/…e-bayisi-yayini-log-dergisi/
  • rss beslemesini takip ediyordum ancak daha fazla dayanamayacağım bunlara. haber başlığında duyurdukları üç cümlelik bilgiyi vermek için ilgili şirket/film serisi/sanatçı/ürün ailesi hakkında sakız gibi uzatarak gereksiz bilgilerle dolu girizgah yapmadan rahat edemiyorlar. hele hele bazı yazarların çeviri olduğu sırım sırım sırıtan yapay cümlelerine maruz kala kala türkçeyi unutturdular lan bana. neyse ki ozan öğretmenoğlu doğru düzgün metin yazabiliyor da unuttuğum türkçeyi hatırlıyorum.

haber başlığı: görevimiz tehlike 6 gişede fırtına gibi esiyor
    ilk paragraf: başrolünde tom cruise‘un yer aldığı, yazın aksiyon filmi olarak adlandırılan görevimiz tehlike 6 önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. altıncı film serinin rekorunu kırma konusunda oldukça iddialı görünüyor.
    ikinci paragrafın ilk üç cümlesi: yönetmenliğini christopher mcquarrie‘nin üstlendiği mission ımpossible fallout temmuz ayının sonunda vizyona girdi. tom cruise, henry cavill, ving rhames, simon pegg, rebecca ferguson, angela bassett ve vanessa kirby gibi isimlerin rol aldığı altıncı film giede fırtına gibi esiyor. görevimiz tehlike 6’nın vizyona girmesi üzerinden daha bir ay geçmedi.

haber toplam 12 cümleden oluşuyor. bunun 5 cümlesi asıl haber metnine geçebilmek için debelendiğimiz girizgah kısmı. takip eden 6 cümle haberin kendisini oluşturan asıl metin. son cümle ise okuyucuyu harekete geçirmek için ve hiçbir zaman işe yaramayan samimiyetsiz "evet, bakalım ne olacak" tarzı bir cümle.

yav siz bizi niye yoruyosunuz?
  • dergiyi alıp okumuşluğum yok, o yüzden kısa kesiyorum.

dergi kapaklarına ilik gibi hatunlar koyan dergi.
  • android kullanıcılarını üzen dergi. en azından güncel sayıları değil de eski arşivi paylaşsalar android kullanıcılarıyla ne de güzel olur pek de güzel olur.
  • (bkz: bsd cache log)
hesabın var mı? giriş yap