• 35 yaşın üzerinde bir insan olarak, benim neslimdeki insanların neden müziklerini sevdiklerini şöyle anlatayım;

90'ların ortalarında gençlik çağında olan insanlar yeni, eğlenceli ve aynı zamanda öfkelerini kanalize edebilmek için pop dışında agresif bir müzik istiyorlardı. o zamanlar internet yaygın değildi. insanların bir şeye ihtiyaçları vardı… sonra korn ve limp bizkit geldi. hey gidi günler.
  • ingilizce'de "sarkik cuk" demek..
  • chocolate starfish and hot dog flavored water albümü gerçekten rock müziğin en mükemmel albümlerinden biriymiş, bunu çıktıktan 13 sene kabulleniyorum.

albüm çıktığında leş metalci olduğumdan bok atardım ama my generation ve rollin falan severdim ama dedim ya leş metalciydim, bok atardım.

attığım boklar boğazıma takılır inşallah, lan müthiş albüm amk dinleyip dinleyip pogo oturduğum yerde.
  • kanal 6 nın söölediine göre satanistlerin dinlediği grup..
  • zaman zaman gaza gelip "just leave me alone" diye bagirasimi getiriyorlar. gaz parcalari nookie pendorda cok calar. umarim gelip gecicilerden degillerdir.
  • hayatimin belli bir doneminin en onemli grubudur. kendimizce ankarada marjinalcilik ve isyankarcilik oynardik. ne kadar da kendimizden emin ve cahildik, hayatin sirrini cozmus gibi hissediyorduk. kendimizce asi ve kendimizce hevesliydik, kucuk burjuvaligimiz o kadar tatliydi ki anlatmak gercekten zor nasil desem bilemiyorum.

hala da soyle donup bakiyorum iyiydi lan hala da iyiler adamimsin fred durst.
  • tee 6 sene once rock n coke da ''amaan ergenlikte dinledigimiz grup iste'' diye burun kivira kivira izleyip, manyaklar gibi eglenmis cilkim cikana dek tepinmistim, canli performanslari sahane!

simdi seneye graspop 2018 kapsaminda izleyecegim diye spotify'dan acmamla, insan hafizasinin karanlik dehlizlerine yol aldim resmen. 30 yasinda kocaman insanim, onemli bulusmalar, is, guc aklimda bir sey tutamazken chocolate starfish and the hot dog flavoured water albumunun her sarkisinin en az 80% sozlerini hala ezbere biliyorum ya, olabilir mi boyle bir manyaklik. fred durst kendi unutmustur be, prova ediyordur konserlerden once, peh.

bu arkadaslarin ozellikle de my generationi resmen lisemin yamuk mermer merdivenlerine goturur beni, yaslanmak boyle bir sey.
  • teneke tıngırtısı dedigin grubun basscısı ve davulcusu jazz okulu mezunudur benim canım andaval arkadaşım.
    lütfedip ilk iki albümleri olan ''three dollars bill yall'' ve ''significant other''ı dinlersen bahsetmiş olduğum jazz esintilerini görebilirsin şarkılarda.

ayrıca grubun dj'i olan dj lethal efsanevi house of pain grubundan transfer edilmiştir.
    son olarak wes borland gitar konusunda senin çük aklının alamayacağı kadar aşmış bir adamdır. yazdığı riffleri çalabilmek her baba yiğidin harcı değildir. black light burns adında başka bir kallavi projesi daha vardır

bu kadar yeter. limp bizkit adını ağzına almadan önce ağzını zemzemle çalkala bundan sonra.
    yaşlandık ama ölmedik ulan!
    değerlerimize dil uzattırmayız.
  • chocolate starfish and the hot dog flavored wateralbümünün kasedini aldığım gruptur. kaset yahu...
    çok güzel bir albümdü veya ortaokuldayken öyle gelmişti.
    *
    *
  • limp bizkit in yaptıgı müzik sevilmeyebilir ya da kimi insanlar tarafından "kötü" olarak nitelendirilebilir ancak bir müzik icin "sevmiyorum" yerine "kötü" demek,müzikten ne kadar anlamadıgını ifade etmekten baska bir sey degildir cünkü bu gibi kavramlar görecelidir...limp bizkit gayet iyi müzisyenlerden kurulu bir gruptur ki canlı performanslarında bunu bir cok kez göstermislerdir.ha bi herbie hancock bi miles davis bi incognito bi tower of power bi sting bi take 6 bi jill scott bi erykah badu bi jamiroquai gibi olmaları mümkün degildir ama öle müzik yapmayı isteyip istememekte bir tercih meselesidir.müzisyenleri böle birbiriyle kıyaslamakta büyük zırvalıktır zaten we konuyla hic alakası yoktur...kendi hissettikleri müzigi yapmak istiyorlarsa we istedikleri müzikte oysa bence gayet basarılı bir gruptur.parca icinde dinamikleri gayet güzel ayarlayıp milleti "zıp zıp" zıplatabilmektedirler...sound ları gayet tatmin edicidir."kötü müzik yapiolar o ne öle müzik mi bu da" diyenlere "bok atmak kolay sıkıyosa cık böle cal,atraksyon yap bakalım" diyesi gelir insanın."bok atan" bir cok insanın da cover grupları dinlerken limp bizkit sarkıları esliginde deli gibi eglendigi görülmüstür.e o zaman iki yüzlülüge we anlayıp anlamadan her konu hakkında "otorite" gibi konusmaya hic gerek yoktur.
    (bkz: shut the fuck up)
hesabın var mı? giriş yap