• yeni gibi eski, eski gibi yeni bir radiohead şarkısı.

küçükken iki oyuncak bebeğim vardı. annem gardırobun arka taraflarında boyumun erişemediği bir yerlere bebeklerden birini saklar, diğerini bana verirdi. işte efendim, onunla oynar, giydirir, çıkarır, yıkar, saçını falan tarardım birkaç ay. baktı sıkılıyorum, annem hemen diğer bebeği dolaptaki yerinden çıkarır bana sunardı, bildik, tanıdık ama sanki yepyeni bir güzellik. işte bu şarkı da bende böyle bir minnoş his uyandırdı. * gitgide plastikleşen müzik dünyamızda keşke başkaları da böyle şeyler yapsa. moz mesela. saçmalamasa los angeles'lı los angeles'lı. neyse, bu arada man bun thom'a ferhat göçer'den daha fazla yakışıyor, o kesin.
  • bir soygun filmi. kevin hart'ın netflix'i nasıl soyduğunu anlatıyor.
  • this is the place
    sit down, you're safe now
    you've been stuck in a lift
    we've been trying to reach you, thom
    this is the place
    it won't hurt, it will not hurt
    a smell of recognition
    a face you barely loved
    empty all your pockets
    'cause it's time to go home
    this is the place
    remembering all the things you always see
    you've been stuck in a lift
    in the belly of a whale
    at the bottom of the ocean
    a smell of recognition
    a face you barely loved
    empty all your pockets
    a smell of recognition
    a face you barely loved
    empty all your pockets
    today is the first day of the rest of your days
    so lighten up, squirt

en sevdigim radiohead parcasi
  • bu film, bende tek bir soruya karşı inanılmaz merak uyandırdı. kevin hart'ı, "abi senden çok kral aksiyon yıldızı olur, he" diye kafalayan insan kimdi?
  • ing. kaldırmak
  • 2006'nin en iyi parcasi kanimca. (bkz: sean tyas)'dan efendim.
  • poets of the fall şarkısı

times when i just can't
    bring myself to say it loud
    'fraid that what i'll say comes out somehow awry

that is when it seems
    we move in circles day to day
    twist the drama of the play to get us by

and it feels like fear
    like i'll disappear
    gets so hard to steer
    yet i go on
    do we need debate
    when it seems too late
    like i bleed but wait
    like nothing's wrong

you lift my spirit, take me higher, make me fly,
    touch the moon up in the sky, when you are mine
    you lift me higher, take my spirit, make it fly,
    where all new wonders will appear

like the other day
    i thought you won't be coming back
    i came to realize my lackluster dreams

and among the schemes
    and all the tricks we try to play
    only dreams will hold their sway and defy

when it feels like fear...
  • havacılıkta weight i karşılayan kuvvettir. kanatların dizayn edilişi sebebi ile kanadın üstündeki hava daha hızlı hareket eder alttaki havaya göre; hızlı hareket eden hava, daha yavaş hareket eden havaya nazaran alçak basınçlı bir bölge oluşturduğu için kanadın alt tarafından yukarıya, yani alçak basınca sahip bölgeye doğru bir kaldırma kuvveti* oluşur.
  • ya abi, tamam produksiyon idare eder, film izle gec bi klise modunda bile olsa, hani bok otesi diyemem, amaaaaa;

1- olm, bu filmde kevin hart dallamasi neden var? eh o kisim kolay, cunku produksiyon sirketlerinden biri kendi sirketi. (hartbeat) e bu dallama da malum, artik tasak oglani olmaktan sıkılacagi yaslara gelmis, boyle kuul, artis falan takilacagi rollerde olmak istiyor, sirketi kurmus, nexflizle anlasmis, bisiler yapmis. ama olmamis amk.

olmayan kismi filmin kendisi degil, kevin kekosunun kendisi. olm sen kusura bakma da, kuul hirsiz olabilecek herif misin amk. rol yaparkenki atanamamis zeki soyguncu tripleri faan. tamam yani hevesini anliyorum, ben de cekerim abi kuul illegal adam rolunde filmler moduna girmissin de, mk, 10 kusur sene boyunca, butun yarak kurek rollerin hakkini fazlasiyla verdikten sonra yapma bunu yani. atiyorum ilk 1-2 filminden sonra yapsan eyv diycem de, sanki yaptigin kariyeri eben yapmiscasina takilmak komik lan. liam neeson musun olm sen? tom cruise musun amk? hic mi aynaya bakmaz amk insan benden olur mu bu karakter falan diye ya? asdasdasdaa

2- hadi bu kismi gormezden geldik diyelim. (cok azcik spoiler var) film bi yerden sonra gotumle bile gulemeyecegim bi seviyeye geldi. bak dusun, sen bi soygun cetesisin falan, interpolle is yapiosun, 500 milyon dolarlik altini kaciracaksin interpol icin?

asdasdasdasda buraya kadar zaten komedi de, daha dur. ve sen bi sekilde bu 500 milyon dolari, interpolden de caliyosun. ama sonra ne skimse, kimse seni yakalamiyo, arayip sormuyo amk? asdasdsa

ya bak olm, senaryoyu gotunuzle yazmis olabilirsiniz, aman canim nexfliz filmi nasolsa demis olabilirsiniz bak hepsi bi yere kadar, ama olm kusura bakma da, sen gizli servislerin, hukumet kolluk guclerinin, interpolun falan isin icinde oldugu bi senaryoda, 500 milyon dolar calabilirsen, seni dakkasinda bulmayi birak, kafana balistik fuze atar, gotunden kan alirlar kardesim. 500 milyon dolar oyle calip ortadan kaybolabilecegin bi para degil maalesef. asdasdsasa

kisaca kevincim, senin ben yapacagini isi skeyim kardesim. acilen mahsun kirmizigul u bul bence, sonraki filmi beraber cekin lutfen.
  • kısa zenci arkadas sen komedicisin ne isin var 150 boyunla james bond rollerinde.

5/10
hesabın var mı? giriş yap