• ortaya karışık bir kökeni olan aktör-yönetmen. anne tarafından almanya,ukrayna,polonya; baba tarafında avusturya,iskoçya,isviçre. ohannes diyorum. bu bildiğin tüm dünyanın karışımı olmuş hacım. güzel olmayacak da ne olucak.
  • ilk film yonetmenligi denemesini bir kitap uyarlamasi olan everything is illuminated ile yapicak olan aktor.
  • bunu yapmak istemiyordum; ama madem benim gözler iptal oldu, başkalarının ki de iptal olsun.

şöyle de bir dans sahnesi vardırmıştır kendisinin*.

(türkçe hak getire; o derece şok oldum)

(bkz: mixed nuts)

imdb
  • taking woodstock'ta vilma olmuş aktör. ses tonu ve çarpık gülümsemesi yeter.
  • naomi watts'ın fanfinisi olur.

bence belgrad ormanı'na daha çok yakışır ya, neyse.
  • wolverine'in filminde meshur sabretooth'u canlandıracak aktor.
  • vinnie jones'u andıran bir surat yapısı olan başarılı aktör.
  • ray donovan adlı dizide fırtınalar estiren oyuncu. o nasıl bir adam la bi de 47 yaşındaymış, zaten müthiş bir dizide efsane bir görsel show. severek takip ediyoruz.
  • gerek oyunculuk, gerekse karizma olarak aşırı underrated kalmış bir yale sahne sanatları mezunu.

x-men origins filminin en dikkat çekici aktörüdür bence.
  • sanırım kendisi everything is illumnited'ı okuduktan sonra bu filmi çekmeliyim demiş ve o gazla en iyi şekilde çekmiştir. zira bugüne kadar izlediğim en güzel filmlerden biri olan bu harikulade filmi izledikten sonra yönetmeni kim diye baktığım ve liev screiber ismini görünce dumur oldum. filmi izlemeden önce bu adam benim gözümde tipik, gereksiz, zerre hazetmediğim hollywood aktörlerinden biriyken, izledikten sonra harika bir yönetmen olup çıkmıştır. evet, artık liev screiber ismini gördükten sonra öeah! demek yerine film çekse de izlesek diyorum. gerçi çektiği hiçbir filmin everything is illuminated kadar güzel olacağını sanmıyorum ama en azından güzel film çekebileceğini gösterdi bizlere. aferin.
hesabın var mı? giriş yap