• ps4 pro aldığım için eski ps4'ü ilana koydum. ilanı da 1500`e satmak istediğim için 1500 yaptım. normalde 2000 yazıp 1500'e satılıyor galiba. herkes öyle yapıyor anladığım kadarıyla. her gün 3-4 kişi mesaj atıyor ve sordukları şeylerin hepsi yazdığım açıklamada var. okuma özürlü oldukları için mesaj yoluyla soruyorlar ya da kendilerince teyit etmek için tekrar soruyorlar. bir de bitmek bilmeyen takas teklifleri var, laptopla takas, ekran kartı ile takas, kulaklıkla takas, cep telefonu ile takas en son jbl clip 3+jbl clip go+ batarya+700 tl teklifi geldi. tamam paranız olmayabilir bizim de zamanında yoktu ama takas yok diye yazdım yani gözünüzü seveyim yeter.

bi de mahalle arası teknoloji dükkanlarının mesajları delirtiyor beni " 1200'e bugün alırım" falan yazıyorlar. kendi ilanlarında benimkinden daha kötü durumdaki cihazı 2000'den ilana koymuş ama daha iyisini 1200`e alacak. zor durumda olsak anında sikicek amk istismarcıları.

bir de medeniyetsizlerin hiçbiri yazışmayı bilmiyor. kardeş, usta, reyis diye hitap etmeler. oğlum siz nerde yetiştiniz lan. şu ana kadar en düzgün iletişim kuran da küçük bir çocuktu. babama sorucam dediğinde benim jeton düştü. dedim alışverişi ailenle yapalım sen en kötü ihtimal sınırlı ehliyetsizsin. sonra babasına sormuş babası olmaz demiş. "baban sana doğru zaman gelince alır, canını sıkma" dedim. "doğru söylüyorsunuz teşekkür ederim" dedi. bi tek indirimi de bu çocuğa yapmıştım medeni diye.

artık indirim yapmayı düşünmüyorum. en az 15 malı da engellemişimdir. ama bu medeniyetsiz maymunlar haricinde birisi mesajlaşmaya selamlaşarak girerse indirim istemese de 1400'e bırakacağım. bu yobazların başkentinde "merhaba" derse 1350'ye sorgusuz sualsiz satacağım cihazı. medeni insanlar kazansın biraz. bu at hırsızlarına insanlık yapsan arkandan keriz der, yavşaklar.

satış editi: cihazı, entry debeye girmeden önce "merhabalar" diye mesaja başlayan bir arkadaşa sattım. kendisi ekşiyi mi okudu bilmiyorum. eğer okumadıysa " merhaba dediğin için sana 1350'ye satarım " dememe epey şaşırmıştır*
  • 0 532'li hatlarla aynı paralellikte seyreden uygulama. herkes satıyor ama alan yok.

öte yandan, arkadaşım 2 yıl giydiği kramponlarını 20 tl'ye, tv ünitesini 100 tl'ye, bilumum nihaleyi 5,5 tl'den sattı. nihale almak için beylikdüzü metrobus köprüsünde buluşan adam var, şaka gibi.
  • ps3, ipod, sevmediğim saatlerim gibi pek kullanmadığım ama piyasasının da olduğunu düşündüğüm ürünleri burada satışa çıkardım. nakit ihtiyacım da olmadığından takas olur diye ekledim. yahu eklemez olaydım. ps3 için çay makinasının üstüne ne istersin diyen oldu. hele birisi var resmen obsesif. sabahtan beri iphone 2 ile ps3 takaslamaya çalışıyor. adama izah ediyorum bak güzel kardeşim diyorum iphone 2 istemiyorum, yok abi diyor sen oraya takas var demişsin. kırmak da istemiyorum iphone 2 mi kaldı amına koyim. son teklif iphone 2 üstüne de 100 lira veririm demiş. amına koyim 6 tane oyun var, içlerinde 200 liralık oyunlar var. move seti var vırt var zırt var ama adamın gözünde ederi iphone 2 + 100 lira. seiko saat koymuşum, sıfırı 1000 liranın üzerinde ben 300 lira yazmışım, kullanılmış halısaha ayakkabısı ile takas olur mu diyor adam. üste ne istersin filan da yok, kafa kafaya.
    yok abi tutmaz burası. bizim insanın malı kıymetli hem de çok kıymetli karşısındaki insanın malıysa çöp. gerçekten abartmıyorum bu konuda ruhsal bir hastalığımız var. sinirim bozuldu resmen bu uygulamada. kaldırdım gitti.
  • en pahalı yayınevinde 18 lira olan kitaba az önce 30 lira fiyat aldım. 2.el malına 0 dan fazla fiyat veren aç gözlü insanların olduğu uygulama.
  • piyasadan bihaber kişilerin evde duran çöplerine fahiş fiyatlar çekerek ilana koyduğu ikinci el uygulaması. adam kahvaltı yaparken gözüne takılan şekerliğin fotoğrafını çekip koymuş 20 tl. diyor. ulan senin mikroplu iğrenç şekerliğini kim ne yapsın. eski olan her şey antika anasını satayım çuvaldan bozma kilimin antika olduğunu iddia edebilecek cahiller sayesinde ne yazık ki başlamadan biter gibi görünüyor. garage sale mantığı ülkemizde çöpe atmaya üşendiğin şeylerin enayi bulunursa kakalanması maalesef.
  • bisikletimi koymustum, 2000 tl yazdim. pezevengin teki gelmis, 700 tl yazmis.

usenmedim girdim profiline, herif arabasini satiyor. 30.000 yazmis.

yolladim teklifi "11.000?" diye.. "saka mi yapiyorsun, kufur mu istiyorsun" demis.. dedim "seni sikerim, bir tek senin malin mi degerli yavsak"..

cevap falan gelmedi..
  • listelediğim 2x ücretli ürünüm için x lira teklif eden satıcının 2x ücretli ürününe x lira teklif etmem akabinde 'o fiyata bul 100 tane alayım' diye cevap veren, aynı cevabı kendim kopyalayıp ona kendi ürünümün teklifine cevaben göndermeme rağmen durumu anlamayarak ' ben bulurum o fiyata. zaten ederi o kadar' gibi bir cevap atan beyinsizlerin kullandığı uygulama.
    programda sıkıntı yok. insanlarımız beyinsiz. insanlar beyinsiz.

ayrıca bitli 50 tane kıyafetlerini bir anda listeleyen pisikopatlar için çözüm bulamazlarsa anasayfa çöplüğü nedeniyle kullanılamayacak uygulama.
  • dünyanın en acayip programı.

burdan gerçekten satış yapabilen ve bir şey alabilen var mı ya??

dunyanin en kolpa satiş sitesi olan sahibinden.comda dahi 100-200 tl araliginda satilan daktilolara burda 500 tl diyorlar.

1000-1500tl gibi rakamlar da gordum. abicim siz gercekten gerizekali misiniz?? bak dostça soruyorum.

ayrica bu programda "pazarlik edilebilir" gibi absurd bi olay var. adama kaça satiyorsun diyorum, teklifin ne diyor.

ya açik arttirmanin bile bi raconu olur. baz fiyat verirsin onun ustunden teklifler alinir.
  • bir tek beni mi sapıklar buldu dediğim uygulama. evde ordan burdan hediye gelip kullanmadığım bir kaç giysiyi koyup deneyeyim istedim. sıradan bir örgü triko yelek. bir adet uzun kollu mudo elbise, penyeden.
    bakınız yelek . bir tanesi yazdı.
    merhaba ne guzelmis filan. iyi dedim. burda muhabbet boyle basliyor. acaba dekoltesi nasil dedi. ben de hani bluz gibi kullanacak filan sandim karısına alıyor.
    ne kadar cekici dedi.
    kim bilir üstünüze nasil oluyordur. ne bilim diyemedim giymedim fazla iyi iste filan dedim.
    bu yelek kesin çok seksi oluyordur dedi.
    ben mavi ekrani verdim. arkama bakmadan kaçtım tabi.
    letgo neydi. letgo paylaşımdı, ikinci eldi, hafiflemis dolaplardı.
    seksi yelek ne ya!

edit: imlâ
  • milletimin erkeklerinin level atladigi uygulama. cidden turk erkekleri soyle boyle filan diye konusmak istemiyorum ama bu kadari da fazla.

her sey benim hic kullanmadigim ayakkabimi siteye koymamla basladi. gercekten 100un uzerinde mesaj geldi ve tahmin edersiniz ki(!) hepsi erkek. ıcerikler soyle;

-merhaba ayakkabiyi alip size geri hediye etmek istiyorum.
    -kiskirtici ;))
    -ayaginizda gorebilir miyim
    -ayaginiza giyip cekerseniz fotograflari ve ayakkabiyi satin almak istiyorum.

ıkinci el al-sat sitesini bile tanisma sitesi olarak kullanmak nedir, neyin sapikligidir yani? ve biraz inceledikten sonra anladim ki, burda ciddi anlamda boyle cirkin bir ortam var. kadin profili acmis erkekler, sapik sapik fotograflar konulmus profiller vs.

sitenin tv reklami yapmaya ayirdigi vakti, profilleri incelemeye ayirmasini siddetle tavsiye ediyorum, insanlarimiza da acil akil fikir sagligi diliyorum.
hesabın var mı? giriş yap