• all-star maci icin kendi takimina sectigi adamlarin harden haric tamaminin kontratinin bu yaz bitiyor olmasina (kyrie irving'den pek emin degilim ama onun da bu sezon sonu takimindan ayrilma ihtimali bayagi konusuluyor) cok guldum. cok sirin bir politika guduyor adam kendince. yedeklere de anthony davis, damian lillard ve klay thompson'i secerek iyice belli etti niyetini.

adam lakers organizasyonu icin cok buyuk sans bana kalirsa. yazin durant murant kimi kafa kola alabilirse indirecek melekler sehri'ne. indirsin de valla. ahir omrunde bi three peat de o patlatsin ya. lebron'a cok degil bence. hak ediyor.

bugun de ilk yarisinda dokuldugu celtics macinin ikinci yarisinda toparlandi ve triple double yaparak takimini onemli bir galibiyete tasidi. devami gelir insallah.

ne ilginc, cleveland'i ilk terk ettiginde tiksinir hale geldigim adami zaman icinde ne kadar da sever oldum. ozellikle de gsw'a karsi aldigi destansi sampiyonluktan sonra jordan kadar saygi duyar oldum neredeyse.
  • sözlükte bu adama en çok gömenlerin lakers’lı olması çok ilginç geliyor bana. adamın oynadığı ve oynamadığı maçlardaki fark bu kadar ortadayken hala bu neyin kini bu kadar çözemedim. warriors’ı yenebilecek her türlü oluşuma destek olan biri olarak beline, koluna, bileğine kuvvet diyorum. umarım sakatlığı bir an önce atlatır ve tekrar nüksetmez, zira 30’lu yaşların ortalarında kronik bir sakatlık başlangıcı kariyerini büyük düşüşe geçirir. ben bu adamla aynı yaştayım, bir yerim ağrısa iyileşmesi aylar sürüyor, hatta hiç iyileşmiyor. kendime bakıyorum, bir de bu adama bakıyorum, yok abi hakikaten insan değil bence.
  • dün akşam all-star karması için seçtiği oyuncuları muhtemelen bugün nba yönetimini arayıp takaslamak isteyecek oyuncu. adamın huyu bu.

şaka bir yana, son on gündür yaptıklarından sonra dün akşam rondo'nun maç kazandıran son saniye basketinden sonra takımla birlikte sevinmesi büyük yüzsüzlüktü. insan gerçekten hayret ediyor.

neyse... umarım utanmıştır yaptıklarından da, günah çıkartmaya çalışıyordur.
  • takas konusunda lakers'ta sorumlu magic'tir, gm rob pelinka'dır. lakers'ta son 5 yıldır playoff kadrosu kuramayan vasıfsız yöneticilerdir. lebron diyenlere bakmayın anlattıkları masallara kanıt gösteremezler.

zaten ironik biçimde eğer magic johnson'ın lebron'un etkisine girdiğine inanıyorsanız zaten lebron'un büyüklüğünü siz kabul ediyorsunuz demek oluyor aslında. magic giriyor odaya, lebron'u görüyor, "hz. lebron varken ben ne bilecem, vereyim bütün transferleri eline o yapsın, magic kim ki" demiş içinden bu haterlara göre.

neyse, dün gece, takas döneminin son günü, son 11 maçın 10'unu kazanan sıcak takım celtics karşısında alınan deplasman galibiyetiyle lebron olduğu zaman takım ne hale geliyor görüldü.

yalnız lebron üçlüklerini geliştirdikçe serbest atışlardan kısıyor heralde. %50 ile üçlük atıp %20 ile serbest atış atmak nedir allasen ahaha. veren allah almasını da biliyor.
  • https://twitter.com/…tatus/1093672666106458112?s=21

en ufak gelme ihtimali olan her oyuncuya çakmış mesajı. ahahaha muazzam olay muazzam.
  • kendisini ve sadakatini çok ağır eleştirenlerin akıllarında tutmaları gereken bir anekdot var. hatırlatalım:

kendisi önemli bir boston galibiyeti sonrası arkdaş çevresi ile los angeles'ın en ünlü restoranlarından birine gidiyor. içeri girerken çevreden biri yalakalık olsun diye yere leprechaunlu celtics bayrağını seriyor. sonra kralım bas da geç diye çakal gibi sırıtıyor.

o anda lebron ayağını basmadan, neden böyle yaptığını şahsa soruyor. adam da efendim onlar bize çok yaptı şimdi sıra bizde diyor. orada lebron'un cevabı çok ibretlik:

"bak evladım, bu bayrak için heyecanlanan, ter döken, umutlanan, aşk duyan milyonlarca insan var. kaldı ki o kadar değil 1 kişi bile olsa bu bayrağa yine basmazdım. her franchise için bayrak kutsaldır ve ancak alçaklar bayrağa değersiz bir kumaş parçası muamelesi yapar".

bu cevap üzerine çevredeki niggalar büyük pimanlıkla bayrağı yerden alıp katlayarak kaldırıyorlar.

işte lebron aslında böyle biri.

kaynak: bilinmeyen lebron - frankie jason fincher s.473
  • bakın yine pozitif bir şey oldu boston maçı alındı ve fanboy'ları tarafından lebron'a yazıldı. abi siz nasıl iki yüzlüsünüz ya?

https://i.ibb.co/zsx834w/image.png

neredeyse süre alan herkes çift hanelere ulaşmış, beğenmediğiniz kuzma lebron'dan daha az sürede neredeyse onun kadar sayı atmış. son topu lebron'a bile vermediler ingram kullandı kaçırınca rondo buzzer beater attı. kral geldi maç aldılar muhabbetinizi sikeyim ama artık. takım oynadı maç aldılar; sizin sikko kralınız da bench'te ne bok yediğini bilir şekilde 10 dakika tek başına karantinaya alınmış gibi oturdu.

triple double yabdı yeacılara söyleyelim rondo 7-10-17 oynamış. herkesin şut soktuğu ortamda lebron'ın 12 asistini abartmaya değer buluyorsanız sizin komikliğiniz olur. rondo bile 7 ribo çekmiş.

sözün özü şu, beyefendi götünü kaldırıp adam gibi oyun oynarsa çöp dediğiniz takım da boston'ı veya gsw'ı yenebiliyor ama ay götüm ay başım ayağına maçlardan kaçarsa, türlü entrikalar kovalayıp küçük orospuluklar yaparsa indiana'dan 42 yiyor.
  • (bkz: #78742733)

sene başında yazmışız. bir şey biliyoruz da konuşuyoruz.

zar zor playoff görür/görmez : check
    takımın diğer oyuncuları boklanır : check
    fangaylar ağlar: check

nasıl biliyorum sizleri ah sizi köftehorlar.

welcome to nba ulan. öyle panikle bana süperstar lazım diğerlerinin koy amına sat gitsin sat sat sat demekle olmuyor bu işler. sıçtığı bok denize ulaşmamış new orleans maymun eder adamı böyle. burası batı konferansı! burada her şey gerçek! canlı canlı adam yiyorlar burada. doğudaki gibi simmons ergenliğini bitirecek de şut atmayı öğrenecek, vay babam oladipoya bak tam fırlama çocuk, yok babam hazır kyrie de sakat şu boston'ı bi silkeleyelim yok. burada sikiş var sikiş. efendilik arayan euroleague ' e gitsin.

lebron'a kötü oyuncu diyen çarpılır lafımız yok da şu goat moat olayları yavaş yavaş azalarak bitecek ya onu napacağız bilmiyorum. siz bir sonraki trenden yer ayırtmaya bakın şimdiden. bak mis gibi zion geliyor 1. sıradan bu sene. o da öküz gibi. o da uçuyor kaçıyor. üstelik %90 doğuya, bir o kadar ihtimal de" kılivlııııınd dis is for yuuuuu" ya gidecek.

ohş. lebron haterlığım ağır bastı yine.
  • yalnız dün dikkatlerden kaçan çok önemli iki pozisyon var maçın sonunda.

ilkinde; celtics 2 sayı öndeyken top dönüyor, en son ingram'dan kuzma'ya geliyor. iki celtics oyuncusu kuzma'ya doğru uçuyor. o anda ekstra pası yapsa lebron bomboş. üstelik ellerini çırpıp top istiyor. kuzma hiç tınmadan kaldırıyor potaya atıyor.

sonraki irving'in celtics'i 1 sayı öne geçiren pozisyonundan sonra top pota altından oyuna sokuluyor. önce rondo dibine kadar elip elini uzatan lebron'a değil, ingram'a veriyor topu. daha koskoca 12 saniye var. ingram da o sırada 1 saniye durup beklese lebron savunmacısından kurtulup topu alabilir. ingram bunun yüzüne bile bakmadan karşı potaya yardırıp pozisyon kovalıyor.

bunlar önemli şeyler. lebron efendi de şapkasını önüne alıp düşünsün azıcık. ben neden 6 final kaybettim, ben neden etrafımdaki nitelikli oyuncuların performansını dibe çekiyorum, neden bütün süper yıldızlar benden vebalı gibi kaçıyor, neden şu pırlanta gibi gençler bana cephe aldı ben yokmuşum gibi davranıyorlar diye.
  • herifin hayvani bir performansı sayesinde boston gibi zor deplasmanda galip gelmişler, hala dırdır ediyor millet.

pırlanta gibi gençler neden cephe almışlar? o pırlanta gibi gençler neden lebron yokken oynadıkları 17 maçın 11'ini kaybetmişler acaba?

ya da lakers davis'i almak için o pırlantaların tümünü teklif etmesine rağmen, neden new orleans yanlarında 4 tane de birinci tur draft'ı istemiş?

lebron yanındaki bu vasıfsız kadroyla hiç bir şey olmayacağını biliyor ve daha iyi adamlar istiyor. jordan 1 sene emekliye ayrıldı, chicago o sene neredeyse finale çıkıyordu yine de. lebron 16 maç gidiyor, takım 20-14'ten 26-25'e geriliyor.

bu adamı aldıysanız ve amacınız golden state'i geçmekse, yanına yardımcı da getireceksiniz. yoksa bu sübyanlarla lebron'un tajımda geçirdiği 1 seneyi harcamış olursunuz.
hesabın var mı? giriş yap