• bir zamanlar safiye soyman'ın tabelasını görüp, balık restaurantı sandığı siyasi partidir.
  • seçim sonucunu lehine çevirebilecek partidir.
    liberal demokrat parti’nin (ldp) resmi twitter hesabından atılan mesaj:

“oylamada sonuncu çıkan adamı rektör olarak atayan sn. cumhurbaşkanı, hükümeti kurma görevini bize verebilir.”
  • ks. liberal dolphins party
  • türkiye'de yakın gelecekte, diğer gelişmiş toplumlarda olduğu gibi mecliste temsil edilmesi gerektiğini düşündüğüm partidir.

insanların etnisitesini, dinini vs. önemsemeden, gençlik kolları, kadın kolları gibi saçma oluşumları barındırmayan, her bireyin eşit olduğunu vurgulayan, muasır medeniyetlerin çoktan benimsediği ve bizim de yakın gelecekte bu noktaya varacağımızı temenni ettiğim siyasi oluşumdur.

incelemek isteyenler için kaynak: resmi twitter hesabı
  • mevcut sistemde düzenli olarak oylarımı alan ve alacak olan partidir . daha iyisini bulana kadar en iyisi bu .
  • % 10 barajı olmasa oyumu alacak partidir.günümüz dünya sistemini anlamış bir partidir.parti programı sürekli iktidar partileri tarafından yarım yamalak kopya edilmiştir.tabi iktidar partileri iş uygulamaya gelince geri teperler.
    ülkemizdeki nitelikli azınlığın ve dünyaya entegrasyonunu tamamlamış vatandaşların oy vereceği partidir.
    maalesef her seçimde ldp ye oy verecek insanlar sırf seçim barajı düşsün diye -bir umut- başka partilere oy vermek zorunda kalırlar.
  • siyasi tarihindeki ilk ve tek belediyeyi bülent ateş sayesinde 30 mart 2014 seçimlerinde almıştır.

muş malazgirt ilçesi konakkuran beldesi belediyesi başkanı bülent ateş, adaylık sürecinde bdp'ye karşı şansını artırmak için ldp'den aday olmuştur. ldp'yi seçmesinin nedeni ise kolaylıkla ayırt edilen balık figürü imiş. seçmenlere mührü balığa basmalarını söyleyerek, beldedeki seçimi kazanmıştır.
  • ldp candır. türkiye'de, fikirlerimin büyük çoğunluğunu temsil edebilen, teee 2002 yılında gidip üye olduğum partidir. o gün bugündür uğramışlığım yok, ama bu günlerde ilk fırsatta tekrar gitmeyi düşünüyorum. son seçimde oy vermediğim için çok üzgünüm, bi daha olmayacak...
  • disi-router(sarki soyleyerek takilir): hello, is it me you're looking for?
    erkek-router(sesi duyar): tabi, neden olmasin? gel bakim şöyle yamacima
    disi-router: ay bilmem ki nasil olur? aypi'niz buyuk mu?
    erkek-router: buyukluk nedir gormemisin sen daha.
    disi-router: eh tamam o zaman basla bakalim da gorelim marifetlerini?
    erkek-router: tamam geliyorum ben senin ustune, label'larla
    disi-router: yavas gel sacimiz basimiz dagilmasin.
  • kararsız kalma internet anketinde sorulara cevap verince üst sıralarda çıkan parti. yoksa hiç bakacağım yoktu ama biraz araştırmaya karar verdim.
hesabın var mı? giriş yap