• wachowskiler tarafından herhangi bir zenci olarak görülen, iyi oyuncu. böyle morpheus mu olur amk.
    görsel
  • keanu revees bu adamin cok guclu oldugunu ve matrix'in cekimleri sirasinda kendisini fena halde hirpaladigini soylemi$tir
  • matrix reloaded'da bir sahnesi vardı bu adamın. daha doğrusu bir hareketi. çok yapmaya çalışmışımdır, ama olmadı.

karakterlerin adlarını hatırlamıyorum da; neo, trinity ve morpheus, monica'nın yanına gidiyorlardı. anahtarcıyı bulmak için falan. o bindikleri asansörden inerken arkadan çekim yapıyor üçlüye. orada morpheus'un kolları arkadan nasıl birleşmişse o zamanlar çok denemiş, başaramamıştım. tam da o sahnesi hep gözümün önündedir. çok denemişimdir de hiç başaramamışımdır.

zannımca enteresan bir kol yapısı olan über aktör.
  • çirkin gibi görünse de ciddiyeti ile karizma olan kişiler vardır ya, bu adam onlardandır işte. ayrıca ses tonu da epey bir etkileyicidir; örn. "ashes and snow"da hayran bırakmıştır izleyeni/dinleyeni.
  • şimdilerde hannibal dizisinde jack crawford karakterine başarıyla can veren aktör.
  • the matrix resurrections'da neden oynamadığı sorulduğunda, "bu soruya verecek bir cevabım yok. bunun bana değil lana wachowski'ye sorulması gerekli cevabını vermiş oyuncu.

ciddi ciddi adamı dahil etmemişler kadroya. hala inanamıyorum.
  • the matrix filmlerinde en çok sevilen karakterlerden biri olan morpheus u canlandıran kişi. matrix in 4. filmi olan the matrix resurrections‘da kendisine neden rol vermediklerini ben bir seyirci olarak anlamadım. kendisi yerine daha genç yine kendisine benzeyen bir oyuncuyu kadroya dahil etmişler. neo aynı, trinity aynı ama morpheus farklı.. abi hadi ya.
  • --- spoiler ---

ne yazık ki, morpheus rolünün üstüne koyamamış ve matrix'ten sonra ikinci sınıf filmlerde görünür hâle gelmiştir.

--- spoiler ---

80'lerde kariyerini inşa etmeye başlamış, bir çok büyük yapımda yol almış, 90'ların başında da amerika'nın en ünlü siyahi aktörlerinden biri olmuş, 1993 tarihli what's love got to do with ıt filmindeki rolü ile en iyi erkek oyuncu dalında oscar'a aday gösterilmiş bir aktör için bunları söylemek biraz cehalet oluyor ne yazık ki. tamam morpheus kült bir karakter oldu ama bu da zaten kendisi sayesinde oldu.

kaldı ki 2000'lerde de bir çok kaliteli filmde yer almıştır. mystic river, 21, contagion, man of steel ve last flag ve ant-man 2 bunlara örnek gösterilebilir.

ayrıca çok tutan hannibal dizisinde de 3 sezon boyunca aralıksız yer almıştır.

prime zamanlarını 80-90'larda geçirmiş bir aktör için hala iyi iş yapmaktadır yani. bana kalırsa yaşını da hesaba kattığımızda 40 senelik kusursuz bir kariyeri var ve hala çok iyi durumda.

sinemayı sadece vurdulu kırdılı aksiyon fimleri sanıyorsanız ki sanabilirsiniz bu sorun değil; ama hiç olmazsa bir aktör hakkında fazla bilginiz yoksa fikrinizin de olmaması daha doğru olacaktır.

edit: spoiler içine aldığım kısımın yer aldığı entry silinmiş. neyse, olur öyle.
  • bir söylentiye göre 19 yaşındaki kızı montana fishburne, kim kardashian in sex kasedinden sağladığı başarıdan esinlenerek kendi sex kasedini piyasaya sürmeyi düşünüyormuş. kim kardashianin başarısından sonra bu piyasada isim yapmayı düşündüğünü söylemiş. filmin vivid entertainment tarafından ağustos ayı içerisinde piyasaya sürmesi bekleniyormuş.
  • john wick 3 parabellum ile ilgili etkinliklere dede pijamasından bozma eşofmanıyla katılan adam.
hesabın var mı? giriş yap