• bir ateist olarak ölümden korkması neden garipsenir ki? tabiki propagandadan.

insan öleceğini bilerek yaşayan ve ona anlam vermeye çalışan tek canlı. bu nedenle, allah'a inansa da inanmasa da, ölüm korkusunu her zaman içinde taşır.

fakat eğer öteki dünya'ya gerçekten inanıyor olmuş olsaydık (inanıyorum diyenler de dahil) ölüm daha az korkutucu olabilirdi. yani bir ateistin ölmekten korkmasından daha trajik olan şey bir müslümanın ölmekten korkmasıdır, eğer günahkar değilse. ateist mutlak bir yok oluşla yüzleşmiştir veya yüzleşmeye çalışır... ya müslüman?
  • bu adam yillardir hep ayni model gozlugu kullanir, hani su 90'larin basinda mesut yilmaz'in kullandigi ve hepimizin lisede milli guvenlik dersine giren albay'in taktigi cinsten bir gozluktur bu. o kadar buyuktur ki, ka$lari falan da icine alir cercevesi.
  • 1999'u 2000'e bağlayan gecede, dalay lama ile yaptığı röportajda, kendisini bir kez değil, defalarca, "islam aleminin lideri" olarak tanıttığı günden bu yana, bu yazarın gözündeki itibarı sıfırdır.
  • “hiçbir ebeveyn çocuğunu toprağa vermek zorunda kalmamalı.” iki çocuğunu da arka arkaya kaybetmiş olması beni çok etkilemişti. bir efsane daha gitti.
  • 7. eşi shawn southwick'ten boşanmak için dava açan sunucu.

king'in evlilik serüveni, 1952 yılında freda miller ile başladı. miller'dan boşandıktan sonra 1961 yılında alene akins ile hayatını birleştirdi. akins'den 1963 yılında boşandı. aynı yıl, mickey sutphin'le evlendi, ancak bu birliktelik kısa sürdü. king, 1967 yılında ex karısı alene akins ile 4. evliliğini gerçekleştirdi. 1972 yılında biten bu evlilikten bir kızları dünyaya geldi. king, 1976-1984 yılları arasında sharon lepore ve 1989-1992 yılları arasında julie alexander ile evli kaldı. 1997 yılına gelindiğinde, kan damarının tıkanması nedeniyle geçirdiği operasyondan kısa bir süre önce bir hastane odasında shawn southwick ile hayatını birleştirdi. bu evlilikten, chance armstrong* ve cannon edward* adını verdikleri iki çocukları dünyaya geldi.
  • eşi shawn southwick 28 mayıs'ta intihara teşebbüs etmiş. larry king'in, shawn'ın kardeşi shannon'la ilişki yaşamasının intiharla alakası var mı merak ediyo insan.
  • conan o brien super adamdir.

talk show izlemeyi seven bir insan degilim, turkiye deki ilk ithalatcisi olmasi sebebiyle bana fazlasiyla cem ozer i cagristiriyor; ancak conan o brien i seviyorum. zeki adam, akici diyalog ve esprileri var ve kendiyle dalga gecmekten gocunmayacak kadar saglam bir egosu var. neyse gecen haftasonu yemek yerken e2 de denk geldim conan in programina, goz ucuyla takip ediyorum, larry king konuktu. conan soruyor o cevapliyordu iste.

zaman gecti ikinci konugu cikardilar, kaykayci uzun kivircik sacli bi eleman cikti. haliyle conan gence yoneltti sorularini ancak larry king sikilmaya basladi ve once sohbete mudahil oldu ardindan kendince sorular sormaya basladi. conan durumu farketti, esprisini yapti ve devam etmesi icin yesil isigi cakti larry e . o ana kadar kaykayciyla "boyum 2 metre, upuzun bacaklarim ve gelismemis bir torsom var; kaykayda cok feci olurum herhalde" gibi bir girdapta donen conan in aksine, programdan once oturup konuga soru hazirlarken belki tenezul edilmeyecek kadar bariz:

-buyurken yaptigim onca cocukluga ve cilgin seylere ragmen, kimse bana gelip "bir kaykayla havaya ziplayip yere inmeden uc kere havada cember cizicem demedi dedi ve cok cok endirek bi sekilde "nasil dustun bu yola genc?"

minvalinde bir yere getirdi..

iste bu adam, konuk oldugu programda conan gibi bir adamin ivrana kivrana sorular sordugu konuguna o kadar dogal ve barda yanina oturdugunuz biriyle konusurcasina girdi ki olaya, bana bile "dogal olan budur en mukemmelidir" dedirtti..

ayrica o programa kadar kendisi hakkindaki intibaim asaf savas akat a benzerligi ve ters bir adam oldugu yonunde olan; asaf hocaya hafif benzeyen ama pamuk gibi seker bir insanmis..
  • sene 90-91 falan, apartmana uydu anteni alinmisti. yabanci kanal sadece iki tane var. cnn ve bbc. o yasta cnn'den aklima ilk gelen isim oydu. peter arnett, bernard shaw falan sonra ogrendigim isimlerdi. rip.
  • larry king’in uzun zamandır sektörde aktif olması ve görümümü sebebiyle yaşlılığı her şaka konusu olurdu talk show’larda; özellikle conan o’brien bu işin suyunu çıkarmıştı. geçtiğimiz aylarda kendisinin youtube kanalını görmüş ve herhangi bir kanalda bilinçli yer alıp almadığını sorgulamıştım, nihayetinde çok da fazla takipçisi de yoktu. zannedersem kendisini yönlendirenler eski host’u cidden yanlış yerlere sürüklediler ve adam youtube host’u olarak şakalara konuk olmasına karşın abartı da olmayan bir yaşta vefat etti.

özellikle 2000’ler yabancı televizyonunun sembol isimlerimden birisinin kaybı ne kadar alakasız da olsa değişik hissettiriyor. neyse ne diyelim; rip.
  • cnn'in efsanevi ismiydi. çocukluğumda kanal değiştirirken haber programlarında rastlardım. son zamanlarda hiç göremedim. covid-19'dan ölen tanıdığım en ünlü insan oldu kendisi.
hesabın var mı? giriş yap