• chris adler'ın geçirdiği motosiklet kazasında köprücük kemiği, omuzu ve kalçası kırıldı. ağır bir kazaydı ve toparlanması uzun zaman aldı. turneye katılamayınca, randy blythe seni mi bekleyeceğiz diyerek chris'i yollamış. chris adler grup elemanları içinde de en efendi adamdır. neden bunu yazdım, chris adler olmadan lamb of god bana eksik geliyor. son albümü omens'i dinledim. birkaç kere dinledim. bana göre grubun önceki iki albümünden çok daha iyi olmuş. muhteşem şarkılar var, diğer yandan chris adler'ı aradım. lamb of god'ın, tepe noktası as the palaces burn albümüdür. grup bundan sonra ne yaparsa yapsın bir daha da as the palaces burn gibi albüm çıkarabileceğini pek düşünmüyorum.
  • bu kadar yetenekli 5 adam bir araya çok nadir geliyor.
    ve bu adamlar yanı başımızda tarih yazıyor, kayıtsız kalmamak lazım.
  • bebeğiniz durmadan ağlıyor mu, uykusu var ama uykuya dalamıyor mu; o zaman lamb of god zamanı gelmiş demektir.

walk with me in hell ile 10 saniye gibi bir sürede 1.5 aylık bebeğimi anında uyutabiliyorum. bebeği olan aileler mutlaka deneyin :)

laid to rest ve redneck de işe yarıyor!
    en hızlı etkiyi almak için, kundağa sarılı bebişinizi kucağınızda sallayarak bu şarkıları açmanızı tavsiye ederim :)
  • maksimum ölünceye kadar dinlenebilecek bir grup.

kafası şişen ceceli dinlesin.
  • reclamation adlı şarkılarında meşhur bir kızılderili şefine gönderme yaparlar. bir fan tarafından bu şarkıları için çok güzel video klip yapılmış. hem şarkı sözleri hem müzikal kalitesiyle de oldukça başarılı olan şarkı video ile daha güzel olmuş.
    video çok güzel manzara ve doğa sesleri ile başlar, doğadan görüntüler devam eder ki sonra aniden brutal vocal girer ve doğa görüntüleri kesilir, endüstriyel manzaralar başlar, insanın neden olduğu çevre felaketleri görüntüleri gelir. brutal vocal kesildiğinde tekrar doğa görüntülerine döner. şarkı bitene kadar bu böyle devam eder. sonra şarkı biter ve dalga sesleri ile video biter.
    bence endüstriyel manzaraların ve insan ırkının neden olduğu çevresel etkileri en çarpıcı şekilde anlatan kısa eserlerden birisidir.

"only after the last tree's cut,
    and the last river poisoned
    only after the last fish is caught
    will you find that money cannot be eaten."
    video
  • olm direnmeyin gelin işte konser vermeye, dream theater, placebo, maymun article bile geliyor, sizin neyiniz eksik?!

millet aklını kaybedecek bu yaz doğru düzgün metal grubu göremeyeceğim diye, biraz empati kurun, bir şey yapın, kuruduk kaldık müziksiz şu topraklarda.

neyse tanım: babayiğit bir organizatörle türkiye'ye gelmesi bir hayli yüksek olan amerikan yapımı metal grubu.
  • ortalığın birbirine benzeyen ağlak metalcore oğlanlarından geçilmediği şu yıllardan metal müziğin yozlanmamış gruplarından biri lamb of god. yozlaşan şey metal müziğin sahip olduğu duruş. eskilerin savaş karşıtı, güncel olaylardan bahseden, kimi zaman felsefeye dalan, şarkı sözlerinde fantastik öğeler kullanan gruplardan çok yok şimdi(2000'den sonra çıkan gruplardan bahsediyorum). varsa abuk subuk christian skimcore, emo yarrakcore grupları var. tüm ergenler de bunların hastası. böyle bir ortamda lamb of god eli öpülesi bir gruptur. büyük grupların seneler önceki duruşuna sahiptir. geleceğin metallicası, slayerı, panterasıdır.

ayrıca; olm müziği beğendinse niye başka olaylara kafanı takıyorsun?
  • yaptıkları müzikle çıtayı çok daha yukarılara çeken eşsiz grup. extrem davul partisyonlarıyla, bomba gibi riffleriyle ve randy blythe'in gümbür gümbür vokaliyle tam anlamıyla bir müzik ziyafeti. dinleyiniz.

zöe: ne çok nefret edeni varmış arkadaş.
  • resmen tek davuldan oluşuyo lan grup. şaka maka davul çok ön planda ve bu insanın garip bi şekilde hoşuna gidiyo. davul tonundan mıdır nedir.. ayaklarına sağlık, kicklerine kurban.
  • broken hands adlı şarkısını beğenerek dinlerdim. sonra diğer şarkılarını da beğenerek dinler olmuştum. şu sıralar pek metal dinlemiyorum; ama metal dinleyeceğim zaman, itibar ettiğim gruplardan biridir lamb of god.
hesabın var mı? giriş yap