• nba tarihinin en underrated oyuncularından biri olabilir bu adam.
    2003 yılında 51. sıra gibi çok altlardan draft edilmesine rağmen çok istikrarlı bir oyuncudur ve 17 sene nba'de oynamıştır.
    17 senelik nba kariyerinde attığı 2450 üçlükle nba tarihinin en fazla üçlük atan oyuncuları sıralamasında beşinci sıradadır.
    sıralamada asıl dikkat çeken şey ise ilk 50'deki herkesten daha yüksek isabet oranı yakalamasıdır. korver .429 üçlük isabet oranı yakalamışken tarihin en iyi şutörü olarak adlandırılan stephen curry'nin isabet oranı .428'dir.
    2009-2010 nba sezonunda utah jazz forması giyerken bir sezonda .536 gibi inanılmaz bir üçlük isabet oranı tutturarak nba rekoruna sahip olmuştur. diğer yandan 2014, 2015 ve 2017 yıllarında (yani stephen curry prime dönemini yaşarken) üçlük isabet oranında ligin zirvesinde yer almıştır.
    2007 yılında da ligde serbest atış yüzdesinde zirvede yer almıştır.
    kariyerinde 145 tane playoff maçına çıkmasına rağmen nba şampiyonluğu kazanamamıştır. bu kadar fazla maça çıkıp nba şampiyonluğunu alamama sıralamasında da dördüncüdür. (ilk 3: karl malone, john stockton ve sam perkins)
    hiç kaçırmadan attığı 49 serbest atış ile atlanta hawks rekoruna sahiptir.
    2016 yılında cleveland cavaliers şampiyon olduktan sonra takıma geldi ardından cavs şampiyonluk kazanamadı.
    2020 yılında milwaukee bucks'tan ayrıldı adamlar ertesi sene şampiyon olma başarısı gösterdi.

bunca yıllık kariyerinde sadece bir kere all star olabilme başarısı göstermiştir (2015).

maalesef zamanında yaşadığı diz ve bilek sorunları onun daha da iyi olmasına engel oldu. onun haricinde aslanlar gibi oyuncudur kyle korver. bana göre nba'de hakkı en çok yenen isimlerden bir tanesidir.
  • 4-5 sene içinde yaşı 30'a dayanmış, çok iyi şut atmaktan başka hiçbir olayı olmayan aşırı derecede tek yönlü bir oyuncudan oyun kurabilen, savunmada büyük gayret gösteren, dış şutunu daha da dehşet bir seviyeye taşımış lider özellikli komple bir oyuncuya dönüşmüştür.

kyle korver hak ettiği all star kadrosuna dahil oldu. bundan 3 sene önce kyle korver all star seçilecek deseniz ne tepki verirdim bilmiyorum. ama adam dişiyle tırnağıyla geldi buraya.
    böyle bir kariyer seyri, 30 yaşından sonra böylesine büyük patlama yapan bir oyuncu hatırlamıyorum.
    atlanta playoff'ta da sezon içindeki başarısını sürdürürse hayatı film olur...

eski bir jazz man kyle korver'a saygılar sevgiler....
  • ekşi sözlük'te neden basketbol entry'si yazmayı bıraktığımı bana tekrar hatırlatan sg/sf.

farklı görüşler her yerde, her konuda olabilir, dile getirilebilir. ama bu sözlükçülerin anlamadığı konularda cahil cesaretini de arkasına alarak, hiçbir dayanağı olmamasına rağmen sanki bilirkişiymiş edasıyla, kesin yargılarla konuşması insanı yazmaktan/tartışmaktan soğutuyor gerçekten.

"korver all-star'da yer almalıdır diyen bir daha basketbol izlemesin" diyecek kadar ne yaşadın arkadaşım ya? anlatsana biraz. hoş, bence brandon knight korver'ın bir tık önünde değerlendirilmeliydi ama korver'a redick muamelesi yapmak... inanılmaz sürrealist bir yaklaşım.
  • jazz'daki ilk zamanlarından bir fotoğraf ile herkese savunma nasıl yapılır gösteren, yürekli oyuncu:

http://farm3.static.flickr.com/…5115_f81dbec47e.jpg
  • bu geceki maçta 2012-2013 sezonundan beri ilk kez smaç basmış adam. ayrıca bilen bilir, nba'de bir 50-40-90 kulübü vardır. tüm şutlarının yüzde 50'si, üçlüklerinin yüzde 40'ı, serbest atışlarının da yüzde 90'ı başarılı olacak yani. bu sene 50-50-90 gidiyor korver. nba'de bunu başarabilmiş tek bir kişi var. o da golden state koçu steve kerr. ki onun zamanında da üç sayı çizgisi potaya daha yakınmış.
  • kendisinin all-star seçilmesini değerlendirirken aslında all-star'da ne görmek istediğimizi de tartışıyoruz.şov maçı mı yoksa hakiki basketbol mu? açıkçası şov isteyen herkes bu kararı eleştirebilir.zaten all-star bir şov organizasyonu, play-off maçı veya konferans kalitesini belirleyen ultimate challenge bir maç değil. bu sebeple all star'da olmamalı diyen adama hak verebilirim; ancak hak etmediğini söylemek ayıp olur.bu sene atlanta'ya doğunun spurs'ü diyorsak(bence kirilenko'yu tokatlayan oly'e benziyorlar daha çok) bunun yarısı korver sayesindedir.(diğer yarısı da horford'un ne kadar özel bir adam olduğunu anlamalarındadır) abi bu adamı yarım metre kaçırman demek boş turnike yemek gibi bir hal almış artık.o el 0.2 sn bile gecikse cezayı kesiyor adam.üstelik nba'in yaşadığı değişimin temsilcisi gibi.(geçen ay ilk kez nba'de atılan 3lük sayısı serbest atış sayısını geçti, yakında boyalı alan dışı ikilikler yok olursa şaşırmayın hatta) bu halde bu adam all star'ı haketmiyor demek jordan sonrası zencilikler basketbolu(bunu atletizme dayalı sadece iso hücumuna dayanan basketbolu eleştirmek için kulanıyorum yanlış anlamayın daha iyi bir kelime bulursam düzenlerim)na duyulan anlamsız bir özlem gibi geliyor bana.

not: olan gene nba'in en cünüp adamı brandon knight'a oldu.
  • lebron'dan kaçmamış, pas feykini yemiştir. dikkat edilirse sağ tarafta iman shumpert beklemekte, kyle gardaşımız da ona yetişmeye çalışmakta. ha kaçsa haksız mı? yoo.
  • bu gece 1 dakikada 11 sayı atmış insan evladı. https://www.youtube.com/…wbp2nnfhy&feature=youtu.be
  • kavgaya hazir buz hokeyi oyuncusu tipindeki basketbolcu.
  • bazılarının all-star olduğuna şaşırdığı oyuncu. o olmayacaktı da kim olacaktı abi? kılıçdaroğlu mu olacaktı? adamda liderlik vasfı yok bir kere.

şaka bir yana, 2-3 sezondur sevdiğim adamların emekliye ayrılmasıyla nba'i çok sıkı takip etmeyi bırakmamdan dolayı kendisi iyi midir kötü müdür bilemem. yalnız kendisinin all-star seçilmesinin, bu sezon atlanta hawks'un uzun bir galibiyet serisi tutturmasına bağlanabileceğini düşünüyorum.

şimdi baktım da... kendisiyle birlikte, atlanta hawks doğu karmasına 4 oyuncu birden verme başarısı göstermiş. ama bana sorarsanız all-star'a seçilen 4 hawks; jeff teague, kyle korver, paul millsap, al horford şu 4'lünün tırnağı olamaz:

http://i.imgur.com/rngnbtr.jpg
hesabın var mı? giriş yap