• sanırım fazla kavrulduğundan tadında da yanıksı bir aroma var. bence kötü. gourmeturca'dan söylediğimiz kahve bundan iyiydi.
  • böyle kendini şişiren bok kafalılardan olmak istemiyorum ama hatırı sayılır miktarda kahve içtim ve filtre kahve (kağıt filtre) olarak en ideal tatta bunu buldum. muhtemelen bu damak zevkimizle ilgili, bu zamana kadar yediğimiz içtiğimiz, hatta kahvenin bizim hangi öğünümüzde önemli olduğuyla bile ilgili, ama pek bir şahane. türk kahvesi konusunda eksper değilim ama kağıt filtre için olanını gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim, özellikle biraz sert/koyu kahve sevenlere.
  • neredeyse mokapotuyla gezen bi insanım. farklı kahveleri denemeyi de seviyorum, genelde starbucks ve tchibo’nun çeşitlerini alıyorum, en çok kenya orijinlileri seviyorum. bir haftalığına il dışına gittiğimiz misafirlik evine yakın bir yerde bu zincir kahvecilerden yoktu ve ben de marketten bunların espressosunu aldım. çok da beğendim, mokapotla bayağı iyi bir tad aldım. beğenmeyen niye beğenmiyor bilmiyorum. en az iki farklı zincirin hemen her kahvesini denedim. kkme espresso’su epeyi iyi. gayet önerilebilir ve hoş
  • sahibinin sedat peker oldugu iddia edilen kahveci.

(bkz: #48458078)

edit: tarihi beyoğlu kahvecisi'ymis.
  • şehrin en hızlı ilerleyen müşteri sırasına sahip eminönünde kahveci dükkanı. sıraya girerseniz siz paranızı çıkarmadan sıra size gelebilir. hazırlıklı olmalı.
  • son aylarda turk kahvesi tadindaki degisimle beni ve cevremde kahveden anlayan herkesi sok eden kahve markasi. tadi aci, kopurmuyor bayat gibi. kac farkli paketten ictim hepsinde ayni aci tat. bu gidisle baska markalarin kahvesine yonelmek durumunda kalacagim cok uzucu
  • 100 gr kahvesi 5 liralardan 5,95’e oradan 6,45’e en son da 7,25’e dayanmış olan üretici firma.

1 sene içinde bu kadar artış biraz fazla oldu. bir tiryaki olarak ehh diyorum, yollarımız ayrılıyor mehmet efendi.

edit1: bunu yazmamın üzerinden 1 sene geçmedi. arada bir zam daha oldu en son 9.75 tl. diger kahvelere alisamadigimiz icin mecbur iciyoruz.

ıleride editlemeye devam edersem diye tarih: 11.12.2021

edit 2: bugün migrosta 17.50’ydi. yuh artık. 01.07.2022

edit 3: 19.50 oldu amk. 16.09.2022

edit 4: inanmazsınız 23.50 tl oldu. 30.10.2022
  • çok yüksek ihtimalle toptan olarak brezilya kökenli en dandik arabica kahveler ile biraz robusta kahveyi birleştirerek elde ettikleri harmanı bize iteleyen, hayatımda içtiğim en kötü espresso ve filtre kahve çekirdeklerine sahip kahvecimiz.

bunun yanında türk kahvesi için kavurdukları çekirdeklerin aşırı kavrulmuş olduğunu söylememe gerek yoktur sanırım.
  • atatürkçü diye kahveci mi övülür lan dediğim kahveci. türk kahveleri ciddi şekilde bozulmuştur.
  • neden kafeler zinciri yaratıp türkiye'deki star bok zihniyetini yerle bir etmediğini düşündüğüm markadır.
hesabın var mı? giriş yap