• fransızca'da "bir gecede şipşak griye boyamak" anlamına gelir.
  • 18,50'ye hayır'ı bırak, şöyle ağız dolusu siktir git diyebileceğim overrated tatlu..
  • çok övülen bir tatlıydı. merak ettik gittik yemeye (15.50 olmuş bu arada kadıköy'de). ilk lokmada hmm dedim hoş karamelli güzele benziyor hakikaten. ikinci lokmada hmm biraz daha karamel, neyse karamel iyidir dedim, ama tatlıyı yedikçe karameli içinde can çekişiyor gibi hissetmeye başladım.

yıllar sonra gelen edit: a dostlar bu tatlıdan bir tane alıyormuşsun 2 kişi yiyormuşsun. boşuna karamelin içinde can çekişip durmuşuz yazıklar olsun
  • baylan menusunde ki tek porsiyon tatlılar içinde ki en pahalı tatlıdır.
    tamam (bkz: baylan pastanesi)'nin iftiharı, top'ı, hit'idir.aslandır kaplandır.
    ama bu fiyat artışı neye göredir.
    yani ilk entry'lerden itibaren şööyle bir göz gezdirdim.
    2006'da yılında 7 lira 50 kuruşken, ilk çeyreğini henuz tamamlayacağımız 2012 yılında 13liradır.
    gecen 6yıl içinde %98.89087 oranında zam yemiştir.***

bununla da kalmıyor diğer şubesinde ki fiyatı 2010 yılında 16 liraymış.**

hayır senelerdir de aynı masa aynı sandalye, bu kup griyelerin cirosu nerede?
    kullandıkları menü bile ben bildim bileli aynı.
    porsiyonun büyütün bari, iki tane kedi dili koyun lan bari.
    ama çok güzel, şu havalarda bile yenir o ayrı.
  • ilk yari super, ikinci yari oyunu sahasinda kabul eden super tatli
  • fr. coupe grillée. yakilmi$ izgara edilmi$ kup anlaminda fransizca kelime obegi. adini icinde bulunan yanmi$ $ekerden yani karameladan alan baylan pastanesi spesyali
  • yedi milyon olmuş yedi
  • her gidişimde iki kere kup griye yiyor olmamdan dolayı olsa gerek, iki kere içinden saç, sakal türevi bişiler çıktığını görmüş idim. amacım baylan ın müşteri sayısına kötü etkilemek deil zira aksine bizler gibi midesi kuvvetli olanlar için ikinciyi bedavadan yeme şansı olabilir bu.
  • içindeki kedi dilini sonuna kadar batırıp sevgiliyle iki uçtan yemeye başlanıp ortada dudakların buluşması olayına girmeyi gerektiren ancak baylan'ın buna henüz hazır olmadığını ve dahası baylan'a onu yapmaya hazır olunmadığını hatırlatan, fantezilere vesile olan tatlı*
  • 16 tl olan, göt kadar ve aşırı şekerli ürün. bi daha da hayatta yemem.
hesabın var mı? giriş yap