• kafamizin icindeki bir labirenttir bu ucu. agizdan giren kola gulerken burundan cikabilir, burun damlasi bogazdan gecer gider, dis agrisi kulaga vurur, burun tikandiginda kulakta basinc olusur, kulak kasintisi yanaga kadar gelebilir, burundan giren spagetti agizdan cikar vs.
  • anektodal entry tadında olacak amma ve lakin anlatmadan geçemeyeceğim bir hadisenin başrol oyuncusudur bu üç kelimelik kavram.
    1998 senesinde afs denen gavur icadı ile bir malta denen memlekete güzide bir türk kafilesi (12 kişi) eşliğinde eloğulları ile kaynaşmaya gitmiştik. bu kafilede birbirini tanıyan insan yüzdesi on civarlarında gezdiğinden, "birbirimizi tanıyalım eloğlundan önce" mantığıyla ne yaparsın ne edersin, ailen nedir necidir şeklidne bir muhabbete girilmişti. ve bu sırada dimağlara durgunluk veren diyalog gelişmişti:

- senin baban neci, napıyo?
    - benim babam kulak burun boğazcı. paranın amına koyuyor.
    - e... kk.... peki.
  • ömrüm boyunca cebelleştiğim üçlü

(bkz: orta kulak iltihabı)
    (bkz: sinüzit)
    (bkz: bademcik)
  • modern adı kulak burun boğaz ve baş-boyun cerrahisi olan bilim dalı.
  • sadece kulağın dehşet verici anatomisi bile 2. sınıftayken beni bitirmesine rağmen, ömrümün geri kalanını kendisiyle geçirmeyi seçtiğim meslek grubu.
    bu durum hala varoluşumu kabullenemememi açıklıyor diye düşünüyorum.
    ha bi de işin enayiliği var tabi: kbb'ci olmanın aynı zamanda kulak anatomisi bilmek gerektirdiğini hatırlamam, tercih döneminden sonrasına denk gelmiştir. arzederim.
  • araştırdığıma göre -tam da tahmin ettiğim gibi- boyun kısmındaki şişliklere bakan branş bu oluyormuş.

yaklaşık 1 haftadır her iki kulağımda da tıkanma var ama henüz randevu alacak kadar kötü durumda değil. işin ilginci ise bu şişlik ve dokununca acıma hissi sanırım bu tıkanıklıkla birlikte başladı. gerçi boynunda bir miktar düzleşme ve fıtığı da olan biriyim ama şişliğin bununla bir ilgisi var mıdır bilemiyorum. sağ kulağımın tam arkasında değil az ilerisinde yer alıyor ve dokununca hissedilebiliyor. sert bir yapısı var ve bastırınca acıyor. bu acı sabahları kalktığımda daha hissedilir oluyor. eğer 1 haftaya kadar geçmezse kbb doktoruma görünmeyi düşünüyorum.
  • tusta uzmanlığını kazandığım branştır hayırlısı olsundur
  • 23 eylül tusuyla kazandığım el emeği göz nuru branşım. emeği geçen anne ve babamın ellerinden öperim.
  • çeviriye konu olduğunda çevirmen çıldırtan bir branştır. zira ingilizcesi inanılmaz battal bir kelimedir. (bkz: otorhinolaryngology) üç cümlenin ikisinde geçiyorsa o çeviriyi parmaklar düğüm olmadan bitirene saygı duymak gerekir.
  • tiroid cerrahisinden burun estetiğine, tükürük bezi tümörlerinden larynx (gırtlak) kanserine, işitme kayıplarından tüm bu bölgelerin enfeksiyonlarına-apselerine, solunum yollarına, tonsillere (bademcik) denge kayıplarının bir kısmına vb gibi çok çok geniş bir alanı olan, baş-boyun cerrahisi olarak ele alınan tıp branşı.
    tıp fakültesi mezunları bile eğer özel olarak ilgili değilse çoğunlukla bu branşın uzandığı yerlere çok hakim değildir.
hesabın var mı? giriş yap