• çoğu kaliteli bisiklet markalarının (scott, whistle, trek, giant, corratec, cannondale...vb.) kadroları gibi, kron'un kadroları da tayvan'da üretilir, yani bu durum, kron'un dandik olduğu anlamına gelmez.

kron türkiye merkezli bir bisiklet markasıdır, bu da kron'un dandik olduğu anlamına gelmez çünkü türkiye bisiklet piyasasını (özellikle mtb-mountain bike-) canlandırmıştır.
    özellikle ''maddi'' açıdan, giriş / başlangıç seviyesindeki birçok dağ bisikleti kullanıcısı için kurtarıcı nitelikte bir bisiklet markasıdır.
    bu fiyata bu kalitede bisiklet almak kron'dan önce imkansızdı...
    ayrıca kron, off road parkurlarda da gayet sağlam ve stabil bir çizgi çizmektedir.
    yani isteyen başlangıç seviyesinden kron marka bisikleti alır, modifiye eder yarışlara katılır, isteyen şehir içinde hoplar zıplar, merdivenlerden iner, isteyen istanbul'dan başlar antalya'ya bisikletle gider, isteyen de mülayim bir şekilde sahilde bisikletini sürer.

http://www.eforbisiklet.com.tr/
  • üstte bu markayla yaşadıklarımı anlatmıştım, tüketici hakem heyetinden sonuç geldi, ayıplı mal sattıkları kesinleşti, heyet ücret iadesine karar vermiş. o gün aldığım fiyat 1.600tl civarı bir şeydi, şuan 4.500tl ama umrumda değil, haklı çıkmak daha önemli
    görsel
  • pek istemeyerek xc 500 modelinden bir adet edindiğim bisiklet markası. yalnız kendi üretimi olan maşalar sorunlu. kilitlendiğinde dahi 1-2 cm kadar içeri giriyor. forumlarda bu konuda şikayetler mevcut.

aylar sonra edit: yok arkadaş, içime sinmedi bu benim. kaynağı belirsiz tıkırtılar içinde sürmeye devam ediyorum bisikleti. ayrıca lafı istemeye istemeye şuraya getireceğim: türk malı bisiklet almayın! gerçekten kendisini bu işte kanıtlamış markalara yönelin. trek olur, cannondale olur, corratec olur, merida olur, scott olur, giant olur. bizimkilerin amacı kısa yoldan para kazanmak.
  • kesinlikle tavsiye etmediğim bisiklet markası. buradan aldığım tx150 modeli 5 aylık 1000 km yi geçmeyen sakin kullanıma dahi dayanamadı orta göbek dağıldı. aynakol gezmeye çıktı tek başına. garanti kapılarında sürünmemek için verdim bisikletçinin birine 100 lira masraf girdi. bisikletçinin söylediğini aynen aktarıyorum. "abi neden kron aldın ben kaç yıldır bisikletçiyim bu kadar popüler olup bu kadar çok sorun çıkaran başka marka görmedim. " başka da birşey demiyorum eyyorlamam bu kadar.
  • 3 yıl önce bisiklet alırken kron ile mosso arasında kalmış en son mosso'da karar kılmıştım. az önce kron bisiklet firmasının sahibiyle tanıştım. adam bugüne kadar tanıdığım en mütevazı insandır muhtemelen. kendisinden o kadar pozitif elektrik aldım ki resmen 3 yıl önce neden kron almadım diye pişman oldum.
  • manisa'da değil, tuzla'da üretim yapan bisiklet markası.

manisa'da üretim yapan şirket accell bisiklet'tir.
  • xc750 modeline toplamda 5000km bindim bugüne kadar, hala da kullanıyorum, yurtiçi ve yurtdışı turlara gittim, hiç yarı yolda bırakmadı. tavsiyem çok dağ yollarında kullanmayacaksanız tx modellerini almanız ve başlangıç seviyesinden uzak durmanız.
  • xc 500 modelini aldım. bisikleti toplarken yanlış topladığım için daha ikinci günden arıza verdi. (benin hatam) sağ pedalın girdiği aynakol yuvasını yanlış takmışım.

kullandığım iki gün içinde pedal, yuvanın içine yalama yapmış ve en sonunda pedal kopup yere düştü. sonra garanti şartlarına bakayım dedim. bisikleti kendin toplayınca garanti kapsamına girmiyormuş. (bunu ayrıca araştıracağım, ne demek şimdi bu bisiklet garantisiz mi yani?)

velhasıl servise götürdüm. buna uyumlu aynakol yok. sipariş ettik iki gün sonra gelecek. bu yanlışımın bana maliyeti 145 lira oldu. hem de daha yeni aldığım bisikleti tam kullanamadan arıza vermiş oldu.

neyse asıl meseleye geleyim. belki kron bisikletçi arkadaşlar burayı okuyordur. kron'u tercih etmemdeki tek sebebim gürkan genç'e verdiğiniz destektir. bunu da bilin istedim. spora, sporcuya desteklerinizi eksik etmemenizi dilerim.
  • ulaşılamayan müşteri hizmetlerine sahip, yetkili servislerinde, sıfır bisikletlerinden kurulum ücreti talep edilen firma. eyyorlamam bu kadar.
  • 2006 yılında aldığım zoxes modeli üzerinde 8000-10.000 km civarında yol yaptığımı tahmin ediyorum. yaşadığım sorunları büyükten küçüğe sayarsak; zoom marka amortisörde frenlemelerde titreşim yaratma, zoom marka gidon, sele borusu ve sele ayarı mandalının siyah boyasının zamanla solması sonucu geriye platinimsi bir renkleri kalması. selenin yanlardan patlaması, elcillerin parçalanması. zaten son ikisi beklenebilir şeyler. kısaca ön çatal harici hiçbir problem çıkarmamış canavar bir bisiklettir. o zaman 600 tl gibi bir ücrete almıştım. bu verdiği güven ile şu sıralar bagaja koymalık katlanabilir bisiklet arayışımda bir adım önde gibiler. hele decathlonla ilgili paslanma sorunlarını okuduktan sonra...
hesabın var mı? giriş yap