• soundclouddj'lerinin başarılı olanlarından.
    ornek bir çalışması için tıkla
  • osman başaran adlı müzisyen arkadaşın sanıyorum sahne adı. muhteşem remiksler, reworkler, re-editler yapmakta. daha çok yapması dileğiyle. saygılar.
  • eski şarkıları hala yaşatabilen bir insan.
    selda bağcan'ın ve neşet ertaş'ın ne mükemmel sanatçılar olduğunu bana öğretmiştir eserleri ile kendisine teşekkür ediyorum.
  • tüm çalışmalarının yer aldığı bir youtube linki yapmışlar.
    on numara set olmuş.
    buradan keyifle dinleyebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=-e8vqi3bkxi
  • kabus kerim'in izinden yürüyen samsunlu dj.
    eskiler iyidir. aynen devam.

https://soundcloud.com/kozmonotosman
  • yaklaşık 5-6 yıldır takip ettiğim güzel müzisyen. elektronik tarzda türkiyedeki ilk on isimden biridir, kendi tarzında en iyi isim olduğunu düşünüyorum. kafasına göre takılıyor öyle para pulla, reklamla falan işi olmuyor. güzel güzel müziğini yapıp eğleniyor dinleyenleri de sağlam eğlendiriyor. şeker oğlan ve doyulur mu reworklerin yanında demme reworku de çok başarılı.
  • geçen yıl bu abimizle samsun'un güzide eğlence mekanında(!) tanışma fırsatı bulmuştum fakat kim olduğunu neci olduğunu yanimdaki arkadaşın kulağıma fisildamasiyla öğrendim. ardından abimiz hakkında bilgi edinmeye başladım ve gerçekten türk müziklerini çok güzel harmanlayarak adının hakkını verdiğinin farkına vardım. muhabbetimiz ise sadece şundan ibaretti:
    (mekanda kavga çıkmıştır )
    +abi ne oluyor orada
    -bilmiyorum
  • selda bağcan'ın remix albümündeki yaz gazeteci yaz şarkısını remixleyen müzisyen. türkiye'de, hey douglas projesinden veyasin ile, anadolu parçalarını modern soundla harmanlamaları ve ülke müziğe katkılarından dolayı ayrı bir noktada tutulmaları gerektiğini düşündüğüm müzisyenlerden biri.
  • (bkz: müzisyen)

severek dinliyoruz kendisini
  • kozmonotosman ismiyle tanınan osman başaran, türkiye’de üretilmiş anadolu-pop ve funk eserlerini elektronik müzikle modernize ederek dans pistine taşıyor. selda bağcan, barış manço, erkin koray, fikret kızılok, neşet ertaş ve arif sağ gibi isimlerin eserlerine rework’ler yapıyor. müziğinde diskoyla halk müziğini birleştirerek disko folk tarzında üretimler yapıyor.
hesabın var mı? giriş yap