• sade albümü bence kendisinin değil türünün en iyi albümlerindendir. universalin en az satan albumlerinden biri olduğunu öğrendiğimde sasirmadim açıkçası. çünkü kaliteye verdiğimiz önem belli az çok. 2001 ya da 2002 yılıydı yanılmıyorsam. üniversite yıllarımda para biriktirip zar zor kaset alabiliyordum ki bu albümü arkadaşımdan ödünç alıp dinleyip hic düsunmeden kendim de satın almıştım. albümdeki 10 parça da birbirinden enfestir. ama ilk üç favorim.
    ıçini dök
    nefesini tut
    aşk.

keske ayni tadı alabilecegimiz daha cok şarkını dinleyebilsek.
  • bos zamanlarinda galatasarayda umit karan mahlasiyla topculuk yapan sahsiyet.
  • bu adamda star olmak icin hersey (ses, tip, hava) var ama sans yok, ama daha onemlisi kariyer yonetimi yok.
    menejeri mi iyi degil, basin danismani mi bilmiyorum ama grupla çıkacağına tek başına çıksaydı da böyle mi olurdu diye düşünüyorum.
    ciddi soyluyorum nilufer'i rockci yapan imaj sirketi ile çalışsa, bir de cosmopolitan ve vogue'a tematik cekim yapsa bu adamı kimse tutamaz.
  • bu adamin turk rock'inda bulundugu nokta tek kelimeyle ozetlenicek olsa o da "samimiyet"tir.

asik olmus. sevdigine sen bir meleksin demis.
    hatuna tekmeyi basmis yanimda sen olmayinca demis.
    dostlarini ozlemis eskisi gibi olmaz demis.
    onlarla bulusunca icini dok dusunmeden demis.
    aile saadetini ozlemis, ailemin yaninda dururken demis.

"efsane" olmak amaciyla siyasi gorus sahibi olmak zorunda hissetmemis kendisini. icini dokmus, istedigi gibi bestesini yapmis. sahnesinde kocaman durmus. sarkisini soylemis.

cok severim.
  • özlem tekin'in erkek versiyonu. ikisinde de ses, görüntü, karizma, sahne performansı her şey mevcut gel gelelim ikisi de bir türlü hak ettikleri yerde olamadılar. artık yanlış kariyer yönlendirmesi midir, şans mıdır her neyse ikisinin de hatırı sayılır bir hayran kitlesi olmasına karşın bir türlü asıl beklenen patlamayı yapamadılar.
  • son halini bilmiyorum, ama muse taklidinden kasıt "kaygan" vokalse, daha muse ülkemiz kıyılarına vurmadan önce çıkardığı solo albümünde de kullandığı bir vokal tarzıdır o koray candemir'in*. onu geçtim, matthew bellamy* bu kaygan vokal tarzı konusunda radiohead'increep şarkısından esinlendiğini bugüne kadar binbeşyüz kez söylemiştir diye tahmin ediyorum.

aşığı olduğumdan değil de, bok atmak ne kolay oldu arkadaş.
  • mşş'siz kargo zamanlarında, bursa-heykel resimli'de verdikleri konserde, mola verip kulise geçerlerken, tam bir öküz gibi, suratına flaşı patlattığım şarkıcı, sanatçı. durdu, durdu, durdu. dedim ağzıma sıçacak, yarraa yedin. derin bir nefes aldı ve yürümeye devam etti.

aynı isimli bir arkadaşımla ne çok dinlerdik. rahmetli oldu, arkadaşım "koray"

sonra oğlum doğdu: koray.

nedensizce, iyi bir insan olduğunu düşündüğüm, türkiye'nin en iyi rock vokalidir.

lütfen, lütfen! bunu tartışmayalım! lütfen!

koray bu arada o flaş olayı için kusura bakma başkan ya, özür dilerim. ehehe. görmemişlik işte. ehehe.
  • 2001 çıkışlı sade albümündeki nefesini tut ve içini dök şarkıları müzik dinleyicileri tarafından hakettiği ilgiyi görmemiştir.
  • bugün okuma şerefine eriştiğim bir röportajda "kız olsaydım kargo için çığlık atar mıydım bilmiyorum. onlar attıklarına göre bende atardım herhalde." cümlesi ile bir nevi kız olsam verirdim tandansı yakalamış insan. *
  • yetenekli ve yetenekli olduğu kadar da yakışıklı bir adam vesselam. bu adamın popülerliği yalnız kızlar arasında "aşığım sana" durumu değil aynı zamanda erkekler arasında da bir doğan görünümlü şahin fenomeni yaratmış durumda.. bakıyorum da kargo dinlerim diyen erkekler ve/veya kargo dinleyen kızların sevgililerinin 10 da 8'in de koray candemir bıyık sakal combosu mevcut. uzaktan bakıyorsunuz tıpkı koray, yaklaşınca anlıyorsunuz ki fason üretim. *
hesabın var mı? giriş yap