• bira da üretmekte olan hawaili firma *. özellikle "longboard lager" denen biraları çok çok karakterli, kendine özgü lezzete sahip bir biradır.
  • kona: hamur tahtası, sofra.
    iki elle kavranabilecek kadar olan ot ya da çalı çırpı bağlamı.
  • çok iyi başlayan, tekinsiz ve ürpertici atmosferiyle insanı içine çeken, sonlara doğru her anlamda düşüşe geçip konunun bağlandığı nokta ve sonuyla insanı büyük hayal kırıklığına uğratan oyun. yaya yaya oynamama rağmen 7 saatte bitirdim.
  • bugün playstation da satışa sunulan survival-macera oyunu. 1970 lerde kanada ormanlarında kızılderili bölgesinde geçiyor. araştırıp gezip ipucu topluyorsunuz. her yer kar.

hikayesi ne kadar iyi olursa olsun bence en büyük eksisi grafikleri.
  • yaya yaya oynayarak yaklaşık 12 saatte bitirdiğim oyun.
    game pass’te şuan oynanabiliyor, imkanı olan indirip oynasın zira bir kaç güne kadar kaldırılacak.

ben kaldırılıyor diye oynayıp bitirdim *. macera oyunlarını sevenler için fena bir oyun değil, çok sıkmadan bitmesi de isabet oldu zaten.

--- spoiler ---

6/10
    --- spoiler ---
  • bugün bitirdim. bitirmesi ortalama 4-6 saat arası sürüyor. hikâyesi falan gerçekten iyi bir oyun.
  • sakın merak edip gideyim demeyin. sakın
  • "eller önce kuştur. (...) kona kalka." bilge karasu - narla incire gazel

(bkz: konmak)
  • (bkz: hyundai kona)
  • bir bisiklet markasi.

bisikletlerini cok begendigim ve en cok sempati duydugum 3 5 bisiklet markasindan biri. 1988 yilinda vancouver taraflarinda iki bisiklet sever tarafindan, north shore daglari eteklerinde kurulmus. finansal olarak yuzde 50 yuzde 50 abd ve kanada menseili, uretim de tayvan'da, buyuk ihtimalle giant'in tesislerinde yapiliyor. kuzeybati pasifik'de yerlesik oldugu icin, bu yorenin isimlerini ve renklerini modellerine yansitiyorlar. nitekim model isimlerinin cogu hawaii'de konusulan yerel dillerden geliyor. dizaynlari gercekten harika bisikletler uretiyorlar.

inanilmaz bir inovasyon kulturu var sirkette. yol bisikletleri uretse de, dna'sinda ciddi anlamda dag bisikleti ozellikleri tasiyan harika bisikletler uretiyorlar. benim en sevdigim bisiklet turu olan "gravel" (yani muhursuz yol, cakil yol) bisikletlerinin en saglam markalarindan biri! duz yolda bir yol bisikleti kadar kolayca hizlanip pek efor sarf etmeden giderken, kaldirimda vesaire atlayip ziplamaniza izin veren, guzel bir bisiklet turu gravel bisikletler ve cok az marka saglam gravel bisikletleri uretiyor. kona iste bu konuda en iyilerden biri (diger cok iyi bir marka giant).

sirket profili olarak da 21. yuzyilda gormek istedigimiz sirketlerden. calisanlari mutlu, disardan goruldugu kadariyla insanlar islerini severek yapiyorlar. ayrica mesela afrika'da hıv yogun bolgelerde calisan doktorlara bisiklet saglayacak kampanyalar yurutuyorlar. ayrica karbon modeller haric, tum modellerde govdeye hayat boyu garantisi veriyorlar. guzel ve saglam bisiklet vesselam, turkiye sartlarinda biraz zor, ama yurtdisinda yasayan suserler, ozellikle sehirde kullanmak icin hem saglam hem hizli bir bisiklet ariyorlarsa, kona'yi gozu kapali tercih edebilirler.
hesabın var mı? giriş yap