• fransa'da türkiye'deki köy, mahalle, belde ve belediyelerin ortak karşılığı olarak bulunan yerel yönetim birimi.
  • latince "paylaşmak" anlamına gelen "communis" kokünden türemiş kelime.
  • kendi değerleriyle yaşayan insan topluluğu. bunlardan bir tane de biz kurmayı düşünüyoruz dünya çapından arkadaşlarla birlikte. dolayısıyla her ülkede gerçekleşebilir bu şu an. hangi ülkeler bu konuda rahatlar, nasıl bir uygulama var komünler için? bilgi lazım bize sadece. bu konuda ne yapabileceğimiz, nasıl başlayacağımız ile ilgili bilgisi olan varsa lütfen bana bir mesaj atsın. ciddiyiz.

edit: bizim hakkımızda daha fazla bilgi için (bkz: lent/@aybaran)
  • belli bir toprak parçası üzerinde toplu bir halde ve geniş anlamda anlaşılmak kaydıyla komşuca ilişkiler (hemşehrilik anlayışı) içinde yaşayan insanlardan oluşan, doğal yerleşme birimi niteliğindeki topluluklardır.
  • ortacag avrupa'sinda yerel yonetim kurumlari bulunan ozerk kent.
  • osmanlı matbuatının "devair-i beledi(y)ye" olarak çevirdiği kelime...
    çok anlamlı!
  • dilimize yerleşen halinin anlamı: küçük topluluk.
  • suflesi orgazmik ve ötesi olan mekan. soldan tünele doğru çıkan yokuşun üstünde. i-na-nıl-mazzz!!

#33381226 nolu entry sayesinde denemeye karar verdim, bu vesileyle mysweetloleetaya teşekkürü borç bilirim. sahiden yediğim en iyi suflelerden biriydi.

kuru değil, aşırı ağır değil, volkanik tatlı gibi ama sufle karakteri de var. slurrrrpp!!
  • komün, insanların akışkan bir ailede yaşaması anlamına geliyor. çocuklar komüne ait- herkese aitler. kişisel mal mülk, kişisel ego yok. bir kadınla adam beraber yaşıyor çünkü canları öyle istiyor, çünkü hoşlarına gidiyor, keyif alıyorlar. aşklarının bittiğini hissettikleri anda birbirlerine tutunmaktan vazgeçiyorlar. dostluk ve minnet içinde vedalaşıyorlar. başkalarına yöneliyorlar. ütüyopya halkı diyebiliriz.
  • kapalı topluluk.
hesabın var mı? giriş yap