• içtimadayız :

bölük komutanı : tuncay başçavuş askerlerle ilgili bi sorun var mı?
    başçavuş : komtanım 4 tanesinin yatagi bozuk, dolaplarda da bozuk olanlar var.
    b.k: o zaman bu arkadaşlarımızın tamamını askeri nezaket kuralları çerçevesinde cezalandıralım.
    b : emredersiniz komtanım ! saga... duzeltiyorum sola... dön ! istikamet atış pisti uygun adım marş.

rap rap rap rap rap rap rap

b: kıt a dur! tufekleri enseye al !

tıkır tıkır şıkır şıkır

b: pistin başına kadar... koşar adım... marş !

patır patır patır patır

ben : (oh beee ucuz atlattık böyle koşturur koşturur durur anca)

b: geriye dön ! (fırıs fırıs )çööökkkkkk !!! (fıppp !) pistin başına kadar bu vaziyette yürünecek ! son gelen 5 kişi tekrar yapar...

ben : (oohhhh... yorrenkslere yan bastık doktorum nerdeeee)

git git pist bitmiyordu. davut güloglu bizler için söylüyordu, hava da yine bulutluydu yine yagmur yagiyordu. postallar daha 20. metrede 50 kg agirligina ulasmis, pist kosullari safkanlari zorlamaya baslamisti. parka, hücum yelegi, içindeki şarjörler adeta amman bre deryaları söyleme istegi yaratiyordu gönlümde.

ben : komtanım bi durum arzedebilir miyim?
    başçavuş : ne var?
    ben : komtanım benim dizim sakat bana başka bi ceza verir misiniz?
    başçavuş : hmmm tamam o zaman sen kalk. oldugun yerde komando dansı yap yürüyüşler bitene kadar.
    b : (diz diyorum sakat diyorum komando dansı diyorsun. alacagın olsun komutan agabey) emredersiniz komtanım !

sonucta su an anlatma fırsatı buldugum tatlı anılara sahit olan dakikalar yasanır komando dansı esliginde. aslinda bir an "komando dansını komancero dansı anladım" ayagina yatma planları da yapan bu satirlarin yazarı tarafından. ancak az once yapılan hesapların vardığı yer düşünülerek vazcayılır. komando dansına devam edilir. şoooorandusifoy keyunciya sami feşoraaaaaaaa.
  • dayımın spordan anladığı tek şey.
    - dayı, şu kadar şınav çekiyom, benchte şu kadar basıyom.. şöyle kovalağım, böyle kovalağım, övün, övün....
    - sen geç onları da komando dansı yapabiliyon mu onu söyle bana. biz askerdeyken 500 tekrar yapardık.(bkz: oha) sonra 30 kilometre koşardık. yalan, yalan...
  • "arkadaş, sokayım bu komandoların eğlence anlayışına, sıçmak için bile çömelemiyorum"

bi arkadaş/ sivas 5.piyade tugayı / 2001
  • acemilikte bi sefer aldığım ceza.. kendimden 10+ yaş küçük teğmene espri yapınca şöyle bi durum oldu:

- sizi sahneye alalım..
    - aman komutanım..
    - 50 rica edeyim..
    - komutanım yapmayın dizler menisküs, kilo 110..
    - haaa sen şu amerikan futbolcusuydun..
    - ...
    - 60 oldu..
    - komtanım bırakalı 3 sene oldu yaş 35..
    - devam.. başla sen..

45'e ya geldim ya gelmedim, takımın kahkahaları arasında yana devrildim.. iki arkadaş sağolsun kaldırıp oturttu bi yere.. bi daha hiç espri yapmadım.. (en azından yüksek sesle)
  • "komando dansı başlama vaziyeti al!" emrinden sonra, "komutanım benden müziksiz dans etmemi beklemiyorsunuz değil mi?" sorusuyla "komando dansı sonrası ördek yürüyüşü için psikolojik hazırlığa başla!" emrini getirebilecek dans. sonuç : 1 hafta merdivenleri tek tek inip çıkmak, şakacı arkadaşlara "güldürmeyin amına koyim her yerim ağrıyor" çıkışması yapmaktır.
  • nöbet esnasinda gobek atarken komutana yakalanmanin akabinde yapilacak danstir.
  • acemilik döneminde, ilk duyulduğunda çok gülünen (evet, güldüm, ne yapayım), sonrasında bölük astsubayının, "evladım gel bi dans ettirelim seni" diyerek, ensemde m1 ile 50 tane yaptırdıktan sonra, numaradan bayılmamı sağlayan danstır. topu topu 7 gün eğitime çıktığım acemiliğimin, en acı anısıdır.
  • en makbul olanı çakıl zeminde yapılandır hatta tadından yenmez.
  • hani meşhur buğday tanesi hikayesi vardır.. adam krala der ki "her derdini çözerim, karşılığında buğday isterim.. satranç tahtasının ilk karesine 1 buğday tanesi.. ikinci karesine iki buğday tanesi.. üçüncü karesine dört.. dördüncüye sekiz.. hep iki katı artırarak.." kral da çok sevinir atlayarak kabul eder.. iki üzeri altmışüç buğday tanesinin nasıl bişey tutacağına aklı ermeden..

komando dansı da öyledir işte.. ona kadar falan "olm ne güzel cezaymış" dersin.. yirmi civarı "ana şimdiden terlemeye başladım".. yirmibeş otuz arası "la nefesim gidiyo".. kırka doğru "anam götüm bacaklarım" derken oralarda biyerlerde film kopar.. acı üstel artar.. çok neşelidir.. herkes yapsın bence evde..
hesabın var mı? giriş yap