• bu filmi anlayip komik bulmak icin mesela endüstri meslek lisesi'nde takilmi$ olmak, ağır abi olma gayretindeki sacma elemanlarin yogunlukta oldugu mahallelerde ya$amak, mesela sanayi sitesine a$ina olmak gerekiyor.

hayati amerikan genclik dizisi tadinda steril ortamlarda ya$ami$ insanlarin bu filmden sikilmasi kadar dogal bir $ey yok. ileride polis cevirmesi gordugunde sirf agir abi jargonu olsun diye ciddi bir yuz ifadesiyle uygulama demeye calli$an karikatur adamlarin onlara bir $ey ifade etmemesi dogal.
  • sözde apolitik ve sermayeci akım adsfgaasdghf he amına koyiyim he

komik film.
    şafak sezer = siyasi olarak sürekli yanlış şeyler söyleyen benim hayat ve insanlık görüşlerime tamamen uzak birisi. ama adam senaristiyle,bilmemnesiyle güzel bi film getirmiş orta yere.

'en entel,kültürel ve siyasi birikimi olan benim' demenin bi manası var mı bu film üzerinden ? asdkaasdada erkek bedeninde kadın olmak aynen krdşm
  • --- spoiler ---

güzel abim seviyorum seni, allah başımızdan eksik etmesin. baksana abi suratındaki nura, ne güzel de rahman'a geliyosun. mevlam bize nasip etmiyo demekki. yoksa 10 numara namaz kılarım abi.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

şale'nin özgür'e gönderdiği e-mail'de özgür'ün adresi fikirtepecocugu@gmail.com olarak görünmektedir.

--- spoiler ---
  • $afak sezer'in onceki filmlerini zerre begenmem, bi kutsal damacana iyidir ama amator oldugu da gercektir, diger maskeli be$ler falan allahina kadar kotu filmler.

bu film icin diyebilirim ki safak sezer o kadar basarisizligin ardindan sonunda bu i$i kapmi$. senaryo ekibini de deneyimli lemancilardan kurunca (bkz: kaan ertem) (bkz: suat özkan) iyice film i$ine isinmi$lar.

ayi bir film, ozellikle delikanli ayaklarinin cok ya$andigi ortamlarda buyuduyseniz film muthi$ hitap ediyor. gunluk hayatta kar$imiza cikan kro gencolarin tum triplerini, abartili laflarini cimbizla cekip filme koymu$lar ve nefis olmu$. filme kiz arkada$iyla gelen insanlara acirim, komple bir erkek filmi.

uzerinden uc gun gecti hala filmden sahneleri hatirlayip guluyoruz, sinemada ikinci kere izlemeyi du$unuyorum.
  • meşhur karakol sahnesini defalarca izledikten sonra dilime dolamıştır şarkıyı.. "kaymaz mısın tarçınıma..ver coşkuyu kolonlar inlesinn.. kız benim yarim varr, yarim varr.. ah ah ah"

ayrıca galerici şovunu yaparken şafak sezerin bakışı süper ötesi.
  • ilk filmi izleyenler bilirler, ganyotcu diye bir karakter var. bu filmde bastan sona ganyotcuyu izliyorsunuz. butun kilit olaylarda bu adam yariyor. hemen gaza gelmeler, vukuat cikarmalar.
    bir de filmden sonra birkac gun 'yaptigina santaj derler, boyle aska montaj derler' diye mirildaniyorsunuz kendi kendinize. dikkat edin.

sunu soylemeyi unuttum; komiser rolundeki abi de cok iyi oynamis. cuk oturmus.
  • müthiş bir film.

sanatsal açıdan bakarsanız çok cazip gelmeyebilir, steril bir yaşam sürdüyseniz iğrenebilirsiniz ancak herhangi bir şekilde sokakta olduysanız bu filmi çok seveceksiniz, hatta kahkahalarla güleceksiniz.

sabri abi, özgür, ganyotçu, şengüller otomotiv, tayfun tarzı adamların benzerleri zaten gerçek hayatta da dostumuz, arkadaşımız.

ganyotçu'nun atarları

gazino'ya konuşmaya gitmeleri ve akabinde aydemir akbaş'a giydirilen kedi kostümü

karakoldaki komiserin tripleri

hapisane sahneleri vb.

sahnelerde kahkaha kontigaranti. izleyin pişman olmazsınız. ha tabi uykusuz filan okuyup müjdat gezen'e levent kırca'ya gülüyorsanız izlemeyin tabii orası ayrı...

--- spoiler ---

onların kulaklarınin dibine ineceksin iki tane sıkacaksın... patates sıçarlar patates! benim dayımın çocukları mermiye kafa atıyorlar kafa!

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

filmde şafak sezer'le birlikte soygun sırasında üzerine bomba bağlanan eleman, ilk film kolpaçino'da şafak sezer galeride sevgilisine mini cooper alırken içeri giren ve "abi erzurum'a gideceğiz, bir yardım edin" diye dilenen dilencidir.

--- spoiler ---
  • bu film yüzünden belgesel izleyemiyorum. adam sabah anlatıyor "çita yavrularını da kendini de beslemek zorunda, o yüzden anne çitanın işi zor" diye başladı adam.

aklımdan otomatik olarak "sen ne konuşuyorsun lan değişik" repliği geçiyor. gülmeye başlıyorum.
hesabın var mı? giriş yap