• biraz ucuk kacik, ancak son yillarda yazilmi$ en iyi film hikayelerinden birine sahip, cok iyi film.
    bravo hakan haksun'a...
    bakin hikaye ne kadar onemli. senaryo oldugu kadar, cekim tarzi olarak da biraz ucuk kacik yapi benimsenmi$. son derece iyi bir turk filmi diyorum ben buna. en azindan bir 5 gora eder, birbirimizi kandirmayalim.
    filmde oyunculuk olarak bana gore emre altug zayif kalmi$, ozcan deniz'i klasman di$i tutuyorum, zaten pek bir rolu yok. mustafa ugurlu cok iyi, genc oglan okan yalabik iyi, $ebnem donmez sadece iyi degil akabinde guzel. ay ay ay... erkan ta$dogen ve peker acikalin da degi$ik ve ba$arili oynami$lar...

not: i$te boyle filmler yapacaksin arkada$. hikayen iyi olacak en evvela. yoksa arkadan duman ver, gorsel efekt de, $ohret kullan, film ba$lamadan 5 ay once pompalamaya ba$la...
  • --- spoiler ---

"entari giymissin cevherrr!"

--- spoiler ---
  • bir arkadasimin ablasi, herkes tarafindan bilinen bir firmanin mühendisiyle evlendi. siradan bir mühendis degil. patent sahibi, cok yasli ve cocuksuzdu. tamamen mantik evliligiydi yani. adam öldü ve o kadar kimsesi yoktu ki hizmetciye, bahcivana malikane birakti. bu malikaneler yurtdisinda, bahsedilen insanlar da yabanci bu arada. kadina ve cocuklarina da banka hesabi ve esas malikane kaldi. belki baska evler falan da vardir bilmiyorum. tabii bu cocuklarin hayati boyunca calismasi, herhangi bir hedef koymasi gerekmedi. hayatlarini sacma sapan yerlerde para kaybederek, olmayacak girisimlere ya da dolandiricilara para kaybederek, sonrasinda 35 yasinda orduya katilacagim diye tutturmak gibi 2 ay sonra vazgectikleri ani kararlar alarak geciriyorlar. adini hepimizin bildigi bir sanatcinin torunlari da uyusturucudan tutuklanmadiklari zamanlarda bunlarin arkadasi. kadinin en yakin arkadasi da hayati boyunca hicbir sey yapmak zorunda kalmamis. zengin bir aileden geliyor. kalp rahatsizligi nedeniyle artik estetik ameliyat olamadigindan depresyon tedavisi goruyor. su an bunlari uyduruyorum diye dusunuyor olabilirsiniz, ama uydurmuyorum. bu hikayeyi yazma nedenim de son iki gündür gündemde olan calismayan erkekle evlenmek ve kira parasi yemek gibisinden basliklar. demeye calistigim paranin kötü, 8-17 calismanin harika oldugu degil. para elbette iyidir. güvence verir. istedigini yapabilmeni saglar. yalniz calismak da iyidir. insanin bir hedefinin, ugrasinin olmasi her seyden önce akil sagligi icin gerekli. ne kadar istense de hayat yatarak gecemiyor. anlattigim hikayedeki kadin belki biraz daha kaliteli olsa, ortada yönetilecek bir sirket falan olsa, o insanlar belki biraz daha normal olurdu, bilemiyorum. fark ettiyseniz, hepsi paranin havadan geldigi insanlar. elindekilerle yetindikleri sürece, herhangi bir konuda egitim görmeye, calismaya ihtiyaci olmayan kisiler. bugün, böyle vizyonsuz, misyonsuz sekilde parayi bulsak, büyük ihtimalle bizim de onu yönetemedigimiz bir hayatimiz olurdu. dertlerimizin sonu da olmazdi. zaten dertlerin sonu diye bir sey yok. bilemiyorum. isteyen istedigi dersi cikarabilir.
  • buram buram 2000'ler başı kokan 2002 yapımı film.

gerek oyunculuk, gerek senaryo, gerek görüntü kalitesi olarak dandik ötesi bir film ama o dönemi iyi yansıttığı için izlenebilir.
  • kolay para kazanılmaz, koray para edinilir... ve bu para genelde gelişinden hızlı gider.

ne kadar kazandığınızın önemi yok. ister yılda 10.000 tl, ister 1milyon tl olsun. çalışıp, uğraşıp, yorulup kazanıyorsanız hayrını görür, değerini bilirsiniz.
  • once kolay para kazanma kilavuzu olarak lanse edilmi$ faket sonra ismi kisaltilmi$ komedi macera. hersey cok guzel olacak'in senaryosunu yazan hakan haksun ile ayni filmde goruntu yon. yapan ercan durmus birlikte cekmi$ler. mustafa ugurlu, sebnem donmez, emre altug ve ozcan deniz gibi isimler oynami$, bakalim gorecez nedir ne degildir.
  • sebnem donmez gibi muhteşem bi ablamızın oynaması dolayısıyla merakla beklediğimiz film..
  • harçlık
  • (bkz: okan yalabik)
  • ecdad mesleğimizin bir nevi korsancılık veya haraççılık olmasından mütevellit derunî bir şekilde genlerimize işlendiğinden şüphelendiğim para çeşidi. son bir buçuk yılı full time olmak üzere 5 senedir kripto paralara ve dağıtık defter teknolojilerine yatırım yaparak geçiniyorum. bu mecraya genellikle kolay paracılar, kısa yoldan zengin olalımcılar, vurguncular ve ganyancılar geliyor. marketin yükseliş trendinde olduğu dönemlerde herkes kendini dahi sanıyor, düşüş döneminde battık bittik mahvolduk söylemleriyle bi nevi depresyon kardeşliği oluşturuyorlar. bazı önemli temellerden yoksun oldukları için o çok bekledikleri vurgunu yapsalar bile paranın kalıcı olamayacağı aşikar. para kazanmak ayrı yönetmek ayrı harcamak ayrı marifet. warren buffett gibi mürşidiniz olsa yolda kalmayacağınızdan emin olabilirsiniz. "harcamalarınızdan arta kalanlarla birikim yapmayın, birikimlerinizden arta kalanları harcayın"
hesabın var mı? giriş yap