• aşık derler bize, aşkımız mevlana'dan gelir
    maşuk derler bize, cezbemiz rabbani'den bir emir
    bilgin derler bize, ilmimiz arabi'den sebil
    yol ehli derler bize, yolumuz geylani'dendir bil
    putkıran derler bize, soyumuz ibrahim'dendir
  • yok öyle kararlı şeyler'in "bir hafta önce ağaç sembollü başlayan taksim gezi parkı direnişi adına, meydanlarda sesimizi tencere tavalarla duyurduktan sonra stüdyoya girip enstürmanlarımız ile de duyurmak istedik. provakasyonlardan uzak, barışçıl bir direniş uğruna kendi sesimiz çıktığınca bir destek olsun... tüm kardeşlerimize de selam olsun..." diyerek duyurdukları yeni şarkı.

ben ağacım, budandım, köklerimden bedenime uyandım
    sen yaptın, dayandım, ağlattığın gözler için cevabım:
    "geliyorum, görüyorum, direniyorum"

sesimizi duydu halk sabrını taşırdı kalk
    her yere uzandı bak, el ele bizim bu park

ben ağacım budandım köklerimden bedenime uyandım
    sen yaptın, dayandım, susturduğun sözler için cevabım
    "geliyoruz, görüyoruz, direniyoruz"

https://soundcloud.com/…yok-yle-kararl-eyler-k-kler
  • türk efsanelerini ve kültürel mirası konu alan, metin yazarlığını hakan boz'un yaptığı belgesel.

bölüm 1: öz

bölüm 2: kök

bölüm 3: üç dünya

düzeltme: bölüm 3 eklendi.
  • albümün içinde bob marleyin "köklere geri dönemezsin, ancak köklerin kendisi olabilirsin. insanlar bir yaprak oldukları halde köklere geri dönebileceklerini sanıyorlar. sonunda daldan düşüveriyorsun, ancak böyle dönebiliyorsun. oysa köklerin ta kendisi olmalıyız." sözüne yer verilmiştir.
  • fragmanıyla bile insanın içini kıpır kıpır yapan belgesel. cumhuriyet halk partisi ile ilgili bir belgesel yapılması elzemdi şu ortamda.

fragmandaki adamın dediği gibi.. "cumhuriyet halk partisi dünyanın en devrimci partisidir, okusunlar"
  • gazeteci-yazar gürkan hacır'ın sanıyorum 10 haziran'da vizyona girecek olan chp belgeseli.

http://www.youtube.com/…vds&feature=player_embedded
  • bursada burç pasajında bilimum ahşap küpe, kolye, piercing imal eden dükkan.
  • nefret söylemi adlı şarkılarıyla tanıdığım yok öyle kararlı şeyler adlı grubun son çalışması olan bir şarkıdır ki günlerdir gezi parkında belki de ilk defa ülke için endişelenen ve direnen bizler için yapılmıştır.

nefretleriyle sabrımızı öldürdükleri bir gerçek ve biz, bizim için olanı bizim bildiğimiz şekilde korumaya devam ediyoruz.yok öyle kararlı şeyler'in de dediği gibi:

"geliyoruz, görüyoruz, direniyoruz."
  • (bkz: alex haley)
  • trt’de yayınlanmasına hala inanamadığım belgesel.

ortaasya kültürümüzü, atalarımızı, nereden geldiğimizi, kısacası bizi anlatan harika bir yapım.
    izlerken adeta ninni dinler gibi bir huzur geldi. mutlu oldum.

emeği geçenlerin ellerinden öperim.
hesabın var mı? giriş yap