• uyuz bir angloamerikan fıkra-şaka-tekerlemesi

-knock knock
    -who's there
    -büdü
    -büdü who?
    -iyyakenabüdü

şablonunda, diyalog şeklinde tezahür eder, büdü-iyyakenabüdü yerine arapçada değil de ingilizcede komik olabilecek ikilemeler koyarsanız orjinal hedef kitleye hitap edebilirsiniz.
  • meme, kan, gizem*, keanu, iki adet lolita içeren bi bok. buna film diyenin ağzına kürekle vururum. bok bu. tamamiyle bir bok. ben ki ne filmler ne diziler izledim olur öyle film icabı dedim, adamın arabayla havalanıp arabanın camından helikopterin ayağına bombalı çanta asmasını bile* hoş karşıladım, ama bu boktaki saçmalıkları hoş karşılayamam. bi an maaşım üzerimden saat ücretimi hesaplayıp, tatilimi bok eden bu bok için tazminat davası açmayı bile düşündüm.
    boku izlemeyenler aşağıyı okumasın ya da okusun ki bu boku izlemesinler.

--- spoiler ---

bok, keanu'nun zorlama komiklik yapmasıyla başlıyor. bi 50 kere monsteaaar dedi herhalde. kameramanından, yapımcısından, figuranından bi kişi de dememişki ya biz bu boku daha başından bok ettik. bokun 5. dakikasında tiksinmiştim.

sonra bok normal ilerliyor. hatta merak bile uyandırıyor. kızlar keanu'yu yatağa bağlayana kadar bokun seyri güzel.

tam beklediğimiz oluyor ve keanu iplerden kurtuluyor, kıza bi çarpıyor ve diğer kızın yanına gidiyor. ona da bir tane vurup yere serecek diye beklerken ne oluyor? tabiki de kızın boğazına yapışıyor ve kız elindeki çatalı keanu'nun ameliyatlı omzuna saplıyor. 20 saniye boyunca yerde kıvranırken sol eliyle bi tane yapıştırmıyor. neden? çünkü bok biter lan manyakmısın?

neyse diğer eleman geliyor sevkiyatı almaya. eleman kızların durumu çakıyor, polisi arıycam cart curt derken kargaşada kızlar bunun nefes ilacını alıyor. sonra eleman tam keanu'nun yanına gidiyor, ellerini çözecek derken, kızların sanat eserine(!) zarar verdiklerini görüp yardım etmeden geri gidiyor*. sonra nefesi kesilmeye başlıyor. kızlar nefes ilacını voleybol gibi oynamaya başlıyor. elemanımızda köpek yavrusu gibi bi o kıza bi bu kıza gidip geliyor. ama birinin de ağzına bi yumruk çarpayım demiyor. neden? sen biliyorsun nedenini.

en bomba sahneyi unutmuşum; eleman köpek gibi gidip gelirken ayağı kayıyor düşüp, kafasını çarpıp ölüyor *

ve bokun sonu; neden öyle bitiyor biliyor musun seyirci kardeşim. çünkü sıçan şahıs, bu boku 3 saatte sürdürse 5 saatte sürdürse sonunu bir yere bağlayamayacağını biliyor. bari yarıda bırakayım da gizemli bir hava oluşturayım diyor. (bu bokun devamını çekmeyi düşündüğünü sanmıyorum sanmak istemiyorum.)

--- spoiler ---

bok.
    edit: en bomba sahne.
  • ingilizce'deki bu espri formunun türkçe'deki tam karşılığı "- geçen gün hasan'ı gördüm - hangi hasan? -floresan" türü esprilerdir.
  • -knock knock!
    -who's there?
    -control freak, now you say "control freak who?"
  • bizim "+abi hasan seni sordu, -hangi hasan, +florasan hehe, +bi s.ktir git başımdan be gözüm" espri kalıbının amerikanca versiyonudur... şimdiye kadar gördüğüm en başarılı örneği southpark'ta jimmy ile cartman arasında geçer...
    j- knock knock
    c - who's there
    j - an interrupting cow
    c - an interrup...
    j - mooooo
  • esimizi aldatmamiz icin yapilan kamu spotu gibi olmus.
  • *knock knock*
    -who's that?
    +larry.
    -which larry?
    +yaşasın istiklal mahkemeleri!
  • ** knock knock **
    -who's there?
    +screw.
    -screw who??
    +screw you!
  • samanyolu kalitesinde hollywood filmi. o kadar kötü ki; hatta bu entry'i okuyarak bile zaman kaybetmeyin.

bu kadar uyarıdan sonra hala okuyanlar için:

sırf keanu reeves hatrına izleyecekler büyük hayal kırıklığı yaşayacak. keanu sadece kendisinin değil, sinema dünyasının en berbat performanslarından birini sergilemiş. kötünün bile altı.

"bu kadar kısır bir konu olsa filmini çekmezler, hem keanu kardeş oynuyor" düşüncesiyle hayatımdan 2 saati boşa harcadım.

filmden boşuna derin anlamlar, felsefe falan çıkarmaya uğraşmayın. tuvalette deterjan kutularının arkasını okuyarak vakit kaybedenlere kızmıyorum. onların 1 yıllık ziyanını ben bugün bu filmi izleyerek tükettim zaten.

izleyenlere de şimdiden geçmiş olsun.
  • -knock knock!
    +who’s there?
    -britney spears.
    +britney spears who?
    -...
    -knock knock
    +who’s there?
    -oops i did it again.
hesabın var mı? giriş yap