• ıstisnasiz tum demirci iscisinin elinde knipex bir pense bulunur. hatta bazilarinki okadar eskidir ki ustunde made in west germany yazar. o kadar dayaniklidir.
  • pense, yan keski ve kargaburnu edevatları sanat eseri gibidir. hiç kullanmayacak olsa bile evinde bulundurası gelir insanın. elde güven verir, çalışma şevki verir, öyle aletlerdir. o mavi, kırmızı renklerini kombinlemeleri falan mis gibidir. estetiği ihmal etmezler asla.

el aletleri dünyasının rolex'idir. ülkemizde çakmaları çokça bulunur. bu türden takımlarla çalışıyorsanız knipex'den ziyade izeltaş falan daha bütçeye uygun düşer ama şu an onların piyasası da uçmuştur sanırım.
  • kerpetenleri 20-25 milyona satılıyor. ulan iki tel kesicem diye 25 milyon verilir mi! ama ustalar "hocu bundan başkası işe yaramaz, alıcaksan bundan alıcaksın senelerce kullanıcaksın" derler. ki adamlar bu işin mastırını yapmış kişilerdir. onlar bilmicekte biz mi bilicez mına koyim. gerçi sonradan; "hamdi bey şimdi benim yanımda para yok...sonra şey etsem bunun parasını...pazartesiye falan"

evet? neden öyle bakıyosunuz. 20-25 milyon ytl yani...evet oha! (kendini ytl'ye hazırlamış entry)
  • 2021 için 4 farklı yeni ürünü olan firma

https://youtu.be/yfzwj3_f1wq
  • kullanmayanların “ne farkı olabilir ki” diye bikbiklediği marka. bir tane knipex cobra boru anahtarı bana 4 tane farklı boy çin malı kurbağacığı çöpe attırdı. doğru ağız açıklığına ayarladığında iki parmakla öyle bir kilitleyip, öyle bir tork uygulayabiliyorsun ki “alet işler el övünür” atasözü hayat buluyor.

lazer metre aldım yakın zamanda, olmuşken leica olsun dedim. mavi bosch, dewalt, milwaukee falan bok yesin yanında öyle bir hassasiyet. aynı yeri üç kere ölçtüğümde virgülden sonraki 4. basamak 2-3 rakam değişiyor sadece. knipex de tam olarak böyle bir şey işte. fark hissetmedim diyeni lokma anahtarla açılamayacak kadar sıyrılmış ve pense ya da başka kuvvetli aletin giremeyeceği yerdeki cıvata başını ince uçlu kargaburunla kavrayıp açmaya çalışırken görmek isterim çin malı ve peşinden knipex ile... çin malı saç baş yoldurur, knipex’in öyle bir diş yapısı vardır ki tek hamlede kavrar ve açarsın sıyrık cıvatayı.

izeltaş, altaş filan çok iyidir. çoğu profesyonel için yeterlidir, ev için ise fazlası kesinlikle gerekmez. ama para kazanmak için kullanacaksanız hiç düşünmeden kıyın paraya, knipex alın. çin malını zaten saymıyorum ama izeltaş’a kıyasla bile farkını hissedeceksiniz pensesinin bile.
  • temelleri 1882 yılında carl gustav putsch tarafından atılan alman el aletleri üreticisi.
    1942 yılında bildiğimiz knipex markasını kullanmaya başlamıştır. firma pense üretimine odaklanmaktadır. ürünleri yüksek kalitede olup west germany logolu eski üretimler efsanedir. cobra serisi boru anahtarları tuttuğunu bırakmaz. izole serisinde oldukça başarılı ve geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.
  • dünyanın en kaliteli el aleti üreticilerinden birisidir. türkiyede rakibi olan izeltaş ile kıyaslayanlar olmaktadır lakin kalitesi her alette üç beş gün içinde anlaşılacak cinsten değildir. bir adet yankeski baz alındığında, işlevi gereği hafif işlerde kullanılacağı için (özellikle zayıf akımcılar için konuşuyorum) aradaki fark pek anlaşılamasa da betoncu kerpeteni olarak anılan inşaat kerpetenlerinde fark aynı gün içinde anlaşılabilir. hele bir de efsane west germany etiketli olanları vardır ki elde kayar, insana ayrı bir haz yaşatır. heil knipex!
  • dunyanin en iyi urunleri bu markadadir. "alman mali" deyimi bu firma sayesinde ortaya cikmis bile olabilir. iki kat pahali olan amerikan milwaukee'den bile kalitelidir. vereceginiz her kurusu hakeder. sizi asla yari yolda birakmayacagini bilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=jzyhaqpz2my
  • alman el aletleri üreticisi. piyasa malı ürünler üretmez, genelde profesyonel kullanıcılara hitap eder. zira bir knipex pense fiyatına 5 tane piyasa malı pense alabilirsiniz.
  • sadece yan keskiyle sinirli olmayan el aletleri konusunda olduk¢a geni$ ve kaliteli urun ¢e$idine sahip alman firmasi
hesabın var mı? giriş yap