• bu baba:

amerika'da ise; "tabi korunmak şartıyla" diye ekler.
    fransa'da ise; "tabi fransızca konuşması şartıyla" diye ekler.
    rusya'da ise; "tabi ayık olmak şartıyla" diye ekler.
    türkiye'de ise; "tabi bir daha kalkmamak şartıyla" diye ekler.
  • golden retriever'dır.
  • açılın ben konuşucam. kızım olursa falan değil, kızımız var.

bu konuda yanlış bir anlaşılma var. muhafazakarlar zannediyor ki baba kızını karşısına alıp kızım istediğinle sevişebilirsin diye icazet veriyor. niye karışsın ki böyle bir şeye. çocuğu 18 yaşını geçtiyse hakkı da yok zaten. sadece sağlığına özen göstermesini önerdik. cinselliği, karşısındakini yenme, cezalandırma olarak görenlerle beraber olma, üzülürsün dedik. yani cinselliğini yaşamak için bizden izin aldığını hayal etmekten vazgeçin.

mesela allah korusun "baba ben bir akp trolü ile evlendim" dese, kahrımızdan ölürüz, ama bir yaptırımımız olamaz. ben şahsen anne olarak, kızım böyle bir şey yapsa, paramı başka çocukları okutmak için harcarım, mirasımdan mahrum ederim ama o kadar. bir gün döner gelirse de çocuğumuza sahip çıkarız.

asıl garip olan, konuşulması gereken, kızını zorla evlendirip, adamın biri ile istemeden yatmaya zorlayan babalar olmalıdır.

bir de bazen sözlükte "şöyle siktim böyle becerdim" diyen ergenleri görüyorum. o aşağıladığınız kızlardan biri benim kızım olsa mesela, umrum olmaz. fiziksel olarak bir zarar görmediyse, böyle birinden çocuk sahibi olarak hayatını karartmadıysa hiç önemi yok. ha böyle birinden çocuğu olunca da tabi ki bakarız. ama torunumuzun böyle bir babası olduğuna üzülürüz. o bizim her zaman her koşulda çocuğumuz çünkü.

biz kızımıza hak yeme, hırsızlık yapma, oku, meslek edin, insanlara saygılı ol ve en kızacağımızı düşündüğün olayda bile bize yalan söyleme diye öğrettik. gerisi boş.

edit: imla, düzeltme vs.
  • geçen gün, kendisi de sözlük yazarı olan bir baba arkadaş ile konuşuyoruz. onun kızı 6 benimki 10 yaşında. diyorum ki;
    "şimdi biz bu kızları gözümuzden sakiyoruz ya, sansliysak eğer 18 yaşlarından sonra onları erkeklerin, bedenlerine zarar vermesinden koruyamayacagiz. bizim küçük kızlarımız, onlari incitecek erkekler ile küçük kadınlar olacaklar belki de..."
    diyor ki;
    "bizim görevimiz onları doğru seçim yapacak tarzda yetiştirmek ve kendilerini hastalıktan korumayı öğretmek."
    sonra bir kez daha mutlu oluyorum, onun benim dostum olduğu için.
  • kızım ancak benim istediğim erkekle yatabilir dercesine, kızını rızası harici gelin veren babadan çok daha sağlıklıdır.
  • national geographic te tabu diye bir program vardı, ve bu programın ilk deneyim diye bir bölümü vardı. bölümde genç kızlar belirli bir yaşa geldikten sonra (14 yaş civarıydı sanırım), babaları bekaret klübesi yapıyordu kızları için. belirli zamanlarda kız bu klübeye hoşlandığı erkeği alıp cinsel birliktelik yaşıyordu ve kendisi için doğru erkeği seçtiğinde de evleniyordu.
    çok uç bir örnek belki ama böyle farklı kültürler de varmış dedirten bir olaydır.
  • kızım benim istediğim erkekle yatabilir diyen baba hayranlarını derinden yaralamıştır
  • olması gereken normal babadır.

nasıl ki oğlu istediği kızla yatar, kızı da istediği erkekle yatabilir.

cinselliği hala tabu ve günah olarak gören bastırılmışlara da acil şifalar diliyorum.
  • kızı reşit ise, basit bir gerçeği dile getirmiş babadır.
  • doğru söyleyen babadır.

kızı zaten istediğiyle yatıyordur. nereden bilecek allasen? mervelere ders çalışmaya gider, olur biter.
hesabın var mı? giriş yap