• hüsnü adisinden kurtulmak için tuttuğum kiralık katil.
  • filmde* kendisini mehmet ali erbil seslendirir.
  • biraz önce dikkatimi çekti, mesleği uğruna yıllardır uzattığı belli olan bıyığını gözünü kırpmadan kesmiştir. kesmek onun işi...

burada bıyıkların gerçek olduğu çok net belli.

işte ismet, bıyıkları ve bakışları.

buradaki de kız ismet ve bakışları. bıyıklar gitmiş. belki giden sadece bıyıklar değildir kim bilir.

şimdilerin oyuncuları imajım bozulacak aman derdinde olmamalı. vallahi helal olsun. mesleği uğruna saçıyla başıyla tipiyle oynayan sanatçılara feci saygı duyuyorum. ismet the professional...
  • hüsnü: suratımı sertleştirirsem görürsün.
    ismet: o suratı ikiye bölerim, yarı sert olur.

repliğiyle de ayırca saygıyı hak etmiştir.
  • -hüsnüüüüüü ben nooolucam hüsnü!
    -ulan orospu seni ruyamda bile gormedim.
    replikleri ile unutulmaz sahneler arasında yerini almıştır;

http://www.youtube.com/…ynf_-y&mode=related&search=
  • malik rolündeki ali şen'in hüsnü'den kurtulmak için bulduğu son çaredir. bombalı armut bile işe yaramamıştır hüsnü'ye karşı. sonrasında malik'in adamlarından birisinin aklına kız ismet gelmiştir. "patron bu işi yapsa yapsa kız ismet yapar." sözüne benzer bir öneri malik'e sunulmuştur.

bizim de ismet diye bir arkadaş var. ne zaman görsem aklıma kız ismet gelir. hatta derslerle ilgili sıkıntıya düştüğümüz bir konu olduğunda kendimi tutamıyor, arkadaşlara "bu işi yapsa yapsa kız ismet yapar" önerisinde bulunuyordum.
  • kız ismet:hünü,hüsnücüğüm tanımadın mı beni ben tango necla hüsnü:hadi lan oruspu ben seni hayatımda görmedim kız ismet:seninle sabahlara kadar tango yapardık ne çabuk unuttun hüsnü repliklerinin sahibi şahsiyet
  • filmin sonlarında * hüsnü * tarafından polise teslim edilip, ön dişi çektirilmiştir.
  • pezevenk malik'in "nasılsın" sorusuna "demir gibiyim" diye cevap verir...
  • dusmaninin isini akla gelmeyen usullerle bitiren karakter. erkekce dovusmenin devrinin gectigini dusunur, erkeksen yigitsen cabuk ölürsün düsturunu benimsemistir. filmde hüsnüyü, tango nejla olarak kumpasa getirmeye calismistir.
hesabın var mı? giriş yap