• bateristi halit ergenç olan grup.
  • eski vokalisti de morpheus olan grup. kişisel sebep dediği, neo'ya kung fu öğretmek falan heralde.
  • new wave of american heavy metal denen yeni türün en iyi gruplarından biri.
  • the end of heartache adlı albümü ve şarkısı süper olan, kesinlikle dinlenmesi gereken grup.
  • herhangi bir konser performanslarının dvd'sini izlemek farzdır bu adamların. yaklaşık 5 dakika sonra ağızdan tek kelime çıkar: oha! bu gruptan çok daha iyi çalan grupları canlı olsun, dvd-vcd olsun izledim defalarca. ki ne yapsalar müzikalite açısından yaklaşamayacakları isimler de var elbet. isim zikretmek zaman kaybı olur. ama; ben bu kadar iyi çalarken bir yandan da sahneyi bunlar kadar dar eden bir grup daha görmedim. çok ciddi doping kullanıyorlar diyelim tamam. e adam nasıl o kadar iyi çalabiliyorsun o kadar hareketliyken? dur bir nefes al, soluklan. vallahi hayret. pes doğrusu.

ayrıca albümleri de harika, şöyle bir bakılıp geçilcek müzik yapmıyorlar. enfes bir grup kısacası.
  • istanbul'a henüz teşrif etmemiş olan, kaliteli müzik yapan, beklemekten ağaç olunan grup.
  • howard jones'lu dönemlerinin hastası biri olarak, jones'un ayrılmasından sonra beni çok heyecanlandırmayan grup.

jesse leach harika işler çıkarıyor, şarkılar hala çok güzel ama; kulaklarım hala howard'ın o lirik tınısını arıyor.

ve keşke türkiye'de görebilsek kendilerini.
  • curitiba'da hadi rock bar a gidelim dedik, bir var önerdiler ve götürelim dediler, tamam dedik gittik. yerel bir grup şarkı söylüyor.
    sonra yandaki ekranda carcass ve killswictch engage yazısını gördüm. tabi hemen sordum, bizi hadi götürelim dedikleri rock bara carcass ve killswitch geliyor. ben şok!!
    mükemmel performanstı, bayıldım.
    jesse leach ı kanlı canlı izlemek iyi geldi.
  • yayınlanan unleashed parçasını önceki iki albümde yer alan parçalarla epey paralel gördüm. elbette bir kaç tur şans verince daha da netleşir ama albümün kötü bir albüm olacağını sanmıyorum. ayrıca tesadüfi olarak youtube hesabımı açınca şöyle bir şey denk geldi ki harikalar ötesi olmuş ben pek sevdim chillswitch engage
  • new wave of american heavy metal denen meretin en iyilerinden biri diyebileceğim şahane metalcore grubu. new wave of american heavy metal neyse de metalcore'a hep bir önyargıyla yaklaşmışımdır dinlediğim birkaç gruptan ötürü. ama bu grup cidden fena. kendilerini bilirdim ama hiç dinlememiştim. ilk kez 25 temmuz'da rise against'in ön grubu olarak izledim ve bayıldım. sahne şovu ve performansı bakımından (özellikle adam dutkiewicz daha da bir şahane sahnede), albüm temizliğindeki sound bakımından şahaneler sahnede.
hesabın var mı? giriş yap