• "beni memnun edeceksiniz yoksa hepinizi afiyetle sikerim" gibi bir aforizmanın altına adını yazdırmış ezel dizisi karakteri.
  • göz kırparak yaptığı ''tıkkk koydun!'' hareketiyle rtük'e güzel çalım atan karakter.

(bkz: ali kırgız)

edit: başlık başıma kalmış ama iyi olmuş! keeeeerpeten aliiiii!
  • en çok özlenen dizi karakterlerindendir. ayrıca, behzat ç.'de zirveye ulaşan "yasaksa etmicez diye bişey yok, biz küfredelim, sonra bipleriz. bu karakter küfretmeden olmaz" anlayışını türk dizi tarihinde başlatan karakter olabilir.
  • göt olduğu vakitlerdeki bakışı ile oscara aday gösterilmesi gereken insan..
  • geçen bölümde "fındık fıstık birşey yok mu ablacım?" diyerek viski'nin yanına kuruyemiş isteyen, bu bölümde de "çay yok mu çay?" diye bağırmak suretiyle onca gerginlik, stres, kumpas, pusu ortamında midesini düşünmeyi ihmal etmeyen bir insan olması yönüyle takdirimi kazanmış bir karakterdir.

diğer oyuncular acıkmaz, susamaz, işemez, sıçmaz iken kerpeten ali tüm samimiyetiyle en temiz duyguların insanıdır. her ortamda yanında taşıdığı kerpetenle havalimanlarındaki, alışveriş merkezlerindeki x-ray cihazlarından filan nasıl geçmektedir, bilader ayıptır sorması o kerpetenle ne yapıyorsun sorusuna fındık fıstık kırıyorum diye mi cevap vermektedir işte onu ben de merak etmekteyim.
  • "susun da bi sıkiym" şeklindeki muhteşem sözün sahibi. canım benim.
  • efsane dizinin efsane kahramanlarından. diğerlerinden farklıydı bu. ömer'i satmış ama içi bir türlü rahat etmemişti. en sonunda her şeyi itiraf edip ömer'i mahpustan kurtaracak belgeyi imzalamak üzereyken ömer'in ölüm haberini alır. kısacası ali hem vicdanlı hem de mafyavari bir adamdır.

bu dizideki esas orospu çocuğu hiç şüphesiz cengizdir.
  • ezele yardım etmek için tefo ile temmuz'u kıstırdıkları sahnede, yaralı olmasından dolayı ayakta duramadığı için silahlada iyi nişan almak için kendisini araba kapısına bağlatma fikri ve olaylar geliştikten sonra verdiği tepkiler tam anlamıyla sıçtırır.

barış falay eğer bunu okuyorsan, la sen ne büyük adamsın!
  • adının uzun hali "kerpeten ali ananızı s*kmeye geldi" şekilde yazılan kişilik
  • ezel dizisinde aklanmasını bir türlü kabullenemediğim karakter.

cengiz çocukluğundan beri hain, şerefsiz bir insan. ama en azından kendine karşı dürüst. eyşanı istedim dedi ve aldı. ezelin ömer olduğunu anladığında bile pişman değildi. çünkü yaptıklarının arkasında duran bir karakter. kötüyse kötü.

eyşan desen zaten kaderin sillesini yemiş. babası tarafından çocukluktan beri psikolojisi alt üst edilmiş biri. hayatında ilk kez aşık oluyor. aşkını da kardeşine feda ediyor. tam bir kader mahkumu.

ama ali. kerrrpiç ali öyle mi? gerizekalı olduğu için babasını maphusa gönderen. delikanlı olamadığı için babasını gururlandırmak için haram yiyen, babasının "adam ol" demesini "zengin ol" olarak anlayan bir haysiyetsiz.

elinde büyüyen çırağını mühebbete hapseden, babasına zengin görünmek için masum bir bekçinin canına kıyan, kardeşi dediği ömeri konuşmasın diye engelli annesini öldürmekle tehdit eden tam bir şerefsiz.

neymiş, pişman olmuş. ömer öldü denmese itiraf edecekmiş. yok ya? on senedir aklın neredeydi derler.

öldürdüğün bekçiden nasıl özür dileyeceksin?

nerede kerpeten ali sempatizanı görsem kanıma dokunuyor. tamam dizi falan ama, böyle karakterlere sempati duymak nasıl bakarsan bak yanlış.

hayatındaki ailesi, dostu, kardeşi kim varsa hayatını bitirip sonra delikanlıyım diye gezen haysiyetsizin teki.
hesabın var mı? giriş yap