• "sağcılar bizden mizahçı çıkmıyor diye hayıflanıyorlarmış. niye üzülüyorsunuz kardeşim biz solculardan da peygamber çıkmıyor. biz bişey diyor muyuz" diyen mizah yazarı.
  • "tengi kızış büzdürür
    egri pitik sızdırır
    gaktırır gukturur
    dil gıdıya değende"
    dörtlüğüyle gençkızların sevgilisi haline gelmiş ünlü şair, bestekar, yazar, düşün insanı.
  • super yetenekli mizah yazari.. tatli kaciklar'in da senaryosunu yaziyor bildigim kadariyla..
  • dünyanın en tatlı babası, en iyi dert dinleyeni, en yargısız olanı. ölmek istiyorum diye ağlayan birini, birkaç dakika sonra güldüren güzel insan. iyiler erken gitmek zorunda mı :( ruhu şad olsun.
  • cem yilmaz'in stand-up metinlerini beraber yazdigi lmanyak basarili yazari... her sey cok guzel olacak adli filmin senaryosu da cem yilmaz'la beraber ona aittir.
  • (bkz: kahpe bizans) 2000 yılında çıkan senaryosunu yazdığı film 2.472.162 kişi tarafından izlenmiş gayet iyi bir rakam o yıla göre ve o zamanlar tüm gençlik bu filmdeki esprileri doğal hayatta kullanıp tekrar ediyordu.

(bkz: ömerçip) 2003 yılında çıkan senaryosunu yazdığı film 254.650 kişi tarafından izlenmiş, ben sinemada değil o zamanlar korsan cd'ler popülerdi alıp izlemiştim, yeşilçam trajedisiyle dalga geçen bir filmdi, bazı espriler kalitelidir.

(bkz: hababam sınıfı merhaba) 2004 yılında çıkan senaryosunu yazdığı film 1.581.457 kişi tarafından izlenmiştir. gerçekten iyi bir rakam hepimizin bildiği klasik hababam sınıfında öte bu filmdeki karakterler sonuçta hayatımıza girdi ve fenomen oldular.

(bkz: hababam sınıfı askerde) 2005 yılında çıkan senaryosunu yazdığı film 2.587.824 kişi tarafından izlendi en çok izlenen filmi budur, insanlar beklenti içine girip bu devam filmine gittiler ve ilgi gösterdiler.

(bkz: hababam sınıfı 3,5) 2006 yılında çıkan senaryosunu yazdığı film 2.068.165 kişi tarafından izlenmiştir, zorlama da olsa para için seriyi devam ettirdiler, izlenme oranı yine iyi.

(bkz: zaman makinesi 1973) 2014 yılında çıkan senaryosunu yazdığı film 85.736 kişi tarafından izlenmiştir. tutmamasının sebebi, kendisini unutturmasıdır aradan 8 sene geçmiş be abi nerelerdeydin, baş rolde (bkz: gürgen öz) iticiliği de bu filmin berbatlığını artırdı. hatırlarım da o zamanlar üniversiteyi kazanıp gelmiştim istanbul'a taksim'e gittiğimde daha girişinde solda kocaman dev bir posteri vardı bu filmin her gördüğümde itici gelmişti bana, görüntü kirliliği.

(bkz: polis akademisi: alaturka) 2015 yılında çıkan senaryosunu yazdığı film 59.946 kişi tarafından izlenmiştir. son bir şans, komedi tutmadı seks her zaman satar denilerek eldeki kozu oynamışlar fakat o da tutmamış.

filmlerinin çoğunda (bkz: mehmet ali erbil) ile ilerlemiş hatta bir dönem (bkz: tatlı kaçıklar) dizisinin de senaryosu yazmıştır kendisi.

şimdilerde nerededir, ne yapar merak etmekteyim, olası yeni bir dizi fikri için kapısını çalabilir ama kalite ön planda olacak, para değil.
  • vay arkadas akranlarimiz neredeyse birlikte büyüdüğümüz, bildiğimiz adamlar bir bir gitmeye basladi.

genc yasta mizahcilardan son yillarda cok kayip oldu.

allah rahmet eylesin.
  • lemanyak dönemindeki birçok öyküsünün yanı sıra tatlı kaçıklar ve seksi şempanzenin yaratıcısı. bizi çok güldürdü zamanında. rahat uyusun.
  • pek çok insanın gülümseyerek hatırlayacağı kişi. mekanı cennet olsun.
  • yazdığı senaryoları beğenmeyenlerin, herkesin bir şekilde para kazanması gerektiği gibi ufak bir detayı atlayarak eleştirdikleri kişi. çözüm: filmleri seyretmemek, yazıları okumaya devam etmek.
hesabın var mı? giriş yap