• kendini şişire şişire yakında patlatcak olan eskinin kuaförü şimdinin jüri üyesi. ve hayır şişirmek derken ne yazık ki o çirkin kolajen dudaklarından değil kendi egosundan bahsediyorum. demin kendisinin otorite olarak kabul edildiği vasat reality show tadındaki yarışmada 18 senedir bu endüstrinin içinde olduğunu belirtmesi üzerine kahkaha atıyorum ve soruyorum; acaba mersin'de bıyık alırken de o kolları güllü basma pazen sweati giyiyor muydu?
  • bence bu adam faruk k. bir-iki estetik müdahaleyle yeni şarkıcı diye itelemeye çalışıyorlar bize.
  • kadir doğulu, kenan doğulu, ozan doğulu ile doğulular çetesinin lideridir, grup ozan-kenan ve kadir-kemal olarak kendi içinde de ikiye ayrılmaktadır. şaka maka bu dört ünlü erkeğin olayını çözemedim ben sözlük.
  • kendisi bugünlerde popüler bi kişilik için olduğu için ve mesleğinde gelinecek en iyi yerlere gelebildiği için de onun başlığının altına yazıyorum. aslında kadir doğulu'ya da aynısını yazabilirdim.

şimdi enn basit şekilde baktığınız zaman bir yarışma jürisi ama kendisi için ben kuaförüm diyor. ailesini düşünsenize, kemal doğulu diyor ki anne ben kuaför olmak istiyorum. sıradan bir türk ebeveyni pek olumlu karşılamaz. destek vermez. işsiz muamelesi yapar. bak komşunun oğlu mühendis olmuş diye örnek gösterir. yani meslek bazında baktığınız zaman hiç de hava atılacak bir şey değil.

ama şöyle bir bakıyorum adamlar çok da meslek yerine konmayan işleri ne noktalara getirmişler. kadir doğulu bugün uyduruk dizilerde figürasyon yapabilirdi. kemal doğulu mahalle berberi olabilirdi. söylemek istediğim belki aileleri çok beğenmiştir meslek tercihlerini fark ettiklerinde. ama ortalama bi türk ailesi için konuşacak olursam; demek ki herkes insanların saygıdeğer gördüğü, ne bileyim kesin para kazanan, sgk'lı işlerde çalışmak zorunda değil. herkes doktor, mühendis, mimar, yönetici, bankacı, avukat olmak zorunda değil. insanlar mesleği sebebiyle takdir etsin diye, istemediği işleri yapmak durumunda değil. demek ki kendi tercihin ve eğilimin, ailenin ve çevrenin beğenisinden ve kişisel tatminlerinden daha önemli. bu adamlar da bu tercihlerin en büyük örneğidir.

bir kuaför en iyi ihtimalle nereye gelebilirse en iyi yere gelmiş. aynı zamanda makyöz, image maker, fotoğrafçı, modelist ve müzisyen. üstüne modacı olarak da biliniyor. modacıların yanında jüri koltuğunda oturabiliyor. şarkılarını beğenirsin beğenmezsin o başka bi konu. adam kuaförüm diye başladığı kariyerde nerelere gelmiş ona bakmak lazım.
  • feminen olduğunu dünya üzerinde tek düşünen benim galiba.

kimse sorsam şaşıran ifadelerle tuhaf tepkiler alıyorum: "yoo! o normal..."

he yavrucum bir benim anormal, o kesin.

erkek milleti ne hale geldi, kafalardaki erkek algısı ne durumlara düştüyse artık, hesap edin gitsin...
  • -az sonra göktaşı çarpıcakmış gibi suratında ifaden var
    -sana yürümüyorum, neyin sahteliğindesin sen, bi atarlar bi giderler
    -ses tonunuza hakim olucaksınız

vb. cümlelerle kuran biri.
  • insanın 10 dakika içinde kendisini ne kadar yerin dibine sokabileceğini öğrenmek isteyenlere ders niteliğinde bir gösteri yapmış kuaför.
    ve kadına şiddetin televizyonda hatta moda gibi kadınlara yönelik bir programda da bir kadın desteği ile (bkz: nur yerlitaş) de olabildiğini anlatmıştır. iyi bir dersti. kendisini umarım başka bir programda ekranda görmem.
    (bkz: uykum kaçınca tarzım tv8 oluyor galiba)
  • az önce "bizim programımızın fıtratında gerçeklik var" demiştir.
    ajhsdg
  • eger program kurgu degil de gercek ise bugunku programi izledikten sonra kendisinin nasil gorundugunu dusunmesi gerek bence. karsisindakinin bir kadin oldugunu unutup cocuk azarlar gibi azarlamasi cok cirkindi. evet gercekten izliyorum programi en basindan beri. ozdeni gereksiz yere koruyor ve kolluyor. ozden de ondan aldigi guc ve destekle tum kizlara yuruyor. bunu objektif olarak degerlendiremiyor olmasina pek gerceklik payi vermiyorum. cinsiyet onemli degil kadin olarak da karsimdaki insani bu kadar uzsem, aglatsam gercekten uzulurum ve kendimi kotu hissederim ama bi erkek olarak bi kadini bu kadar aglatsam eminim cok daha fazla uzulurdum.
    umarim kurgudur degilse de yazik o kiza gercekten.
  • o son derece antipatik eşcinsel özgüvenine sahip, bazı kliplerde falan kamera tutan, makyaj falan yaptığı söylenen kimliği belirlenemeyen uçmayan obje.
hesabın var mı? giriş yap