• meth kullanıcılarının "after" fotoğraflarına benzeyen şarkıcı.bu kadına seksi diyebilmek için izinsiz,çarşısız 18 ay askerlik yapmak gerekir bence.
  • herkes gibi illüminatiye arkalı önlü kimlik fotokopisi ve muhtarlıktan aldığı ikametgahla başvurmuş sanatçı.
  • bu kadına bakınca bir mide bulantısına gark oluyorum. pismiş, sidik kokuyormuş ya da her an kusabilirmiş gibi geliyor. böyle bi leş bi bişii. bir bu bir de britney spears.
  • geçtiğimiz senelerde kendisini bu noktaya taşıyan, müziğinin arkasında ki en önemli isim olan dr. luketarafından tecavüz ve zorbalığa uğraması ile mahkemelik olması sonucu tüm müziğinin telif hakları da o lanet dr. luke'da olduğundan ötürü ne bugüne kadar yaptığı müziğini icra edebiliyor ne de bundan sonrası için bir girişimde bulunabiliyor.

kadının altın çağında yaşadığı bu rezil olay sonrasında resmen adı unutulmaya karşı yüz tutmuş durumda. ki yaptığı müziğe rağmen canlı performansta bir katy perry veya bir rita ora sıçmayacak kadar sağlam vokale sahip olmasına karşın bu olay sonrasında müzik kariyeri resmen çöküş yaşamaya başlamıştır. 3-4 gün önce ki duruşma da siktiğimin hava durumu yüzünden ertelenmiştir.

gördüğünüz üzere çüküne sahip olamayan sözde herifler dünyanın dört bir tarafında kadınların hayatlarını cehenneme çıkartıyorlar. üstelik bu insanlık dışı mevzuyu sanat ile yakından temasta bulunan insanlardan gördükçe daha da sinirleniyorum. tez zamanda kodesi boylasın yavşak.
  • kesha bugün yapılan mahkeme sonucu kendisine tecavüz eden ve kendisini uyuşturucu alışkanlığı kazanmaya zorlayan prodüktörü dr. luke'a açtığı davada hakim tarafından haksız görülmüş ve davayı kaybetmiş.

görüldüğü üzere paranın ezip geçemeyeceği hiçbir coğrafya yok bu gezegende. sözde en hak ve hukuk olan, insanların sosyal ve ekonomik anlamda en iyi seviyede yaşadıkları iddia edilen amerika'da bile tüm dünya tarafından başarılı sayılmış bir müzisyenin sırf mahkemede dr. luke'un ''kesha'yı ben ünlü yaptım'' tezi üzerinden haklı bulunması sonucu kesha bugün 2 yıl boyunca şu an bağlı olduğu sony şirketine devam etmek ve prodüktörü dr. luke ile çalışmak zorunda kalmaya devam etmiştir.

adaletsizlik insanlığın başucu kitabı olmuş ulan. yazık.
  • türk olsa takım tutsa falan kesin fenerbahçe taraftarı olurdu bu kız gibime geliyor.
  • sahnede adını "ke$ha" olarak kullanıyor, bir nevi p!nk gibi, manga'nın ortasındaki büyük "n" gibi.. falan. evet.
    edit: bir de korn'daki ters r var, milistroke'a teşekkürler.
  • orrrrospu evladı dr luke ve körükçüsü, ilik kurutucu sony music tarafından her geçen gün yavaş yavaş bitirilen, 2000'lerin parti kızı.

gece gece aklıma düştü, albümlerini dinliyorum. şu kız hepimizi en azından bir şarkısıyla mutlaka eğlendirmiştir. eğlence ve parti sektörünün bir dönem ki en büyük sembolüydü resmen. karakterini de ayrıca severim, röpotajlarını izlerseniz ne denli mütevazi ve tatlı bir kadın olduğunu görmeniz.

senin allah belanı versin luke, sadece şu kızın vebali bile bir ömür yakanda olsun.
  • die young klibini izledim ve sana laflar hazırladım ke-dollar sign-ha. nedir o kör göze parmak şeklinde üçgenler ters haçlar arasında ergen ergen tripler öyle. bacım sen illuminati'yi çok yanlış anlamışsın be. sübliminaldır bilmem nedir adamlar kendilerine göre belli bir saygınlık içinde yürütüyolardı işlerini. izledim ve ben utandım illümüler adına yahu. kaç yıllık örgüt irezil oluyor senin yüzünden. zalım keşa.
  • temyiz mahkemesi tarafından başvurusu reddedilmiş şarkıcı. dahası, bu sefer dr. luke ona tazminat davası açıyor.

dr. luke'un iddiası, kesha'nın adını karalaması ve çok büyük bir gelir kaybına neden olması. karşılığında ise 50 milyon dolar istiyor.

hatırlasanız ekim 2014'te kesha, uzun dönem çalıştığı prodüktör dr. luke'a karşı duygusal depresyona neden olma, cinsiyet temelli nefret suçu, ayrımcılık ve tacizden dolayı dava açmıştı. dr. luke'un ona hem fiziksel hem duygusal olarak tacizde bulunduğunu, depresyon ve yeme bozukluğu gibi hastalıklara neden olduğunu söylemişti. 2014'te ise rehabilitasyona girmişti. iddialarının bir parçası dr. luke'un onu sürekli bir kalıba sokma çabası olduğu yönündeydi. başarılı olması için zayıflaması gerektiği gibi. kesha'nın esas istediği ise onun elini kolunu bağlayan antlaşmalarının feshedilmesi ve özgürlüğünü geri almasıydı. doğal olarak dr. luke suçlamaların tamamını reddetti. bu dava şubat 2016'da sonuçlandı ve kesha haksız bulundu. mahkeme antlaşmayı da iptal etmedi. sadece kesha'nın aynı şirket altında başka isimlerle çalışmasına izin verdi. o da 2014'ten beri yaptığı şarkıları nihayet yayınlama fırsatı buldu ve rainbow adlı albümünü yayınladı.

bahsi geçen şirket kemosabe records, 2011'de dr. luke tarafından sony music'in partnerliğinde kuruldu. taciz davası sonrası giderek iş kaybeden şirket, 2017'de tamamen sony music'e geçti ve dr. luke'un ceo'luğuna son verildi. yalnız şunu belirtmeliyim, sony music bunu dr. luke'u suçlu bulduğu için değil, sosyal medyada uğradığı baskıya dayanamadığı için yaptı.

taciz davası sosyal medyada yankı buldukça dr. luke daha fazla iş kaybetti. 2014'te yaptığı işin dörtte birini ancak aldı. özellikle büyük isimleri kaybetti ve sosyal medya onunla çalışan bütün şarkıcıları linç etme girişiminde bulunuyor.

kesha'nın aksine, dr. luke çok sağlam kanıtlar sunabilir zira pek çok şarkıcı açık bir şekilde taciz davasından dolayı onunla çalışmayı bıraktığını söyledi. taciz davasında da suçsuz bulunduğu düşünülürse açtığı davayı kazanması yüksek ihtimal.

kendi davasını bile kazanamamışken bir de bu davayı kaybederse, kesha için gerçek bir yıkım olur. hem iddiasını kanıtlayamamış hem de bu adama bir servet ödemiş olacak ki o kadar mal varlığına sahip olduğunu da pek sanmıyorum. kesha'nın tek zaferi insanların onun yanında olması ve dr. luke'u mahkeme kararıyla olmasa da iş dünyasında cezalandırmasıydı. şimdi her şeyi kaybetmiş olacak. işin ironik tarafı ise bu adam bahsettiği isimlerle çalışmaya devam etseydi bu kadar kazanamayacaktı çünkü pop müzik genel anlamda büyük bir düşüşte ve çalıştığı tüm isimler flo rida, pitbull, katy perry, jessie j, britney spears, miley cyrus falan hepsi satış ve müzik listesi bakımından başarısız dönemlerden geçiyorlar.

kesha'nın fanları genel olarak hakimi suçluyor. davanın başkanlığını yapan hakim shirley kornreich, sony music'in hukuki işlerini üstlenen proskauer rose firmasının avukatlarından ed kornreich ile evli. fanlar hakimin tarafsız olmadığı görüşünde. suçladıkları bir diğer kişi de max martin. bunun sebebi ise kesha'nın annesi pebe sebert'ın martin hakkında "dr. luke'un kızımı sözel olarak taciz ettiğine şahit olduğu halde bu konuda bir şey yapmadı," iddiası.

sonuç olarak kesha hiçbir şeyden kurtulamadığı gibi bir de üzerine servet ödemek ödemek zorunda kalabilir. temyiz şansı da kalmadı ve artık tamamen savunma durumunda. açıkçası dünyanın neresinde olursa olsun kadınların taciz davaları karşısındaki makus kaderinin değişmediğini görmek gerçekten çok kötü.
hesabın var mı? giriş yap