• vakti zamanında (tam tarih bilmemekle beraber 60'ların ortaları, 70'ler sanıyorum.) fabrikaya yurtdışından bir heyet gelmiş. adamlar fabrikayı gezerken, ekibi gezdiren kişiler gezinti sırasında karşılaştıkları, muhatap oldukları birini şef olarak tanıtmışlar. başta her şey normalmiş ama gezinti sırasında tanışılan şeflerin ardı arkası kesilmemiş. yabancı ekipten biri nihayet dayanamamış: - biz sizi şeker üretiyor sanıyorduk ama siz burada şef üretiyormuşsunuz. :)

kaynak: olaya şahit olmuş bir çalışan.
  • boğazlıyan'a da bir fabrika kurmuşlardı.
    yönetim kurulu başkanı vedat ali özışık'tı.
    bugün göz altına alındı.
    kendisi pancar taşıyan kamyon şoförlüğünden yönetim kurulu başkanlığına uzanan bir başarı hikayesine sahiptir.
    belgeselini çeksen çekilir herhalde.
    denemek lazım.
    bilemiyorum...

neden göz altına alındı derseniz, şunu bi okumak lazım:
    http://www.gazete5.com/…di-17-agustos-201-35816.htm
  • geçmişi karanlık firma. ismi çok fazla skandalla anıldı 2000'li yıllarda. google'a ismini yazdığınızda çıkan fetö haberlerinin, yolsuzluk haberlerinin haddi hesabı yok.

halka arz kervanına katılmaları spk tarafından onaylanmış. 10-11-12 mayıs'ta halka arz edilecek. halka arzında dağıtılacak toplam lotun %65'i bireysele eşit planlandı. bu çerçevede dağılımı planlanan 106 milyon lotun yaklaşık 69 milyonu bireysele dağılır.

bir lotu 16,27 liradan arz oluyor. son halka arz olan big chefs arzında 1.8 milyon bireysele lot dağıtımı yapıldı resmi olarak. tabi katılım endeksine uygun değildi bigch. bu arza da minimum 1.5 milyon kişilik bir bireysel katılım, maksimum ise 2.2 milyon kişilik bir bireysel katılım bekleyebiliriz. bu çerçevede bu hafta bu arz için ayırmanız gereken bütçe;

en az 521 lira [32 lot]
    maksimum ise 749 lira olur. [46 lot]

özetle kişi başına 46 lottan fazla gelme ihtimali yoktur. boşuna 800 lira üzerinde bir para bağlamanıza gerek yok..

(bkz: kayse)
  • fabrikaya atanan kayyum heyetinin süper ortamı olduğu bilgileri basında dolaşmaya başlayan kurum.

ilgili haber
  • yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak bugün 2. gözaltı dalgası gerçekleşti. 40dan fazla kişi alındı.
  • telefonda arayip milletin anasina avradina sovup, gupe gunduz sehrin meydaninda silahla dukkan basan, mafyaliga ozenmis eski emekli polis guvenlik muduru olan seker fabrikasi. ısin garibi, su an fabrika tamamen mafyanin elinde gibi bir durum var. olabilir de olmayabilirde.

kaynak haber
    mudur bey'in facebook hesabi

gectigimiz gunlerde yapilan kooperatif secimlerinde, mevcut mafyavari yonetim, karisindaki kadin adayi stadda polislerin gozunun onde dovdurmustur. aday hanim efendi 50 lerinde bir annedir :
    kaynak
  • içerisinde güzel bir göl, selçuklulardan kalma bir kervansaray bulunan fabrikadır. halkın ne yazıkki kullanımlarına açık değildir.
  • aslında benim yaşadığım şehirde kokusu yaklaşık 2 ay önce yayılmaya başlamıştı. bu haber ne zaman patlayacak diye bekliyorduk. aldığımız bazı duyumlara göre - çok emin olmamakla- fabrika yöneticisinin mhp li olup, kayseri'de düzenlenen tüm mhp organizasyonlarını finanse etmekteymiş. bir nevi akepenin kalesi olarak görülen kayseri'de yaşanan bu gelişmeden de bazı kesimler memnun değilmiş. çok önceden hazırlıklar başlamışmış. sonra hoop gündem değişmesi gerekmiş.

miş. miş.miş...

ben öyle duydum
  • halka arz fiyatının altına düşmüştür.

edit: imla
  • içerisinde güzel bir göl ve alaaddin keykubat döneminden kalma moğollar tarafından istila uğramış keykubadiye sarayının kalıntıları olan fabrikadır.
hesabın var mı? giriş yap