• californication dizisinin ağır ablası. ben kendisini dizide görünce (üçüncü sezondan itibaren yardırmaya başlamıştır dizide) kendisini o gözler çok tanıdık geldi. sonra ufaktan şüphelenmeye başladım. kathleen turner olabilir mi diye içimden geçirdim ama gidip imdb'ye bakmam epey zaman aldı. gidip görünce mutlu oldum. iki sebepten dolayı. ilki kendisini zirve dönemlerimde çok sevmişliğim vardır, diğer sebep ise ileri yaşlarında böyle döktüre döktüre oynamasından dolayı. diziye çok yakışmış. charli runkle tiplemesine musallat işyeri azgını abla rolünde izlemek büyük keyif kendisini. ama diyelim bir kocaman ama koyalım bu noktada. herkes kendisini (bkz: the jewel of the nile), (bkz: peggy sue got married), (bkz: the war of the roses) ile bilir tanır ama benim için tam ve kesin olarak (bkz: crimes of passion)'dır kendisi. o filmi izlediğimde kalıcı olarak sigortaları yakmıştım, cinsellik dürtüsünün hormonlarımda, kılcal damarlarımda, beyin nöronlarımda coştuğu yaşlarda bu film beynime, dağarcığıma çok derin bir şekilde kazınmıştı. kathleen turner benim için hep öyle kaldı. bu dizide benzer bir rolde görmek bana neler hissettirdi eh o kadarını tahmin edin artık. sen çok yaşa e mi kathleen abla.
  • friends'te; chandler'ın babasını oynamıştır. eheh yuh.
  • friends'e konuk olan unlulerden.
  • jessica rabbit'in sesi.
  • friends'de chandler bing'in babasını oynarken hala taş gibi olan aktris.

sinemanın gelmiş geçmiş en güzel kadınlarından biridir. yüzündeki ışıltı, saçları, gülüşü gördüğünüz sahnede içinizi açar.

görünümünün yaşlanma kaynaklı olduğunu sanmıyorum. sağlık sorunları sebebiyle (muhtemelen hastalığı sebebiyle kortizonlu ilaçlar kullanması gerekiyor) çok fazla kilo almış ve haliyle gördüğümüzde tanımak bile zor oluyor.

umarım sağlığına kavuşur.
  • 80ler in en seksi kadınlarından. michael douglas lı seri filmlerinden hatırlanır..
  • body heat deki femme fatale rolüyle erkeklerin hafızasına kazınmış aktris.
  • romatoid artrit hastaligi yuzunden buyuk agrilar cekmekte, hayatina felc tehlikesiyle devam etmekteymis, bu yuzden mi nedir epey sismanlamis, tanimak zor, ama hala broadway'de tiyatro sahnesine cikiyormus.
  • michael douglas ile birlikte bulunduğu filmler;

(bkz: romancing the stone)
    (bkz: the jewel of the nile)
    (bkz: the war of the roses)
hesabın var mı? giriş yap