• karanlık odakların türk insanına oynadığı oyunlardan biri.
  • bu peynir ne kadar lezzetli ne kadar vazgecilmez ise, ambalaji da o kadar sinir bozucudur. peynir bu ambalaj harikasinin koselerine kacar ve siz peynirin minnacik bi bolumunu bile ziyan etmek istemediginiz icin ikinirsiniz. sonra ambalaji acmaya calisirken bu peynir tirnaginizin arasina kacar ama onu da kaybetmek istemezsiniz yalanir durusunuz, hatta en son jelatini siyirirken insanlarin "yuh paketi de yiyo" tepkilerine maruz kalirsiniz. zor zenaattir bu peyniri yemek.
  • bir numara. cehennemden çıkan çılgın peynir.
  • ismi kars peynir sanayi'nden gelmektedir ve türkiyede üçgen eritme peyniri anlamına gelen karper peynir deyimini dilimize kazandırabilecek kadar büyük bir firma olabilmiştir. biberlisi makbuldür.
  • yaklaşık 3 hafta önce kendimi şımartıp ulan bu sabah da simit + karper bir de çay yapayım felekten bir sabah olsun dedim.

neyse aldım malzemeleri karper peyniri kabından çıkarıp yiyecektim ki yabancı bir madde (kıl) olduğunu fark ettim.

yıllardır severek yediğim bir şeydir. ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım, doğrudan firmanın websitesine girerek durumu şikayet bölümüne açıklayıcı bir şekilde yazdım. 3 ya da 4 gün sonra ise telefonla bir hanımefendi arayarak gayet kibar ve mahçup bir şekilde ürünü nereden aldığımı, ürünün ambalajına ulaşıp seri ve parti numaralarını ve kıl çıkan ürünün görselini talep etti benden. hepsinin fotoğrafını çekmiştim, telefonda bana verdiği mail adresine postaladım hepsini.

daha sonra tekrar arayarak yine özür dilediler, kibar bir şekilde hatalarını telafi etmeleri için adresimi istediler, bir hediye göndermek isteriz kabul ederseniz memnun oluruz dediler. ben de içimden "oooo 1 aylık peynir çıktı lan" dedim. migrostan 5 tl lik hediye çeki yollamışlar bugün. mübarek adam zaten kargo ücreti 12-13 lira. gerek yoktu ama neyse ufak şeyler de bizi mutlu eder.

müşteri sıkıntıları konusunda müşterisini dinleyen, müşteri memnuniyetine önem gösteren firmalar bu memlekette daima kazanacaktır. kendilerine buradan teşekkür etmek isterim, hijyene ve insan sağlığına gerçekten önem veriyorlar. bir yerde hata varsa onu takip edip sonuçlandırıyorlar.
  • peynirde bir ekol...yuvarlak ince kutu içinde 60 derecelik daire yayı özelliği gösteren 6 tane folyo paketle bezenmiş eritme peynirini türkiye'de popüler hale getiren marka..

yalnız şöyle birşey var ki:

çocukluğumdan beri karper'in lezzetine ve simitle olan uyumuna hayran olmakla beraber, gizliden gizliye de bir kin duyarım..

bu kin sırf paketleri yüzündendir...o paketleri açmak, folyoya yapışmış peyniri oradan ayrı bir maharet ister..

her defasında da peynirin bir parçası folyoya yapışık kalır, öyle olmasa dahi kesinlikle folyonun köşelerini ayırmaya çalışırken peynirin köşesi ayırma anında köşeden kopan folyoyla beraber folyo içinde sıkışır kalıverir...böyle olması adettendir..folyoyu ısırmak suretiyle peyniri israf etmeme çabasına girişseniz de, o en ufak darbede kopan folyo ağzınıza girer, tatsızlaşırsınız vs. vs...

alacağın olsun yaaa karper.
  • bu peynirin ambalajını yapan fabrikayı ruslar kurmuştur zamanında kars'a daha doğrusu hibe etmiştir. açamasınlar ambalajı yiyemesinler peyniri bu millet zayıf kalsın diye yapmışlardır.

hatta dönemin türkülerine bile girmiştir bu mezalim: (bkz: karper turkusu)
  • 40 yıldır değişmeyen ambalajı ve tipiyle bir türk peynir klasiği. en popüler çeşidi dairesel kutuda 6 veya 8 adet kendi alüminyum folyo ambalajındaki eritme peyniridir.
  • her yere yapi$an, erimiyen, cevizli, antep fistikli gibi çe$itleri olan, nefis yagli eritme peyniridir.

ayrica: "dunya kalite ve lezzet yari$masinda altin madalya kazanan peynir"*
  • 300 gramlik kutularda sattigi krem peynirler mukemmel olan marka. karper'in ucgen peynirden baska urununu gorunce sasirdim ve attim sepete. eve geldigimde ilk isim bunu denemek oldu. muthis basarili buldum.
hesabın var mı? giriş yap