• arıza kadın.

bir gün oturup yeşil fasulye yapacağını, ya da mantı kapayacağını hayal edemiyorum. tamam pilotsun, tamam çetin cevizsin odur budur ama böğüren danalar gibi sevişmek veya antik kuntik trip atmak dışında da bir kadınsılığın olsun değil mi?

ha seviyor muyuz? seviyoruz. ama hani çiçek pasajına gidilip muhabbet edilesi bir arkadaşmışçasına. oturup bir gün kendisine dert yandığımı düşünemiyorum, bunalır zaten halkalar filan çizer önündeki kağıda.
  • --- spoiler ---
    adama (referring to starbuck): with all due respect, gentlemen, we're not as crazy as she is.

adama: captain adama and colonel tigh are working on a plan now and i need some serious out-of-the-box thinking.
    starbuck: out of the box is where i live.
    --- spoiler ---
  • geçen gece rüyamda gördüm.

--- spoiler ---

görmekle de kalmadım onu soydum. ama öyle böyle soymadım, derisini falan da çıkarttım*. cylonmuş, demir çıktı altından.

--- spoiler ---
  • miniseries'den:
    starbuck'ın arkadaşı, komutan adamanın oğlu parlak pilot lee adama gemiye gelmiştir

--- spoiler ---

stabuck nezarethanede (komutan dövmekten) şınav çekmektedir. lee yanına gelir:
    starbuck: has the ass-licking been to your satisfaction?
    lee: you've been thinking this line all day, haven't you?
    starbuck: just the afternoon

--- spoiler ---
  • (bkz: kara thrace) battlestar galactica mitolojisine göre tanrıça aurora'nın görevini yerine getirmiş kişi.
  • tekrarlamak gibi olacak ama:

william adama: captain adama and colonel tigh are working on the plan now and i need some serious "out-of-the-box" thinking.
    starbuck: "out-of-the-box" is where i live.

oyle canli bi kahkahasi var ki resmen keyif veriyor. efkarlanirsam acip starbuck'in keyfinin yerinde oldugu kisimlari seyrediyorum. saniye saniye isaretledim, oyle de manyaginim kara thrace. manevrasina yandigim.

edit: abartma lan!
  • bütün gün kendisinden dayak yemek istenen hatun kişi.
  • caprica'da babasından kalan evi sayesinde anlıyoruz ki boş şarap şişesinin ağzına mum dikip mumluk yapmak evrenler üstü bir konsept.
  • battlestar galactica dizisinde "sometimes you have to do things you hate so you survive to fight another day" demiştir.
hesabın var mı? giriş yap