• yaptıkları müzik güzeldir, genelde progressive gruplar ile anılır ama progressive demek pek doğru olmaz. bi de boston ve chicago ile hep karıştırıyorum ben bunları. o yıllarda ciddi isim bulma sıkıntısı çekiyormuş herhalde amerikalı gruplar. ulan bi de america vardı di mi :)
  • carry on my wayward son adlı parçaları enfes gaza getiren eskice bir rock grubu. ben ilgili parçayı bir tv dizisiyle tanıdım
    (bkz: supernatural)
  • hak ettiği değeri görmeyen müthiş hard rock grubu. ayrıca bunu sevenler bunları da sevdi:

(bkz: boston)

(bkz: camel)
  • 1930'larda amerika büyük buhranı yaşarken bir sosyal deney için insanlara:

aşağıdakiler karşılığından ne kadar para istedikleri sorulmuş:

*ön dişlerinizden birinin çekilmesi karşılığında
    *ayak serçe parmağının kesilmesi karşılığında
    *6 inç uzunluğunda bir kurt yeme karşılığında
    *çıplak elle bir kediyi boğarak öldürmek karşılığında
    *hayatının geri kalanını kansas'ta bir çiftlikte, şehrin 10 mil uzağında geçirmek karşılığında

insanlar aşağıdaki rakamları istemişler:

diş içi $4,500
    ayak parmağı için $57,000
    kurt yemek için $100,000
    kediyi boğmak için $10,000
    kansas'ta yaşamak için $300,000

kaynak: harvard üniversitesindeki justice dersi.

https://youtu.be/0o2rq4hjbxw?t=1233
  • carry on my wayward son isimli şarkıları, supernatural dizisine damgasını vurmuştur.
  • kendileri ciddi ciddi progresif pop/soft rock yapmis, deli guzel melodileri ve vokalleri olan sukela bir gruptur. artik rush benim icin neyse artik kansas da odur, boyle biline
  • dust in the wind ve carry on wayward son ile bilinse de aslinda cok daha fazlasi olan grup. black fathom 4, under the knife ve i can fly kansas'i daha sakin bir grup sanan bunyemi hayretler icinde birakmis, hatta neredeyse hastasi etmistir.
  • amerika birleşik devletleri'nin en muhafazakar eyaletidir. amerika'nın heartland'ı olarak anılır.

cumhuriyetçi muhafazakarların en sağlam kalelerinden biri olup, ekonomisi ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılık üzerinedir.

ayrıca bu eyalet, beyaz nufus oranının amerika'da en yüksek olduğu eyalettir.

(bkz: konya)
    (bkz: kayseri)
  • kansas city chiefs adinda bir nfl takimi bulunan eyalet/sehir. bildigim kadariyla armalari da kizilderili bir elemanin resmidir. renkleri de sari, kirmizi ve beyazdir.
  • eyalet olanı bizim için konya neyse abd için öyledir. ortada, düz ve buğday deposu, ama aynı zamanda ayçiçeği deposu olarak da geçer. eyalete adını veren şehrin bir başka eyalette olması da ilginçtir ya neyse en azından ırmak içinden geçiyor.
hesabın var mı? giriş yap