• sadece bi şarkı değil bu okuldan eve gelip, hemen show tvnin başına oturan yeşilçam çocukları için.. müjde ar ın şımarık zengin kızı olduğu, adının hep alev olduğu, tarık akanın haylaz çapkın ama özünde de sevdiğini bırakmayan bol paçalı krem rengi pantolonlu delikanlı olduğu o sahnelerden bağımsız düşünülemeyecek bi şarkı.. kafada onlar oynuyo şarkının başı duyulunca.. aralarda başka türk filmlerinden sahneler geliyo.. whitney houston ve michael jacksonun evli olduğuna, allah denen varlığın hulusi kentmen gibi birisi olduğuna inananların o yürek burkan saflığı var bu şarkılarda işte.. ayrıca, hayatımda duyduğum en güzel 'öyle olsun' diyişlerden biri.. normalde tripkar ve vazgeçmişlik kokan öyle olsun bu şarkıda, manasını yalanlıyo..

seviyorum.. seviyor musun?
    ağlıyorum.. gülüyor musun?
    özlüyorum.. gidiyor musun?
    sevdikçe itiyor musun?

peki öyle olsun.. nası güzel bi kırmamaya çalışmaktır, nasıl güzel bi ısrardır.. keşke bi zaman kapsülü olsa binsem 78e gitsem.. 97de titanic'i izleyip vakitlice ölsem..
  • --- spoiler ---

batı'nin ahlakını almıyor ama antibiyotiğini alıyoruz galiba
    --- spoiler ---
  • kiracin coverinin vecihininkinin yaninda solda sifir oldugu parca
  • aha da sozleri*;

"...
    kan ve gül
    gül ve diken
    aşkım ve sen

birbirine dönük sırt sen ve ben
    bilmem anlatabiliyor muyum

seviyorum seviyor musun
    ağlıyorum gülüyor musun
    özlüyorum gidiyor musun
    sevdikçe itiyor musun
    peki öyle olsun

sarılıp giden
    ağlayıp gülen
    sonra kaçıp giden
    fırtınayla sakin gece
    bir bilmece
    bilmem anlatabiliyor muym
    ..."
  • yıllar önce izlediğim bir programda anlatmışlardı, iskender doğan'la röportaj yapıyorlardı yamulmuyorsam. anlatılanlara göre, şarkının sözlerinin büyük bir kısmı iskender doğan iş çıkışı dolmuşa binmiş eve giderken aklına gelmiş.. başlamış sözlerin devamını getirmeye. o kadar çok yoğunlaşmış ki buna, manava gidip domates (valla domates demişti çok iyi hatırlıyorum) almış, fakat aklından sürekli şarkının sözlerini yazdığı için domatesleri unutup, almadan, eve gitmiş. bilmem anlatabiliyoor muyuum?
  • türk pop müziğinin gelmiş geçmiş en güzel ve en unutulmaz parçalarından biri. 1977 çıkışlıdır.

mesela ben bu şarkıyı oturup ezberlemedim, çok fazla dinlemedim de, hatta yıllardır açıp bakmadım bile ama fark ettim ki meğerse parçayı ezbere biliyormuşum. sanırım sanat kaliteli olunca ister istemez insanın beynine kazanıyor. respect!

şener şen ve iskender doğan
  • öyle bir zamanda geldi ki. hoş geldi. canım kitap.*

"şezlonglara uzanmış el el gökyüzünü izlemekteydik. şehir ışıklarından uzakta pırıl pırıl kozmosu izlerken, alçakgönüllülükle tüm varoluşa meydan okumanın, ancak iki yürek birleştiğinde mümkün hale gelebilen bir bileşkesini oluşturmaktaydık. kaderimiz milyarlarca yıl önce bir infilakla mühürlenmiş, bir kuyrukluyıldız gibi gururla akıp gitmekteydik evrende; içimizde gelmiş geçmiş, olmuş olabilecek bütün tarihi taşırken, istikametimiz sadece bir teferruattı. ölmekse, ölmeye hazırdık; yaşamak, birbirimize bir göz kırpışı kadar kısa bir an gülümsemekti çünkü ve biz birbirimize sonsuzluğu çoktan armağan etmiştik."
  • gülen gözler'deki vecihi öylesine başarılı olmuş ki pek çok tanıdığım kişi bu şarkıyı çok iyi bilmesine rağmen iskender doğan ismi söylendiğinde "o kim?" sorusunu yöneltiyorlar. iskender doğan bu!

http://www.youtube.com/watch?v=6zh0edwh6wm
  • alper canıgüz'ün heyecanla bitirmesini beklediğimiz son kitabı.

bitir artık afradını.
  • türk müziğinin en gaz verici açılışlarından birine sahip şarkıdır. devamı ise aynı güzellikte devam eder. güzel bir şarkıdır. her daim iskender doğan'dan dinlenilmelidir.
hesabın var mı? giriş yap