• sanirim penguen de yazmishti
    senin dishinde herkese veren kadin. sana da verirse orospu olur.
  • hakkında moderasyon tarafından

"
    moderatorler, isiniz ile ilgilenirken size cevap vermek zorunda olmadigi gibi isinizle ilgilenmek zorunlulugunda da degillerdir
    "

açıklaması yapılmış yazar, ki bu da hayatımda duyduğum en saçma açıklamalardan biri.

ne anlıyoruz buradan, bir yazar tacize uğradığını düşünüyorsa, moderasyona şikayet ettiğinde,
    1- şikayet ettiği kişi için derhal bir ceza beklemesi zaten hatadır.
    2- "şikayetiniz haklı bulundu" ya da "şikayetiniz haksız bulundu" gibi bir cevap beklemesi de hatadır.

yani buradan ne anlıyoruz? tacize uğradığınızı mı düşündünüz, sallayın gitsin yahu, bir tacize uğrayan siz misiniz sanki canım, alemsiniz yani, ahahahahhaaa.....
  • reklam insani.

eger reklamci degilse de girsin bu sektore. acaip para yapar eminim.

kendisine atilmis seviyesiz mesaji kiniyorum. ama kendisini de bu mesaji kullanarak reklam yaptigi icin kiniyorum.

ortada kurala, formata aykiri bir durum var ise bu moderatorler ve preatorler ile "mesajlasarak" cozulebilecek bir seydir.

ha cozulmuyor mu? alirsin kafa izin kagidini; 2 ay dinlenirsin. o da mi olmadi? atarsin bir mesaj, pasa pasa ucururlar. ama tutup olayi biri bizi gozetliyor'a cevirmeye, filozof eray ayaklarina yatmaya gerek yok.

hakliyken de haksiz duruma dusersin sonra.

not: bu entry'i mesaj olarak atamaz miydim? atardim pek tabii. ama kaltak kisisinin umumi aciklamalardan daha cok hazzeder oldugunu sezdim, nabza gore serbete yoneldim.
  • ucurulmus yazar. en azindan bundan sonraki sürecte sözlügü anlama bakimindan bir kac önemli sonucun altini cizelim.

diyelim ki oral seks basligina "yapmayanlar iliskide kaybedeceklerdir" entrysi girilmis olsun. boyle bir entryi girmis olani yakalayip, mesaji üzerinden "sana oral seks yapmak istiyorum" diye bir mesaj girerseniz, caylaklikla kurtulursunuz. yok, bir yazarin sizi bir entryi bahane edip taciz ettigini ileri sürmekle kaylmayip o kisiyi aciklarsaniz, ucurulursunuz. bunlar önemli seylerdir. mariadebonne örneginde de gördük. dildo ile ilgili bir entrysinden kuvvet alarak "düslerinize(dildolara) kavusursunuz" gibi bir soylem, gayet yerinde, normal, olagan karsilandi. hepsi budur. tacizci arkadaslar da artik yarrak, yaragimin basi basliklarina pusu kurup beklemelerini tavsiye ediyorum. herhangi bir sozluk bagyanini yakaladiginiz anda sana "yarragimin tepesini göstermek istiyorum" mealli kucuk capli.! bir taciz etme hakkina sahipsiniz. alt tarafi bir haftalik caylaklikla idare edersiniz, el alem bir ay, iki ay kayboluyor, nedir ki ?

ayriyetten sadece ve sadece kaltagin antipatik tavirlari üzerinde durup yapilan tacizin hicbir sekilde gündemine almayan "ahahah reklamci bak reklamci" diyen ama onun gösterdigi cesaretin, tavrin onda birini gösteremeyecek olan sekilsiz kalabalik da bilsin ki; o yine bir sekilde bu sözlügün tarihinde onurlu tavri ile yer bulacak iken, sizler duyumsanmak adina kalabaligin arasinda cirpinacaksiniz . kaltak, ilgi cekmek istedi. dogrudur, nickinden soylemlerine kadar bunun aksini iddia eden bir insan olmadi.acik acik "ben ilgi cekmek istiyorum" dedi. üstelik bunu da yüzlerce abuk subuk baslik acarak ortaya koymadi. hos, o insanlar takdir görüyor, yüceltiliyor, ah iki tane olsa deniliyor. yalniz, konu tek basina "ilgi cekmek" istemesi midir? türk ceza kanunun harfiyen uygulandigi bir ortamda "size pipimi göstermek istiyorum" mesajinin nazarinizda hic mi önemi yoktur.?

özel bir mesaji kamuya acmak suctur da "size yarragimin tepesini göstermek istiyorum" diyecek olanin yaptigi daha mi az suc sayilacaktir.? moderasyon eger ki bir aciklama yapmak isterse bu konu üzerinde -isterse eger- kaltak'in ne kadar antipatik bir insan oldugu, ilgi cekmek istedigi gibi kisisel görüslerinden ziyade bu suclarin cezasinin ne kadar adil olup olmadigi konusunda bir beyanda bulunurlarsa, cok daha saglikli olacagi kanatindeyim. zira keske abuk subuk ilgi cekmek suc sayilsa da beser onar atilsa kimi yazarlar. boyle bir suc olmadigina göre; ilgi cekmek icin yapti, etti beyanlari anlamsiz söz dizimidir.

taciz eden caylak edilmistir. taciz edeni teshir etmek, özel bir mesaji kamuya acma sucundan ucurulmustur. bu ikilemin üzerinde durulmasi gerekir gelecek o güzel günler icin.

edit: düzeltme yapiyorum. her insanin ucurulmasi karari, o insanin önceden olusturulmus kisisel sözlük tarihcesine bagliymis. dolayisla, suc tek basina belirleyici degilmis. ben bunu mantikli buluyorum. hicbir sorun cikarmiyorum. ama dört yil önce entry girmis ve sözlügü mesajlasma fasilitesi olarak kullanan bir yazara kaltagin tercih edilmis olmasini anlamiyorum. anlamam da cok zor gibi.
  • orospu'dan farkli olarak para almayan, ve keva$e'den farkli olarak evinize gelmek yerine sizi evine davet eden cinsel anlamda secici olmayan kadin modeli.
  • hakkında tartışılan mevzunun anlam veremediğim bir şekilde töre cinayetlerine, ne bileyim tecavüze uğrayan kadınlarımıza geldiği yazar. vallaha ajitasyonun böylesini görünce ağzım açık kaldı. korkarım yakında kız çocuklarımıza "kaltak" ismini verip evlerimizin duvarlarına kaltak resimleri asıp, kahraman kaltak nikini starbuckslarda tüm bardaklara yazıp törenler düzenleyeceğiz. ne gazdır arkadaş. sanırsın yapılan bir şov değil "kadın mücadelesinin" darbe alması...

mevzuya değinmek gerekirse o daha da şaşırtıcı. şimdi durum aşağı yukarı şöyle. sokakta yürürken bir kadın -durup dururken- çılgıncasına bağırıyor, beni taciz ettiler beni taciz ettiler diye. diyelim ki polis de yardım ediyor bu şahsa, ama halk ilgisini gören kişi bu bağırma hadisesini sürdürüp ortalığı nümayişe boğuyor. "ya bakın bakın"dan müteşekkil aslında içinde hiç samimiyet içermeyen, "şimdi yazıyorum", "dur gidecem lan olm baksanıza gidecem diyorum" gibi aslında başka alt hareketlere hizmet eden şovunu yapıyor. arkasından rolünü ezberlemiş her olaya inanılmaz dar bir pencereden bakan feministler tarafından kahraman ilan ediliyor falan... çok garip. ha ben mesela yolda böyle bir "teyze" görsem, deli herhal diye düşünüp, pastanede adaçayı ısmarlarım. sakinleşmesini sağlarım...
  • eyerin ön bölümündeki çıkıntılı kısma kaltak denir. devamlı çükle temas halinde olmasından olsa gerek, devamlı çükle temas halindeki hanımlara da kaltak denmektedir
  • kaltak; üzeri meşin, keçe, halı vs. maddeler ile bezeli olmayan, sadece tahtalardan oluşturulmuş bir eğerdir. anadolu'da eşek, at ve katırların genç olanlarını, üzerine binmeye alıştırmak için kullanılır. hayvan küçükken üzerine hafif olan kaltak bağlanır. önce huysuzlaşır fakat zaman içinde alışır. alıştıktan sonra kaltağın üzerine binilir. hayvan bu ağırlığa önce tepki gösterir. ancak ona da alışır. bu alıştırma işleminden sonra semer vurulur. artık semere de alışmış hayvan tepki göstermez. istenildiği gibi binilir.

eski toplumdaki değerlere aykırı davranışlarda bulunduğu düşünülen, o zamanki anlayışa göre, erkekler ile daha sıkı-fıkı olan genç kız ve kadınlara; "daha alışmadı ama üzerine biniliyor bunun" anlam yakıştırması için sarf edilmiştir.

geçmiş kapalı toplumunun ürünü olan bu "anlam yakıştırması" giderek yaygınlık kazanmış; eski kullanım özelliğinden de kopmuş olarak, ne yazık ki iffetsiz ve diğer kadınlar için argoda ulu orta her yerde kullanılmaktadır.
  • ben iyi bir adam değilim. hiç bir zaman da iyi bir adamım iddiam olmadı. ama bir kaltak vardı ki beni gerçekten kötü adam yaptı. kaltaklık müessesesinde tanıdığım kadınlar içinde iki numaradır kendisi. bir numara ise o işin kraliçesiydi ki konumuz o değil.

otuzlu yaşlarda güzel, alımlı bir hatunla tanıştım. oturduk muhabbet ettik. baya bir eğlendik. medeni durumunu sorduğumda boşandığını söyledi. iyi güzel. o gece beraber olduk. daha sonra iki, üç kez daha beraber olduk. hatunun sevgililik gibi bir isteği de yok. o da güzel. sen bilirsin.

lan sonra bir öğrendim ki hatun evli. hem de kocasını tanıyorum. haftada bir mutlaka karşılaştığım; "kardeşim nasılsın?" "iyiyim biraderim senden naber?" diye ayak üstü muhabbet ettiğim bir adam.

hadi buyur. başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. sinirlendim tabi. ne yapacağım diye düşündüm.

ve hiç bir şey yapmadım. ne yapabilirsin ki, kocası ile mi konuşacaksın? böyle bir şey yapan kadın tutup bir iftira atsa sıçtın. baş edilecek bir şey değil. bir daha o kadınla görüşmedim tabi.

bunlar boşandı bir süre önce. eski kocası geldi. o söyledi boşandıklarını. adam üzgün, süzgün. resmen aşk acısı çekiyor. ve ben bu adamı ayak üstü teselli etmek zorunda kaldım. lan ne koydu anlatamam. hayatımda kendimi hiç bu kadar fazla pislik gibi hissetmedim.

aradan belli bir zaman daha geçti. başka bir mekanda bu kaltak ile yine karşılaştım. yanında dalyan gibi bir eleman. el eleler. çocukla beraber benim masama geldi. selam verdi. soğuk bir şekilde selamını aldım falan. "iyi akşamlar" diye giderken öyle bir göz kırptı ki. çok fena.

diyeceğim o ki, kimi insanlar sekse aşık sanırım ve seksi sürekli başka bedenlerde arıyorlar. aldatma falan bu yüzden onlar için çok önemli bir şey değil. işte sınır burada çiziliyor. verdiğim örnekteki gibi bir yolda isen kaltaksın arkadaşım. bunun ötesi berisi yok.

evli adamla beraber olup, evli olduğunu sonradan öğrenen kadınların ne hissettiğini anladım ya lan.
hesabın var mı? giriş yap