• hipster marulu.

standartlara uygun ortalama bir hipster, icerisinde kale olmayan salata yemez.
  • ing. kara lahana değildir.
    kara lahana bu sebzenin collard green sınıfına denir.
  • advanced hipsterlar icin bir de sevdicegi vardir o salataya ya girecek ya girecek olan:

(bkz: quinoa)

ha bir de "organik" pirinc sirkesi de ekleyin o salataya ki bisiklete binerek dunyayi tum kotuluklerden kurtariyor oldugunuzu damarlarinizda hissedin.
  • ing. kıvırcık lahana
  • gram başına etten çok protein içerdiği yazılmış. hahahahahahaha
    geçenlerde de bir vejetaryenin "ben baktım brokolide etten çok protein var" diye mitiş bir iddia ortaya atıp burnuna bilimsel gerçeklerin dayanması sonucu "hmm yaa ne biliyim sanki bana öyle gelmişti ama..." diye yan çizişine şahit olmuştuk.

kale besin değerleri (100g)
    protein 2.9 g
    yağ 0 g
    karbonhidrat 10.4 g

antrkot biftek besin değerleri (100g)
    protein 30 g
    yağ 13.6 g
    karbonhidrat 0 g

neymiş? etten on kat az protein içeren bir besin hakkında sırf vejetaryenlik şövalyeliği yapacam diye "etten daha çok protein var, bi de bizimle dalga geçiyolar, hıhhhh" gibi bir kezbanlık yapmadan önce google adını verdiğimiz olaydan "kale nutrition values" gibi 40 iq gerektiren bir arama yapacakmışız. bayılıyorum böyle yalan yanlış bilgilerle beslenme faşistliği yapanlara ya.

biliyorum böyle "mucizevi bitki!!!!! herkes delicesine bundan yemeli!!!! bütün hastalıkların çözümü!!!!! superfood!!!!!!!" diye önünüze çıkarılan her boka* koşturmaktan kendinizi alıkoyamıyorsunuz ama internette en birinci süper sağlıklı olduğu yazan moda bir yiyecek diye buna vereceğiniz paraya bunun on katı ıspanak alın onu koyun her yemeğe. proteini de demiri de lifi de daha fazla. mastürbatif bilgilerle hem kendini hem başkasını kandıran aptal saptal vegan bloglarını süsleyecek kadar cool ve trendy değil ama idare ediverin artık.
  • denizli yöresinde sincaba verilen isim.
  • eğer bir şekilde yolunuz kale'ye düşerse burada mutlaka pide yeyin derim. ankara-muğla araçları buradan geçmektedir. tabi özel araç ile geçecekseniz durabilirsiniz. pide yapan güzel yerler bildiğim kadarıyla aydın yenipazar ile denizli kale'dir.
  • futbol sahası için ölçüleri:
    kale çizgisi üzerinde ve köşe gönderlerinden eşit mesafede bulunan ve aralıkları içten içe 7,32 m. , yükseklikleri ise (iç taraftan) yerden 2,44 m. olan ve kale çizgisine paralel bir üst direkle birleştirilen 2 direğin (toplam 3) oluşturduğu gol atılacak hede.
    ağlar jüt, kendir kenevir veya naylondan yapılmış olabilir. ancak naylon ağlar ince olmamalıdır.

hentbol için:
    2 m. yüksekliğinde, 3 m. genişliğindedir. eni ve genişliği 8 cm. olan direklerden oluşur. bütün yüzeyler birbirini takip eden iki ayrı renkte boyanır. renkli şeritlerin uzunluğu üst köşelerde 28 cm. boyundadır. diğer şeritlerin uzunluğu ise 20 cm. dir.

buz hokeyi için:
    1.22 m. yüksekliğinde, 1.83 m. enindedir. futboldaki ağla kaplıdır.
  • ing. ispanagin bir kuzeni olan yesillik turu
  • denizli-muğla yolu üzerinde bulunan, tavasa 23 km uzaklıkta olan denizli'nin küçük bir ilçesidir. karacasu, muğla merkez, tavas ve beyağaç ilçeleri ile komşudur. kale biberi meşhurdur. biberin boyu neredeyse 20 cm'ye kadar gelir. hayvancılık gelişmemiştir. yerli halk daha çok tütüncülük yapar. çam ormanları meşhurdur. havası çok temizdir ve manzarası çok güzeldir. özlüce köyünde alabalık yenilebilir. gölbaşı kasabası üzerinden karacasuya doğru dağlık yoldan araba ile giderseniz çam ormanının keyfini sürebilirsiniz. yalnız buralarda telefon pek çekmemektedir. ancak doğal ortam süperdir.
hesabın var mı? giriş yap