• çok saçma ve çok gerçek dışı.
    hiçbir kadın düz mantıklı, kafası rakamlardan ibaret, hiyerarşik düzenin parçası olan, duygu yoksunu bir erkeğe tutulmaz.
    hele ki baretli saha mühendisiyse hiç hiç..
    zira saha mühendisi şantiyenin en düşük maaşlısıdır..!
    (bkz: sen kimi kıskandın yazar?)
    ......

ne çok mesaj geldi.
    ne çok dert etmiş bunu baretliler.!
    maaşınız ya da işiniz değil derdim.
    kadınlar *içeren mesleklere tav olacak akılsızlıkta değiller sadece.
    baretli..! saha mühendisi ya kıdem alamamıştır ya da kararlılık, bilgi veya ofis programlarından uzaktır. o yüzden sahada yani.
    önlüklü her doktorun bir tutulması gibi. biri ssk’da ilaç yazar diğeri beyin cerrahı.. ama ikisi de doktor..

ama evet herşekilde hiyerarşik düzen parçası olma konusu doğru.. karaktere yansıyor bazı bazı..
    hani derdimiz başarı ya kadın olarak...!
    saçmalamayın..! kişilik ve kararlılık iyidir sadece..
  • santiyeci adamdir uzak diyarlara gider guzel kazanir parasi bol olur. ayda 1 gun evine doner o gun kadin bir kere verir ayin kalan gunleri o muhendisin zor sartlarda kazandigi paralari ezer.

duzenleme:
    muhendisler kizmayin aci ama gercek.
  • siktir lan oradan. yok öyle bir şey. bırakın kendi ezikliğinizi bu tarz şeylerle yamamaya çalışmayı.
  • doğru sonuç için isviçreli bilim adamlarına danışalım derim.
  • (bkz: bize böyle bir bilgi gelmedi)

imza: 20 yıllık mühendis
  • -sitem-
    bu başlıklar yüzünden durduk yere mühendislere gıcık olmaya başlayacaklar ondan korkuyorum. zaten "makine mü..." derken yaratılan bir önyargı var. bir de bununla uğraşmak istemiyorum sözlük.
    -sitem sonu-

tutku kelimesi tanımı gereği bir topluluktan bir topluluğa atfedilemez. ayrıca allah rızası için şu sartre adındaki fransız ne demiş bir bakın*. meslek de meslek, cinsiyet de cinsiyet...

zengin oğlan fakir kız dizileri yüzünden mi bu hale geldik anlamıyorum ki.
  • (bkz: kedidir kedi)
  • yalanın 1000 ile çarpılıp, karesinin alınmış halidir.
  • uzak diyarlara giderler 'karı-kız'ı az gördükleri ve iyi para kazandıkları için hemen bulunduğu ortamda ki pavyona giderler, muhabbetleri de bk gibidir sadece iş konuşurlar sosyal olmanın yılda 5 gün tatil yapmak olduğunu düşünürler.
hesabın var mı? giriş yap