• sır'a basilan seydir.
  • 1984 isimli romanda nasıl ki hükümetin savaş işleri ile ilgilenen bakanlığının ismi barış bakanlığı veya halkı korkutma ve işkence işleri ile ilgilenen bakanlığının ismi sevgi bakanlığı ise kadını aşağılama, sindirmek, evlere kapatmak için elinden geleni yapan zihniyetin derneğinin adı da kadem.

kadın ve demokrasi derneği

(bkz: george orwell yaşasaydı rte'yi ayakta alkışlardı)
  • kendisi bir truva atı dernektir.
    muhtemelen eşleri (kocaları) tarafından aman bunlar da arada evden çıksın, kendini birşey yönetiyor hissetsin, başka şeyler hakkında bana dırdır yapacağına gitsinler kadın kadına takılsınlar kek pasta yesinler adına kurulmasına önayak oldukları ya da müsade ettikleri bir dernek.
    çünkü akp zihniyeti gerçekten kadınlar hakkında bir dernek falan kuracak olsa, yöneticileri erkek olurdu zaten. biliyorsunuz nasıl doğurmak doğrudur, en az kaç çocuk yapılmalıdır gibi konuları afedersiniz kadınlar bilecek değil.
    haliyle yöneticilerinin kadın olmasına izin verilmesinden anlıyorum ben çok da işe yarayacak şeyler yapılmasının zaten beklenmediğini.maksat -mış gibi görünmek.
  • genel merkezi taksim'de değil, suriçi'nde değil, kısıklı denen yerdedir.
    türkiye tarihinde bir ilk herhalde.
    buradan bile belli ne oldukları.
  • evet kampanyası yaptıkları yeni reklam filmini izledim az önce.
    bu kadar iki yüzlülük, yalancılık olmaz!

yahu sizin desteklediğiniz adamlar tecavüzü meşru kılmak istemedi mi?

sizin desteklediğiniz adamlar tecavüzcü cemaate çanak tutmadı mı?

kadın dediğin evde oturur, çocuğuna bakar demediler mi?

kadın bedeni üstünde kadından çok konuşmadılar mı?

kadınlık adı altında dayatmalar yapmadılar mı?

kadın şunu yapmaz, bunu yapmaz derken neredeydiniz?

kadınlar öldürülürken neredeydiniz?

sizin bakanınız kadının asli görevi kocasını memnun etmek derken siz neredeydiniz?

gencecik çocuklara orospu damgası vurdunuz, kız dediğin kapanmalı dediniz, kapanmayanlara, sizin gibi olmayanlara neler neler yaptınız!

şimdi hangi yüzle bu reklamı yayınlarsınız?

o grubun içindeki eşitlikten bahsedenlere diyorum özellikle, gezi eylemlerinde yerlerde sürüklenen kadınlar için " oh çok güzel oldu" diyenler, gece tecavüze/ tacize uğrayanlar için "o saatte neden bir kız dışarıdadır ki" diyenler, kadının bedeni namusudur düşüncesiyle kapanmayanlara bir ağız dolusu küfür edenler; bu mu sizin insanlığınız? hemcinsinize biçtiğiniz değer bu mu? en büyük ikiyüzlü sizsiniz.
    allah hepinizi nasıl biliyorsa öyle yapsın.
  • utanmasalar #kadınınkarnındansıpayısırtındansopayıeksiketme diye hashtag açacaklar.
  • hükümete tam bağımlı bir 'sivil toplum kuruluşu'. tam bir oksimoron, tam bir akp modeli oluşum.
  • istanbul sözleşmesinin feshiyle alakalı "istanbul sözleşmesi kadına şiddetle mücadele için önemli bir girişimdi. geldiğimiz noktada zemininden koparılmış ve toplumsal bir gerilim öznesi haline dönüştürülmüş durumda." gibi bir açıklamaları olmuş.

size sorarım, bu konuyu toplumsal gerilim öznesi haline dönüştürenler kimler? hadi açık olun. madem kadın haklarını koruyan bir derneksiniz, açık açık söyleyin buna kim sebep olmuş diye.

maalesef hükumetin kadın derneği bu kadar oluyor işte. böyle önemli bir konuda bile açık açık dik duramıyor. etrafından dolaşıyor. bir de açıklamayı hükumeti överek bitirmişler. ahahah!

siyasal islamcıların kadın hakları diye bir derdi yok. bu yaptıkları açıklama tarihe geçsin.
  • kadınlardan çok erkekleri koruyor gibiler. inandıkları değerlere göre böyle bir oluşumun aksini gerçekleştirmesi de beklenemezdi zaten.
hesabın var mı? giriş yap