• başıma bela olmuş giysi. evet bildiğiniz gocuk, soğuktan falan koruyor ama bununla alakalı başıma öyle şeyler geldi ki artık kendimi tutamıyorum. kafayı yiyeceğim sinir küpü oldum artık. delirmemek için şu an içimi tanımadığım insanlara döküyorum.

sene 2015, aşk acısını saçma sapan bir şekilde yaşadığım için bunu bastırabilmek adına resmen alışveriş bağımlısı oldum. gerçi içimde vardı bu bağımlılık ama olsun. temmuz ayında * indirime dayanamayıp stefanel'den bir kaban sipariş ettim. %85 indirime girmiş yani boru mu bu bulunca yapıştırmamak ayıptı. önce yurtiçi kargo 60 kişinin yaşadığı yurt için ''evde kimse yok'' yazıp kabanımı göndermedi. sonra ben aydın'a ailemin yanına gittim şubeyi 500 defa aradıktan sonra adamlara anca ulaşabildim. aydın'a gönderin bari dedim, kaban yine gelmedi. birkaç ay sonra kabanın afyon'da olduğu ortaya çıktı. meğersem aydın'ı afyon diye anlayıp afyon'a yollamış salaklar. afyon şubeyle bir daha iletişime geçemedim kaban kaldı öyle. para iadesini bir şekilde halledip aynı markadan başka bir kaban alıp yoluma devam ettim hala kullanıyorum, ama zorunluluktan.

2017 şubat'ta da bir kabana resmen aşık oldum ama 1000 tl'yi çıkarıp veremediğim için indirim zamanını bekledim öyle alabildim. mutlu mesut giyiyordum ama krem renk olan kısımları çok feci kirleniyordu kuru temizlemeciye vermekten ciğerim solmuştu artık. bir seferinde yine kuru temizlemeciye vermiştim ama taşınma hengamesinde unutmuşum. kabanı her yerde gördüm sanırım, en yakın arkadaşımın evinden tut da teyzemlerin evine kadar. kabandan ne zaman bahsetsem kendilerinden aşırı emin bir şekilde ''yok yauv senin öyle bir kabanın yoktu'' ve ''nehir öyle bir şeyi aldığına gerçekten emin misin??? senin üzerinde hiç görmedik de'' şeklinde yanıtlar alıyordum. kaban artık cold case davaya dönmüşken ve ''şizofren mi oldum lan acaba hele de bir kaban için'' diye düşünürkene bugün aklıma saçma sapan bir flashback geldi asjdhsjd. avcılar yolunda eniştemin arabasındayken ''anaaaa kabanı kuru temizlemecide unuttum'' diye düşündüğüm sahne kafamın içinde film gibi oynadı yemin ediyorum yüz ifadem aynen böyleydi askjdsjdsk.

kuru temizlemeci dükkanını aradım ve 1 seneden uzun bir süredir oradaymış. alıcı ödemeli kargoyla gelecek inşallah. canım kabanım. meşhur kaban da şu. bunun için neden bu kadar uzun bir şey yazdım ben de bilemiyorum.
  • giydiğinizde genellikle michelin maskotu gibi kabarık kabarık dolaştığınız, yağmurlu havada kapüşonunu başınıza geçirmemiş vaziyette görülürseniz anne tarafından dayak yediğiniz mont türü.
  • dik yokuş.
  • türkçedeki anlamı uçurum iken giysi olanın ismi farsçadan dilimize girmiştir.
  • kaban: (divriği-sivas yöresi, halk ağzında) palamut ağacının ya da karaçalının yemişi.
  • aynı zamanda erzurum'un olur ilçesine bağlı bir köy.
  • japonca çanta anlamina gelen kelime.
  • keşke geçen sene alsaydım. alım gücüm olmakla birlikte kaliteli bi kaban (2000-2700 tl ) ve kaliteli bir bot ( 1250-2000 tl ) için yarın 3250-4700 tl arası bir bedel ödeyecek olmak içime sinmedi.
  • her zaman kış aylarında ilk okulda hocamızın ''kabanlarınızı giyebilirsiniz , ders bitti'' demesini hatırlatır... ah necla hocam... öldün mü , kaldın mı , ne yapıyosun hiç bilmiyorum ama emeğin çok, sayende temelleri attık , şimdi de mühendis olduk :') ...
  • sol frame'de görünce gülümsememe neden olan sözcük*
hesabın var mı? giriş yap