• 2016'nın kasvetli yazının sonlarına doğru, bok kokulu rock festivalinde* çıplak ayaklarla sarhoş bir şekilde konserden konsere koşuyorduk. akşam saatlerine doğru bu arkadaşın "yüzyüzeyken konuşuruz" isimli grubu sahne aldı. o zamanlar ünlü de değildi, alternatif sahnede yer alıyordu. neyse yeni yeni popülerleşen şarkılarına herkes ayak uydurmaya çalışıyordu vs derken güzelce eğleniyorduk. ancak programa göre 21'de yüzyüzeyken konuşuruz'un konseri bitecek ve ana sahnede bulutsuzluk özlemi yer alacaktı.
    "bu arkadaş", oldukça ukala bir şekilde* konseri sürdürmeye devam etti. ana sahnenin ışıkları açılmıştı, insanlar o tarafta toplanıyordu. bir süre sora nejat abi* sahneye çıktı ve beklemeye başladı. on-on beş dakika geçtikten sonra baktı kaan denen arkadaş hala "gürültü" yapıyor. mikrofonu açıp düzgün ve nazik bir dille uyardı. kaan ise "yıllardır sahnedesin baba! bırak da biraz biz söyleyelim" vs gibi şeyler zırvalayınca festival yönetimi alternatif sahnenin ışıklarını ve kaan'ın elindeki mikrofonu kapattı.
    aslında karakterini ve sanatçı olmayan kişiliğini oldukça özetliyor bu boktan "anı".
  • geçen gün gittiğim festivalde son grup olarak çıkıp, 'şimdi gerçek müzik dinlemeye hazır mısınız', 'tek şarkısını bildiğiniz gruplar bitti', 'bu festivale kimin için geldiniz' gibi saçma sapan cümlelerle, kendisi ile aynı mesleği yapan diğer gruplara büyük bir eşşeklik eden, o grupları dinlemeye gelenlerin canını sıkan sikik herif.
  • şarkılarını uzun zamandır severek dinlediğim adam.

fakat dün ilk defa canlı dinledim. küçük bronxta sahne aldı kendisi. oturup evde dinlemek daha sağlıklı diye düşünüyorum artık. adam sıkıcı lan resmen. dua mı ediyor şarkı mı söylüyor belli değil.

tabi sıkılınca konser bitmeden ağaçev blues&rock bara gittim. sonra bir de ne göreyim. kaan boşnak da gelmiş.

adam kendi konserinden sıkılmış amk, ötesi var mı.
  • grubuyla ilk çıktığı dönemde dinlediğim şarkılarında, kendisinin üzerinde bir sevgili bulmuş ve kız bu ezikliği fark etmiş de ayrılmış, temalı şarkıları olan (o dönem öyle olduğunu da düşünüyorum) son zamanlarda da, ben artık ünlüyüm ya, ot kafası, alkol, hayatın anlamsızlığı, kamp yapalım gezelim kafası şarkıları olan şarkıcı.

türk tipi ünü ve parayı bulunca karakter değiştirme huyunun en bariz örneklerinden biri daha. ''kime sarılmak istesem kollarım yetmemiştir'' diye şarkılarla çıkan birinin ''içine çocuk koymak istiyorum'' a dönüşmesinin başka tanımı olamaz.

o baygın bakışlar, suskun umursamaz tavırlarının altında, bir kadından yenmiş güzel tekmeler var.
  • tanışma hikayelerini eşi başak hanım instagram canlı yayında anlattı. özet geçeyim.

başak reklamcı. temmuz ayında bir festivale gidiyor iş icabı. kaanın da orada konseri var. neyse başak kaan’ı görüyo aşık oluyor. ınstagramdan sürekli kaan’a yürüyor taa ki bu korona sürecine kadar. (ama kaan asla cevap vermiyor, hatta canlı yayında başak dedi ki belki çıplak fotoğraf atsaydım cevap verirdin, verir miydin kaan dedi, kaan ise güldü he he modunda)

başak zaten reklamcı olduğundan az çok bilinir ve bu korona sürecinde ünlüler ile instagramdan canlı yayın açarak röportaj yapıyor. kaan’a da diyor seninle canlı yayın yapalım mi. kaan olur diyor bunun ertesi günü kaan’la sevgili oluyorlar. sevgili olduklarının ertesi günü kaan evlenme teklifi ediyor.

yayın sırasında başak’ın sürekli kaan’a olan aşkını söylemesi ve kaan’ın he he modunda gülmesine gıcık olmadım değil.

bu arada eşi başak hanım kaan’dan 6 yaş büyük.

bildiğim bütün şeyi yazdım. yorumları size bırakıyorum.
  • muhabirin "albümünüzü nerden temin edebilirler ?" sorusuna, "paraları yoksa youtube'dan dinleyebilirler, fizyde de var faşistlik yapmıyoruz" diyebilecek kadar yürekli bir kardeşimiz. evet.
  • sözlükte kızlara yürüyen arkadaşlara tavsiyem, şu başlıkta kaan'ın evlenmesini sikine takıp da yazan bir tane erkek olamaz, yukarıda gördüğünüz tüm nickler kız nicki.

ben değilim ama. yazmayın sikerun.
  • eşi ile yaptığı canlı yayının videosunu twitter’da gördüm.
    eşi “ ben çıplak fotoğraf atmadığım için ona attığım mesajlara cevap vermedi ama evlendi ;))) ” diyor.
    yahu adamla evlenmişsin hala adamın eski sevgililerine ya da adamın görüştüğü kadınlara laf sokma derdindesin az biraz aklı olan zaten senin kocana çıplak fotoğraf atmaz, kadıköy’de 3 kişiden 5’i bu tipte bohem takılan alkolik.
  • daha yeni mi çaktınız? sahnede melankolik takıılıyor diye gerçek hayattada öyle olacak hali yok... hiçbir sanatçı öyle değil ki..
    aynı cem yılmaz'ın normal hayatta itici ve sduratsız bir tip olması gibi
  • o değil de 'bozarım' diyen adam nasıl boş gemiler'i, adam'ı, ölmemişiz'i yazdı yahu..
hesabın var mı? giriş yap