• dinozorlar ortaya çıkmış milyonlarca yıl sonra, bunun yaratabileceği etkileri, muazzam karmaşayı, güzellik ya da felaketleri ısrarla üç, beş kişinin başına gelenler üzerinden irdeliyorlar gibi duruyor. önceki filmlerde bunun dev bir turizm sektörüne dönüşmesi ve ardından yaşanan felaketlere dair anlatım vardı. elbette bu seri eğlenceye, görsel efektlere fazlasıyla hitap eden bir seriydi. bana bu fragman pek sönük, daha doğrusu küçücük bir meseleye klasik hollywood klişesiyle yaklaşan oyunculuk ve roller ile bezeli hâlde yaklaşıyor gibi geldi. bakalım eski güzel serileri rezil etmeye devam eden yeni ardıl filmlerden mi olacak bu film de?
  • olum 90'larda çekilen filmde dinazorlar daha gerçekçiydi lan bu nasıl cgi? ah steven spielberg ah gelmedi senin gibi işini özenle yapan bir adam. koca robot dinozor yaptırdın o yıllarda bide bu sik kırıklarına bak. bebe eğlendirin ibneler.
  • istinyepark imax salonu 21.15 seansına sarımsaklı yemek yiyip gelen orospu çocuğu, senin yüzünden filme konsantre olamadık.
  • görsel
    beraberce yaşlandığımız film serisinin sonuncusu. 50 bölüm daha çekilse izlerim.
  • orijinal kadronun geri dönmesiyle birlikte bütün film boyunca oldukları yerde dursalar dahi izlenecek filmdir.
  • dev perdede bergen izleyeceğime, oturur dinozorları izlerim.
  • --- spoiler ---

dinazorsuz sokaklar istiyoruz

--- spoiler ---
  • dr. alan grant dönüyor ya gerisi beni ilgilendirmiyor. her türlü izlerim.
  • izleyene kadar ‘ekşiciler abartıyor’ yine dediğim, izledikten sonra ise ‘şu senaryoyu yazanın, onaylanın ve çekenin soyunu sopunu’ diye tepki gösterdiğim film.

ayrıca tim cook’a ne gareziniz var arkadaş.
  • çekilsin ama az da hikaye yazsınlar dediğim seri. 2 saat boyunca dinazor bağrışmaları dışında bir şey yoktu.
hesabın var mı? giriş yap