• amk biri box to box demis, digeri yeni beckham demis, biri sterling demis. sadece kaleci olmadigini anladim. karar verin mevkisine.
  • trollük olmasın ama sert ve düzgün bir vuruşla gol atmıştır. hepsi bu... bende yorumları görünce ibrahimoviç golü attı sandım.
  • gece gece ne çektiği belli olmayan ekşi yazarları tarafından arda güler den yeteneksiz olduğu iddia edilen futbolcu. az çekin şu tineri veya her neyse onu..
  • barcelona'ya da saplayarak gerçek real madridli olmuştur.

e: ikiyi de atıp katalanları nou camp'a gömüp gitmiştir.
  • gol'ü merak edenler için amme hizmeti;)

farklı açılardan
  • ancelotti tarafından gayet güzel yerde oynatılan futbolcu. bu sayede içindeki cevher bu sene daha da ortaya çıkmış, 20 gol 10 asist gibi bir performans ile daha şimdiden kariyer rekorunu kırıp, birçok maçta maçın yıldızı olmuştur. o değilde ancelotti'ye de futbol öğretecek kadar da futbolu bilmeyin amk ya.
  • madrid, camavinga(20)-tchouaméni(23)-valverde(24)'nin yanına bir de 19'luk genç orta saha ekledi. önümüzdeki 10 senenin orta sahasını dizdi gibi.

tanım: madrid'e transfer olan genç yetenek
  • dünya’nın şuanda en formda futbolcusu. ben (bkz: ruud gullit)’e benzetiyorum. onun gibi herşeyi yapabilen komple bir oyuncu. gullit için takım arkadaşları nereye koysanız oynardı derler. feyenoord’da ortasaha başlayıp milan’da ikinci santrafor devam etmişti. bellingham da o yolda gibi. ancelotti o bir forvet değil diyor ama neden olmasın? laliga’da gol kralı, şl’de gol kralı. bence madrid forvet alsa bile bu rolde devam etmeli.
  • ulkemizde gelecegin yildizi diye gosterilen kerem akturkoglu'ndan 4 yas kucuk olan futbolcu. aslinda daha dogru tanimiyla (bkz: beast)

gece oynanan besiktas macinin sadece ozetini izledim. sadece ozette besiktas savunmasini hallac pamugu gibi attigi goruluyor.

peki onu gercekten iyi futbolcu yapan sey ne olabilir? kerem'in ve ulkemizde potensiyeli yuksek olarak gorulen oyuncularin bugun oynadigi besiktas macini izlemelerini isterim. ama sadece yaptigi asist ya da attigi gol icin degil. 66. dakikada nsakala'nin hucumunu defanstan kestigini gorup, takim savunmasina nasil yardim edilir, nerelere dogru kosular atiliri fark etmek icin.

evet ne demistik, kendisi 18 yasindadir ve ulkemizdeki 25'lik delikanlilardan daha tecrubelidir.

duzeltme: borusiyahdortmund uyardi, ay farkindan kerem ile aralarindaki yas farki 5 imis.
hesabın var mı? giriş yap