• gecen yilki kaleci sikintisi esnasinda barca kalesinde sikca boy göstermis olan genc kaleci. su siralar yedek kulübesinde sabirla gün saymaktadir. babasi da 1966 1973 arasi barcelona'nin kalesini korumus miguel reina'dir. tanisaydim babasini da severdim. (bkz: babani da sevmezdim)
  • rivaldo’nun fenerbahçeye son dakikada inanılmaz bir frikik golü attığı maçta barcelona’nın kalecisi.
    yıl 2001, kendsinin yaşı 18 ve kafasında saç var
    şampiyonlar liginde iki farklı grup aşamasının olduğu, çeyrek finale gelene kadar 12 tane maç oynanılan dönem.
    dile kolay, 19 sene olmuş.

öyle ya da böyle halen en üst düzey liglerde forma giymeyi sürdüren, kariyeri boyunca bolca tartışılmış kaleci. “iyi maçı çok iyi, kötü maçı çok kötü” kaleci denince ilk akla gelenlerden.
  • yeni sezonda ancak kaleci antrenörü olarak döner liverpool'a. yürüsün gitsin.
  • dünyanın en büyük kalecilerinden olan "altın eldiven" lakaplı efsanevi kaleci. bence bu adam gol atmanın trip atmaktan zor olduğu şu dünyada bir lutüfdur.
  • barcelona'dan ayrılmasına biraz da dogdugu yer sebep olmu$tu.. yedek kalecilerinden birisini yollama kararı alan barcelona yönetiminin kellesini aldıgı isim katalan kontenjanından takımda kalan victor valdes degil madrid dogumlu gariban reina olmu$tu...
  • 6 yıl daha liverpool komandasının kapıcısı olarak kalacak.
  • premier league'in victor valdes'i olan kaleci.
  • barcelona, villareal liverpool, napoli sonrasi simdi de bayern munih'e transfer olan efsane kaleci. ispanya milli takimi'na 9 yildir surekli cagrilan her turlu kupayi alan reyiz. munih'e gidisi dunyanin en iyi kalecisi manuel neuer'in performansini da forma rekabeti dolayisiyla yukseltir. liverpool'da kalsaydi daha cok sevinirdim ama yine de dunyanin en iyi takimlarindan birine transfer oldu diye sevindim.

31 ekim 2001 barcelona fenerbahçe maçı'nda barcelona kalecisiyken kurtardigi toplardan dolayi kendisine kizginligim halen bitmedi, birini yeseydi o sene 6'da sifir cekmeyecektik.
  • premier league in 2005-2006 sezonunda en iyi kaleci seçildikten 4 gün sonra 13 mayis 2006 liverpool west ham macinda inanılmaz hatalar yapıp 2006 dünya kupası ispanya milli takımı birinci kaleci şansını bir anda sıfırlayan ama 3 tane penaltı kurtararak maçın kahramanı olan ispanyol kaleci
  • joma tarafından kendisi adına sınırla sayıda üretilecek çok ilginç bir ayakkabı üretilmiştir.

http://www.soccerbible.com/…ts-red-green-white.aspx
hesabın var mı? giriş yap