• dünyanın en çirkef basketbolcularından. tipik ispanyol basketbolcusu iticiliğinden daha fazlası var bu çemçük ağızlıda. iyi istatistik yapabiliyor hakkını yemeyelim de herif götü başı oynatmadan, karşı tarafı tahrik etmeden basket oynayamıyor yahu. şöyle ağzına ağzına vurasım var. gelse bizim mahallede bi maç yapsa kesin döverler bu ibneyi.
  • kobe bryant 2006da toronto raptors'a 81 sayı atıp tarihin en muazzam ikinci skor performansını sergiledikten tam 11 sene sonra, aynı gün, genç los angeles lakers takımı kobe'nin 20 sene sonra basketbol oynamadığı ilk sezonda dallas mavericks'e takım olarak 79 sayı attı ve 49 sayı fark yiyerek maçı kaybetti.

"bunun jose calderon ile ne alakası var amk?" dediğinizi duyar gibiyim.

bu ispanyol sığırı bahsi geçen iki maçta da oynadı.
  • bu sene toronto raptors'da tam bir fiyasko ve nefretin sebebi olmus basketbolcu. oncelikle bir basketbol sever olarak bu adamin oyunundan hic hoslanmiyorum is yerinde ispanyol elemanla hep bu adamin komedi oyunuyla dalga gecerim. yalniz sunu soylemek istiyorum bugun o arkadas bana hido ile calderon'un sezon degerlendirmesi basin toplantisi videosunu gosterdi ve sunu demek istiyorum bu adamdan basin, medya feci nefret ediyor ve biraz acidim bu duruma. hayir basketbol anlaminda demiyorum kanadali basin feci ustune gelmis adamin. oncelikle hido'ya kizgin olduklarini belirten ifadeli sorular sordular her hallerinden kizgin olduklari belli sorular fakat calderon'a ise kizginliktan ote nefret sorulari geldi ki ben de uzuldum. once ona " hic avrupa'ya geri donmeyi dusundun mu" diye imali soru sordular sonra adam tam aciklama yaparken " peki ne zaman doncen avrupa'ya" diye adami bi daha bolduler. tamam anliyorum ben de bu adami sevmiyorum ama bu kesinlikle oyun anlaminda. sonra bi de ustune " seni takas yapcaklari soyleniyo" diye dan dan adamin ustune gittiler. aga adami begenilmiyosa (ki begenmiyo kimse) adam gonderilir baska biri alinir ama bu adama boyle yuklenmek olmaz hele amerika'da bu isi politically correct denilen islemle halletmek gerekir. mesela benim turk olan arkadasimi isten atacaklardi fakat oyle bir sekilde isten atildi ki " arkadas allah benim belami versin bu is yerini demek ben batiriyomusum" hissi verdiler ona. evet amerika'da direk hakaret etmeden kibarca bu isleri cok iyi biliyorlar. nba'de de bu durum gecerlidir. oyuncu takim sik gibi olsa bile " iyi ve genc takimiz" ayagina yatip direkt hic elestirmezler kabaca " calisalim takimda sorunlar var ama biz bunu halledecez" seklinde oynarlar. bunu tum nba oyunculari ve nba elestirmenleri ve yerel basinlari takimlarina uygular fakat bu kanada'da sanirim bizim turk medyasi gibi adamin agzindan burnundan getiriyorlar ama bu bence hic klas haraket olmadi. adam feci oldu lan tamam adam defans yapmiyo kirmizi hali yapti millete gelene gec diyo ama boyle vurulmaz adama arkadas. orasi nba ust duzey lig ve bu kanadali basin hakikaten bildigin hincal, ahmet cakar misali adamlarla dolu. hido'ya da feci vurdular. lan sanki toronto raptors muthis takim da bunlar isi bozuyo falan. takim da is yok zaten siz once takima bakin sonra gerekli trade'ler olur ona gore bakarsiniz. vince carter'i oyle kacirdilar kanada'dan adam nefret ediyo kanada'dan keza tracy mcgrady gibi klas adami da bu cinslilginizden kacirdiniz simdi de bosh bile bakicaz bilmiyorum falana yatiyo ama o da gidici gibi (eger takimda buyuk degisiklik yapilmaz ise o da gider) donun bakin bu star'lar elinize gelmis ve hepsi arkaya bakmadan kacip gitmisler toronto'dan, kanada'dan. kendinize bakin ve evet "jose sucks" biz de biliyoz da boyle adami pat diye basinin icinde dayak atar gibi kaybol lan mi denir siz sokaktaki adam msiniz ey kanada basini. hido'ya da atar yapmisiniz vallaha kafami bozmayin yanimdaki ispanyol elemani da alip basarim kanada'yi fururum valla sizi.
  • nba'e ilk girdiğinde iyi savunmacı filan diye pazarlandığı hatırlıyorum. hey gidi
  • cleveland cavaliers ile anlaşan veteran pg. ilk birkaç maç süre alır, sonra rotasyonun dibine alır, sezon ortasında serbest bırakılır ya da takas edilir, sonu mike dunleavy jr gibi olur diye düşünüyorum. lebron'un gerçek pg istiyorum fantezisi yüzünden alındı büyük olasılıkla.
  • avrupa şampiyonası'na sakatlığnı öne sürerek katılamayacağını açıkladı ve işin güzel yanı hiçbir ispanyol tarafından vatan haini ilan edilmedi .
  • savunmasına dair bir görsel.
  • nba asist krallığında 3. sırada. 12 sayı, 4 ribaund, 10 asist ortalamalarıyla sezona devam ediyor. efficiency'de de chris paul, wade gibi isimlerin önünde, ilk 20'de.
  • tiryaki tipi var. ölümü kalpten olur.
hesabın var mı? giriş yap